Veriler – İstatistik Alanları- İstatistik Fiyatları – Ücretli İstatistik – İstatistik Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Veriler – İstatistik Alanları- İstatistik Fiyatları – Ücretli İstatistik – İstatistik Yaptırma

22 Ocak 2021  İstatistiksel Veri Analizi Güncel ekonomik veriler 2020 Türkiye ekonomik verileri 2020 0
İdari Ajansın Oluşturulması – Hukuk Alanı – Hukuk Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Hukuk Ödevi – Hukuk Alanında Ödev Yaptırma

8. Tıp Öğrencileri Tarafından Uyku (İki Kuyruklu ve Tek Kuyruklu Testler): Burada tıp öğrencilerinin tıp öğrencisi olmayanlara karşı uyku alışkanlıklarını ele alıyoruz. Çalışma, 25 tıp öğrencisi ve medikal olmayan 30 öğrenciden alınan günlük uyku saatlerinden oluşmaktadır. Özetlenen veriler tabloda verilmiştir. Burada, x ̄, her numuneden alınan günlük ortalama uyku saatidir. Yazılım kullanmıyorsanız hesaplama süresinden tasarruf etmek için serbestlik dereceleri (d.f.) verilmiştir.

(a) İki Kuyruklu Test: Tıp ve tıp dışı öğrenciler için ortalama uyku saatlerinin
farklı. 0,05 anlamlılık düzeyi kullanın.
(b) Tek Kuyruklu Test: Ortalama olarak tıp öğrencilerinin tıp olmayan öğrencilere göre daha az uyuduğu iddiasını test edin. 0,05 anlamlılık düzeyi kullanın.
(c) Önceki iki testten neredeyse çelişkili sonuçları nasıl açıklayabilirsiniz?

9.  Daha Kolay Profesör – Önem Testi: Sonraki dönem, STAT 260’ın iki bölümü vardır – Araştırma Yöntemleri. Biri Profesör Smith, diğeri Profesör Jones tarafından öğretiliyor. Son dönem, Profesör Smith’in bölümünün ortalaması daha yüksekti. Farkın önemli olup olmadığını test etmek istersiniz. Önemli bir fark, muhtemelen rastgele varyasyonun bir sonucu olmayandır. Geçen yıla ait ilgili verilere sahipsiniz ve sonuçlar tabloda özetlenmiştir. Burada, x ̄’ler aslında popülasyon ortalamalarıdır, ancak biz onlara örnek araçlar gibi davranıyoruz. Yazılım kullanmıyorsanız hesaplama süresinden tasarruf etmek için serbestlik dereceleri (d.f.) verilmiştir.

Test: Prof Smith’in bölümündeki ortalamanın Prof Jones’un bölümünden önemli ölçüde farklı olduğu iddiasını test edin. 0,05 anlamlılık düzeyi kullanın.

10. Yağmurlu Hafta Sonları – Önem Testi: 2012 yazında, Acadia Milli Parkı’nda hafta sonları ortalama yağış miktarı, hafta içi ortalamadan daha fazlaydı. Hafta sonları ortalamanın önemli ölçüde daha yüksek olup olmadığını test etmek istiyoruz. Sonuçlar, x ’lerin gerçekte popülasyon ortalaması olduğu aşağıdaki tabloda özetlenmiştir, ancak biz bunları örnek araçlar gibi ele alıyoruz. Bu araçlar, inç cinsinden ortalama günlük yağış miktarını temsil eder. Yazılım kullanmıyorsanız hesaplama süresinden tasarruf etmek için serbestlik dereceleri (d.f.) verilmiştir.

Test: Hafta sonları ortalama yağışın hafta içi günlerden önemli ölçüde daha fazla olduğu iddiasını test edin. 0,05 anlamlılık düzeyi kullanın.

11. Boomerang Kuşağı: ‘Boomerang Kuşağı’ terimi, ebeveynlerinin yanına geri taşınmak zorunda kalan son nesil genç yetişkinleri ifade eder. 2012 anketinde, rastgele seçilen 808 genç yetişkinden 194’ü (18-34 yaş) yalnız yaşadıktan sonra ebeveynlerinin yanına taşınmak zorunda kaldı. 2000 yılından benzer bir ankette, 1824 genç yetişkinden 288’i ebeveynlerinin yanına taşınmak zorunda kaldı. Aşağıdaki tablo bu bilgileri özetlemektedir. Standart hata (SE), hesaplama süresinden tasarruf etmek için verilmiştir.

(a) Tüm genç yetişkinlerin daha büyük bir kısmının, 2000’e kıyasla 2012’de ebeveynlerinin yanına geri döndüğü iddiasını test edin. Bu iddiayı 0,05 anlamlılık düzeyinde test edin.
(b) İddiayı 0,01 anlamlılık düzeyinde destekleyebilir misiniz?

İstatistik veri nedir
Veri örnekleri
Veri Nedir
Bilgisayarda veri Ne demek
Güncel ekonomik veriler 2020
Türkiye ekonomik verileri 2020
Matematikte veri nedir
TÜİK nüfus verileri

12. Boomerang Kuşağı – Kısa Dönem: 2010 Pew Araştırma Merkezi anketinde, rastgele seçilen 390 genç yetişkinden (18-34 yaş) 86’sı, yalnız yaşadıktan sonra ebeveynleriyle birlikte geri dönmek zorunda kaldı. 2012 anketinde, 808 genç yetişkinden 194’ü ebeveynlerinin yanına taşınmak zorunda kaldı. Aşağıdaki tablo bu bilgileri özetlemektedir. Standart hata (SE), hesaplama süresinden tasarruf etmek için verilmiştir.

Test: 2012’de tüm genç yetişkinlerin daha büyük bir kısmının 2010’a kıyasla ebeveynlerinin yanına geri döndüğü iddiasını test edin. Bu iddiayı 0,05 anlamlılık düzeyinde test edin.

13.  İç Saha – Yol Galibiyetleri – Önem Testi: 2011-2012 NHL normal sezonunda, Chicago Blackhawks 41 iç saha maçından 27’sini kazandı ve 41 deplasman maçından 18’ini kazandı. Açıkça Blackhawks, ev oyunlarının daha büyük bir oranını kazandı. Burada evde yolda olduğundan çok daha iyi performans gösterip göstermediklerini araştırıyoruz. Tablo, ilgili verileri özetlemektedir. Burada, pˆ’ler popülasyon oranlarıdır, ancak bunları örnek oranlar olarak değerlendirmelisiniz. Standart hata (SE), hesaplama süresinden tasarruf etmek için verilmiştir.

(a) Evde galibiyet oranının yolda olduğundan önemli ölçüde daha fazla olduğu iddiasını test edin. Bu iddiayı 0,05 anlamlılık düzeyinde test edin.
(b) İddiayı 0,01 anlamlılık düzeyinde destekleyebilir misiniz?

14. Devamsızlık oranları – Cuma ve Çarşamba: Cuma öğleden sonra derslerinde Çarşamba öğleden sonra derslerine göre daha fazla öğrencinin devamsız olup olmadığını test etmek istiyoruz. Cuma öğleden sonra dersleri olan 300 öğrenciden oluşan rastgele bir örneklemde 62’si dersi kaçırdı. Çarşamba öğleden sonra dersleri olan 300 öğrenciden oluşan farklı bir rastgele örneklemde 23’ü dersi kaçırdı. Aşağıdaki tablo bu bilgileri özetlemektedir. Standart hata (SE), yazılım kullanmıyorsanız hesaplama süresinden tasarruf etmek için verilir.

(a) Tüm Cuma öğleden sonra derslerinde devamsızlık oranının tüm Çarşamba öğleden sonra derslerindeki devamsızlık oranından daha yüksek olduğu iddiasını test edin. Bu iddiayı 0,05 anlamlılık düzeyinde test edin.
(b) İddiayı 0,01 anlamlılık düzeyinde destekleyebilir misiniz?

15.  Silah Cinayetleri – Teksas – New York – Önem Testi: ¶ 2011’de New York, Teksas’tan çok daha katı silah yasalarına sahipti. O yıl için Teksas’taki silah cinayetlerinin oranı New York’dakinden daha fazlaydı. Burada, oranın Teksas’ta önemli ölçüde daha yüksek olup olmadığını test ediyoruz. Aşağıdaki tablo ilgili bilgileri verir. Burada, pˆ’ler popülasyon oranlarıdır, ancak bunları örnek oranlar olarak değerlendirmelisiniz. Standart hata (SE), yazılım kullanmıyorsanız hesaplama süresinden tasarruf etmek için verilir.

(a) Teksas’ta silahla işlenen cinayetlerin oranının 2011’deki New York’tan önemli ölçüde daha yüksek olduğu iddiasını test edin. Bu iddiayı 0,05 anlamlılık düzeyinde test edin.
(b) İddiayı 0,01 anlamlılık düzeyinde destekleyebilir misiniz?

16. Silah Cinayetleri – Teksas – Kaliforniya – Önem Testi: ∥ 2011’de Kaliforniya, Teksas’tan çok daha katı silah yasalarına sahipti. Bununla birlikte, Teksas’taki silah cinayetlerinin oranı California’dan daha azdı. Burada, oranın Teksas’ta önemli ölçüde daha küçük olup olmadığını test ediyoruz. Aşağıdaki tablo bu bilgileri özetlemektedir. Burada, pˆ ’nüfus oranlarıdır, ancak bunları örnek oranlar olarak değerlendirmelisiniz. Standart hata (SE), yazılım kullanmıyorsanız hesaplama süresinden tasarruf etmek için verilir.

(a) Teksas’ta silahla işlenen cinayetlerin oranının 2011’deki Kaliforniya’dan önemli ölçüde daha düşük olduğu iddiasını test edin. Bu iddiayı 0,05’te test edin.
(b) İddiayı 0,01 anlamlılık düzeyinde destekleyebilir misiniz?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir