Ambalajlama Avantajları – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Ambalajlama Avantajları – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

23 Ağustos 2022 Ambalaj Çeşitleri ve özellikleri Ambalajın faydaları Tüketicinin ambalajdan beklentileri 0
BİR TİCARETÇİNİN GELİŞİMİ

Ambalajlama Avantajları

Ambalaj, bir ürünün avantajlarını iletirken ve müşterilere konumlandırmada önemli bir rol oynar. Tüketim malları için ambalaj çok önemli bir ürün boyutudur ve yüksek teknolojili ürünler için gösterdiğimiz gibi, aşırı karmaşık ve işe yaramaz aksesuarların ortadan kaldırılmasıyla birlikte basitleştirme ve düzene koyma eğilimi vardır.

Bu eğilim endüstriyel pazarlarda da bulunabilir. Şirketler, ürünlerinin karar vericiler veya teknoloji takıntıları veya hatta sadece teknik geçmişleri olmayan kullanıcılar için daha çekici görünmesini sağlamak için ambalajlara giderek daha fazla yatırım yapmalıdır.

Dergiler ve gazeteler

Yüksek teknoloji ürünlerini iletmek için kullanılabilecek genel haber yayınları genellikle haber dergileridir. Okurları “yönetici” bir profile uyar ve bir teknolojinin yenilikçiliğine ve prestijine duyarlıdır. Bu süreli yayınlar, teknik ve finansal karar vericiler gibi kullanıcılara ulaşabilmektedir.

Pazarlamacılar aynı tip okuyuculara yönelik günlük ve yerel gazeteleri de kullanabilirler. Örneğin, 2002’de AT&T Wireless, toplam reklam bütçesinin üçte biri ve bir önceki yıla göre %16 daha fazla olmak üzere 328 milyon $’ı yerel gazetelere harcarken, Microsoft 150 milyon $’dan fazla dergilerde reklam vermeyi tercih etti.

Bununla birlikte, haber dergilerinin tarzı, bir ürün için teknik reklamcılığı verimsiz hale getirir. Bu dergilerde kurumsal reklam kampanyaları için resimli reklamlar daha uygundur.

Aynısı, üst düzey yöneticileri hedefleyen genel ekonomik basın (örneğin, Business Week ve The Financial Times) için de geçerlidir. Öte yandan, daha çok yönetime odaklanan iş basını (örneğin, Forbes ve Fortune), müşterinin dilinden konuşmak ve teknik bir bakış açısını dayatmamak koşuluyla belirli ürün reklam kampanyalarına izin verir.

Belirli bir segmentasyon ve konumlandırma, belirli yayınların seçilmesine yol açabilir. Örneğin, Xerox kadın dergilerine reklam ekleri yerleştirir çünkü bunu yapmanın sekreterlere ulaşmanın bir yolu olduğunu varsayar; sekreterler genellikle karmaşık ofis ekipmanlarının (renkli monitörlü mikro bilgisayarlar, lazer yazıcılar veya akıllı fotokopi makineleri gibi) satın alınmasında etkili karar vericilerdir.

Televizyon

Televizyon mutlak değerdeki maliyeti nedeniyle B2B’de çok sık kullanılmaz; genellikle tüketicilerin büyük pazar segmentlerini hedefleyen çok büyük şirketler için ayrılmıştır. Bin kişi başına makul bir maliyetle muazzam bir hedef pazarı kapsamasının yanı sıra, televizyonun diğer bir avantajı da çok hızlı bir şekilde yüksek oranda farkındalık yaratma yeteneğidir.

Örneğin Accenture, 2000 yılında televizyona bugüne kadarki en büyük 175 milyon dolarlık reklam bütçesinden büyük bir pay ayırdı ve eski kurumsal kardeşi Arthur Andersen’dan farklılaşmak ve bilinirlik açısından hızla rakiplerinin seviyesine çıkmak için kullandı.

Benzer nedenlerle, 2001’de IBM, ara katman yazılımı kampanyası için 210 milyon dolarlık reklam bütçesinden yalnızca 100 milyon dolarını televizyona harcadı; bütçenin geri kalanı etkinliklere, doğrudan pazarlamaya, İnternet reklamcılığına ve promosyonlara gitti.


sağlıklı ambalajlama nedir?
Ambalajlama Nedir
Ambalaj Çeşitleri ve özellikleri
Ambalaj üzerindeki e” işareti
Gıdalarda kullanılan Ambalajların yararları
Tüketicinin ambalajdan beklentileri
Ambalajın faydaları
Ambalajın Tarihsel Gelişimi


Yüksek teknolojili tüketim malları için televizyon, internetin yanı sıra kitlesel kitlelere ulaşmanın en uygun maliyetli yoludur. TV, duyulara hitap eder ve izleyicilerden, özellikle de gençlerden büyük ilgi görebilir. Başlıca dezavantajları, yüksek mutlak maliyetleri, seçici olmaması (en azından en büyük ağlar için) ve bazı kısa süreli maruz kalmalarıdır.

2002’de Microsoft, toplam reklam bütçesinin dörtte biri olan 198 milyon $’ı ağ televizyonuna harcadı. IBM, HP, Nokia ve Vodafone gibi hem işletmeleri hem de tüketicileri hedefleyen şirketler, bununla birlikte, televizyon gibi kitle iletişim araçlarında gönderdikleri mesajların, özellikle profesyonel müşterileri üzerinde çok olumlu bir etkisi olduğunu keşfettiler. 

Radyo

Radyo ikincil bir medya biçimidir; maliyeti düşük ama format olarak çok kısıtlı çünkü 3 dakikada bir ürünü veya teknolojiyi izleyiciye fiziksel olarak göstermeden anlatmak imkansız.

Bu nedenle radyo, farkındalığı artırmak ve özellikle bir ticari fuarın veya belirli promosyonların duyurulması gibi belirli faaliyetleri vurgulamak için daha faydalıdır. Avrupa’da radyo, tüm büyük telekomünikasyon operatörleri tarafından genç tüketicilere ulaşmak ve özel teklifler sunmak için tercih edilen mecralardan biridir.

Sokak reklamı

Açık hava reklamcılığı, açık havada, çoğunlukla sokakta, metroda veya yollar ve otoyollarda reklam yapmak için kullanılan reklam panolarını, posterleri, vitrinleri, resimleri veya diğer cihazları içerir. Açık hava reklamcılığı açıkça bilgilendiricidir ve bir marka imajı oluşturmak için yararlı olan bir tür özel etkinlik yaratmaya yardımcı olabilir.

Gençlere ulaşmak için açık hava reklamcılığı en etkili olanıdır ve cep telefonu ahizesi şirketleri ve operatörler genellikle dikkat çekmek için bunu kullanır. Örneğin, Samsung 2002 reklam kampanyasına New York Times Meydanı’nda yeni devasa bir reklam panosunu tanıtarak başladı.

İletişim Karışımları

Aynı endüstri içinde, şirketler çeşitli iletişim karışımlarına sahip olabilir. Örneğin,  2002 yılında Amerika Birleşik Devletleri’ndeki üç ana bilgisayar şirketi tarafından kullanılan farklı iletişim ortamlarını göstermektedir. Dell’in ağ radyosu ve Pazar dergileri gibi “sıcak ortamlara” IBM ve HP’den daha fazla güvendiği görülebilir. 

HP ve IBM, bilgisayardan ana bilgisayara, yazılımdan hizmetlere kadar tüm işlerinde daha fazla kafa kafaya rekabet ediyor, ancak yine de farklı bir iletişim karışımına sahipler. IBM, ulusal gazetelere ve TV’ye daha fazla harcama eğilimindeyken, HP dergileri ve İnternet’i tercih ediyor.

Reklam kampanyası uygulandıktan sonra, pazarlamacılar her zaman kampanyanın etkinliğini değerlendirmeye çalışmalıdır. Reklam kampanyasının takvimine göre çeşitli yollar vardır.

◗ Kampanya başlamadan önce, genellikle odak grupları aracılığıyla bir mesajın etkililiğini değerlendirmek için ön testler yapılır.
◗ Kampanyadan sonra müşterilerin ilk iletişim hedefleri olan farkındalık, ürünü anlama, takdir etme ve ürünü satın alma kararına göre değişimlerini ölçmek için son testler yapılır.

Reklamın satışlar üzerindeki doğrudan etkilerini değerlendirmek kolay olmadığı için, müşterilerin bir reklamı hatırlayamıyorlarsa, hatırlayamadıklarından daha fazla bir çözüm satın almaya meyilli oldukları varsayılarak, son testler belleğe dayalıdır.

Tanıma testinde katılımcılara asıl reklam gösterilir ve bilip bilmedikleri sorulur. Hatırlama testlerinde, katılımcılara yalnızca son zamanlarda gördükleri veya duydukları soru sorulur. Geri çağırma testleri yardımlı veya yardımsız yapılabilir. İlkinde, katılımcılara hafızalarını tazelemek için bir ürün listesi veya marka veya şirket isimleri gösterilirken, ikincisinde onlara herhangi bir ipucu verilmemektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir