Yazılım Aralıkları – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Yazılım Aralıkları – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

10 Ağustos 2022 Yazılım pazarlama Teknikleri Yazılım satışında kullanılan yöntemler 0
TİCARET SİSTEMİ GELİŞİMİ

Yazılım Aralıkları

Farklı yazılım aralıklarının basitleştirilmiş gelişimi ile Microsoft platform stratejisini gösterir. Microsoft’un teklifini çoğunlukla artan yeniliklerle bir platform stratejisi aracılığıyla nasıl genişletmeyi başardığını açıkça gösteriyor. Böyle bir yaklaşım, müşterilerin yanı sıra geliştiriciler/tamamlayıcılar tarafından bir yazılım ürününden diğerine geçişi de kolaylaştırmıştır.

Sonuç olarak, Microsoft yazılımının fiili standart olarak konumlandırılmasını da güçlendirdi. En iyi pazarlama stratejisi bu muydu? Bize göre kesinlikle öyleydi. Teknoloji açısından en iyi çözüm müydü? Microsoft böyle bir pazarlama yaklaşımı kullanmamış olsaydı, daha yaratıcı yazılımın piyasaya çıkıp çıkamayacağını bilmek için tartışma da açıktır.

Bununla birlikte, Microsoft’un Windows yazılımını aşırı gererek karşılaşabileceği riski de gösterir. Microsoft şu anda tümü farklı segmentleri dikkatle hedef alan 10’dan fazla farklı ürün sunmaktadır, ancak bu tür bir bolluk, bazı ürünlerin çakışmasına neden olabilir ve bu da müşteriler için kafa karışıklığına da neden olabilir.

Bir ürün hattı iki yönde genişletilebilir: yukarı ve aşağı. Bir ürün hattını genişletmek için ürün yöneticisi öncelikle hattın müşteri ihtiyaçlarını karşıladığından ve genişletmenin teknik olarak mümkün olduğundan emin olmalıdır.

Çoğu durumda, yüksek teknoloji şirketleri lüks ürünlerle işe başlar ve daha sonra daha düşük kaliteli ürünlere geçer. Başlangıçta, çok yüksek sabit Ar-Ge maliyetlerini kısa sürede optimize etme ihtiyacı, şirketi endüstriyel veya bireysel müşterileri yüksek satın alma gücü ile hedeflemeye zorlamaktadır.

Daha sonra, pazar doygunluğu veya rakiplerin gelişi nedeniyle lüks ürün pazarı yavaşladığında, düşük ve ortalama kaliteli ürün versiyonlarını tanıtarak fiyata daha duyarlı pazarları hedeflemek de cazip gelir. Bu yaklaşımı kullanarak şirket, yüksek kaliteli imajından yararlanabilir.

Bu yola girmenin riskleri dikkatli bir şekilde değerlendirilmelidir, çünkü bu tür bir karar, üretim (hacim artarsa ​​üretim devam edebilir mi?) ve dağıtım (distribütörler daha az klas müşterileri kabul edecek mi?) değişiklikleri anlamına gelir ve mevcut rakipleri teşvik edebilir. Daha kaliteli ürünlerle karşı saldırıya geçmek için düşük kaliteli aralıktadır.

Örneğin Cisco ve SAP, özellikle Hindistan veya Malezya gibi ülkelerde, amiral gemisi ürünlerinin eski sürümlerini orta ölçekli şirketlere sunmayı başarıyla başardı. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler (KOBİ), 2 yıl önce %10’dan daha az olan SAP’nin 2003 gelirlerinin yaklaşık %15’ini temsil edecektir.

Bir şirket, rekabetçi konumların değişebileceği daha karlı bir pazar yakalamak istiyorsa, daha yüksek kaliteli ürünler alanına doğru genişlemek haklıdır. Ancak, bu zor bir girişimdir, çünkü şirketin yeni pazar segmentlerinde yeni bir konumlanma sağlamak için gerekli tüm yeteneklere (teknik, satış ve finansal) sahip olması gerekir.


Yazılım pazarlama Teknikleri
Yazılım satışında kullanılan yöntemler
Yazılım Nedir
YÖK Tez


Ayrıca, öncelikle daha düşük kaliteli ürünlerin tedarikçisi olarak bilindiğinden, halihazırda düşük bir pazar imajından zarar görebilir. Ancak geçmiş yıllarda, Windows NT’li Microsoft veya i705 PDA’lı Palm gibi birçok firma, tüketici ürünlerinden iş piyasası için daha sofistike ve karmaşık ürünlere geçmeyi başardı.

Şu anda büyüme aşamasında olan Nokia veya Dell gibi bazı firmalar ürün yelpazesini aynı anda hem yukarı hem aşağı genişletiyor. Böyle iki yönlü bir ürün yelpazesi genişletmesi, yeni ürünlerin, endüstri standardı teknoloji ve bileşenlerle pazarlama konusunda bilgili, düşük maliyetli/yüksek performanslı ürünler sağlama konusunda firmanın güçlü imajından faydalanmasına olanak da tanır.

Her uzatma durumunda (yukarı, aşağı veya her iki yönde), mevcut ürünlerin “yamyamlaşma” riski yüksektir. Cannibalization, yeni ürün hattının satışlarının şirketin diğer ürünlerinin satışlarını “yutması” olasılığıdır. Bu, yüksek teknoloji sektöründe sıklıkla meydana gelir, çünkü teknolojik değişim oranı, en yeni ürünün daha çekici olduğu ve ürün grubu akrabalarından daha iyi bir fiyat-performans oranı sunacağı şekildedir.

Örneğin Motorola cep telefonu ürün gamını her 12 ila 18 ayda bir tamamen değiştirirken, Samsung her 9 ayda bir ürün gamını yeniliyor. Bazı pazarlamacılar yamyamlığı bir sorun olarak görse de, şirketin uzun vadeli başarısının üzerine inşa ederken radikal ürün inovasyonunun tanıtılmasına yardımcı olduğu için yüksek teknoloji ürünlerini pazarlamak için bir gereklilik olarak da düşünülebilir.

Deneyimler, bu alanda kendi ürünlerinin dinamik yamyamlaştırılmasını benimseyen şirketlerin de oldukça kârlı olduğunu da gösteriyor. Yamyamlaştırma, her seferinde farklı ürün gruplarını yeniden yaratmak yerine, hattın adının dayanıklılığını güçlendirerek dinamik kalmanın bir yoludur. Yamyamlaştırma, yüksek teknoloji ürünleri alıcılarına güvence vermek için gerekli olan bir güven temeli oluşturabilir. Basitçe ifade etmek gerekirse, yamyamlaştırma, başarılı bir yüksek teknoloji firmasının rakiplerinin önüne de geçmesidir.

Genişletmenin tersi olan yüksek teknolojili bir ürün hattının azaltılması, hattın bir kısmı artık karlı olmadığında gerekli bir karardır. Bu karar, yapısal bir talep yetersizliğine, bir segmentteki müşteri sayısını olduğundan fazla tahmin eden aşırı iyimser tahminlere veya özellikle öncülü olmayan ürünler için bu müşterilere ulaşmadaki zorluklara bağlanabilir. Bu aynı zamanda artık talep görmeyen eski ürünler için de geçerlidir. Sonuç olarak, bir ürün yelpazesini yönetmek, ürünlerin yaşam döngülerine de çok dikkat etmelidir.

Yüksek teknoloji ürünü bir ürünü ürün yaşam döngüsüne göre yönetmek

Ürün yaşam döngüsünün önemi, pazarlardaki ve teknolojideki değişiklikler aracılığıyla incelenmelidir, çünkü yüksek teknoloji ürünü bir ürün, yalnızca bir pazar ihtiyacını karşıladığı için değil, bir teknolojiyle yakından ilişkili olduğu için var olur.

Ürün yaşam döngüsünün, ürünün tatmin ettiği değişen ihtiyaçların ayna görüntüsü olduğunu ve inovasyon eğrisinin müşteri yayılımını yansıttığını gördük.

Ürün tanıtımında, yenilikçileri ve öncüleri ikna etmelidir, çünkü ürünü satın alıp popüler hale getirir getirmez daha büyük bir çoğunluk ürünle de ilgilenecektir. Çoğunluk ürünü benimseyip satış düzeyi sabitlenene kadar satışlar artacaktır. Son olarak, nihai düşüş yeni bir teknolojinin gelişiyle hızlanacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir