Dolaylı Saldırı – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Dolaylı Saldırı – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

11 Aralık 2022 Gerilla pazarlama Örnekleri Gerilla PAZARLAMA pdf 0
Ticari Düşünceler

Dolaylı Saldırı

Doğrudan saldırı, aktif savunucuyu bir avantaja sokarsa, saldırganın muazzam miktarda kaynak harcamasını gerektirerek pazara nüfuz etme gücünden mahrum kalırsa ve genellikle başarısız olma olasılığı varsa, o zaman alternatif bir yaklaşım tam tersini yapmalıdır.

Defans oyuncusunu dezavantajlı duruma düşürmek için zayıf yönlerine odaklanmak gerekir. Aynı zamanda etkili bir strateji, saldırganın kaynaklarını saldırı sırasında tüketmek yerine pazar payını maksimize etmeye yönlendirmelidir. Dolaylı saldırı en verimli yaklaşımdır. En büyük miktarda gücü korurken en büyük başarı şansına sahiptir.

Başvuru

Dolaylı bir saldırı bir iş stratejisi olarak uygulandığında, saldırgan, gelişmekte olan, ihmal edilen veya rakipler tarafından yetersiz hizmet verilen pazar segmentlerindeki bir zayıflığa odaklanır. Böyle bir segment, ilk giriş noktasıdır.

Girişi takip eden kısım, pazarlama karmasını kaynak olarak kullanan bir stratejinin seçilmesidir.  Stratejiler bir üründe (bir kompakt diskin dijital özelliklerine sahip bir kaset), fiyatta (öğrencilerin karşılayabileceği kadar ucuz bir bilgisayar), promosyonda (üst sınıf tüketicileri hedefleyen maden suyu) veya dağıtımda olabilir. (banliyö tren istasyonlarında dağıtılan video kasetler).

Saldırgan, ilk pazar segmentine yerleştikten ve böylece bir müşteri tabanı, tedarikçiler ve bir dağıtım ağı ile bir pazar varlığı oluşturduktan sonra, pazarın daha önce rakiplerinin hakim olduğu kısımlarını daha kolay bir şekilde güvence altına alabilir. Bu kritik giriş takibi, pazar genişlemesi denir.

Dolaylı saldırının iş dünyasına sağladığı avantajlarla ilgili pek çok örnek:

• Alman ve Japon otomobil üreticileri, 1970’lerde yerli üreticiler tarafından esasen ihmal edilen ve 1980’lerde yetersiz hizmet verilen bir pazar olan Kuzey Amerika otomobil pazarına ilk olarak küçük arabalarla girdiler.
• Miller, hafif bira segmentini gelişmekte olan bir pazar olarak keşfetti.
• Honeywell yıllarca bilgisayarlarını başlangıçta IBM’in gözetiminde olmayan orta ve küçük ölçekli şehirlerde yoğunlaştırdı.
• Apple erkenden okullarda baskın bir faktör haline geldi ve özellikle IBM tarafından boş bırakılan bilgisayar donanımı ve yazılımı ile bu segmente hizmet etti.
• Wal-Mart mağazalarını başlangıçta nüfusu 2.500’ün altında olan kasabalarda açtı, o zamanlar önde gelen perakendeciler tarafından görmezden gelindi.

İş örneklerinin bolluğu ve askeri tarihten gelen kanıtlarla, günümüzün rekabetçi pazarında bir yöneticinin doğrudan cepheden saldırıya geçmesi için hiçbir gerekçe yoktur.

Bunun yerine, aşağıdakiler için dolaylı bir yaklaşım kullanmak bir yöneticinin yükümlülüğü ve gerekliliğidir:

1. Katılımsız, yetersiz hizmet verilen veya gelişmekte olan bir pazar segmenti bulun.
2. Pazarlama karmasını (ürün, fiyat, promosyon ve dağıtım) rakipler tarafından kolayca eşleştirilemeyecek bir konfigürasyonda kullanarak rekabet avantajı yaratın. Bu, rakibinizin zayıf yönlerine karşı maksimum gücünüzü kullanmak anlamına gelir.
3. Mevcut tüm kaynakları, seçilen pazarın karşılanmamış ihtiyaç ve isteklerini, gücü koruyan bir şekilde yerine getirmek için seferber edin. Ardından, müşterilerinizle uzun vadeli ilişkileri sağlamlaştırmak için özenle çalışın.
4. Dolaylı yaklaşımın ezici avantajlarını akılda tutan planlı, kasıtlı bir yaklaşımla pazarın ek segmentlerine doğru genişleyin.


Gerilla PAZARLAMA pdf
Gerilla PAZARLAMA Sunum
Gerilla pazarlama Türleri
Siyasal PAZARLAMA
Siyasal pazarlama Kitap
Siyasal PAZARLAMA Nedir
Gerilla pazarlama Örnekleri
Gerilla pazarlama Nedir


Zarf Saldırısı

Bir zarflama stratejisi iki aşamadan oluşur:

• İlk olarak, dolaylı bir saldırı olarak başlayan saldırgan, bir giriş noktası için belirli bir pazar segmentine odaklanır.
• İkinci olarak, saldırgan ek pazar segmentleri belirleyerek ve yeni ürünler ekleyerek tüm pazarı kuşatmak için bir genişleme stratejisi kullanır.

Tüketici pazarında, Seiko dolaylı zarflama kombinasyonunu göstermektedir. Japon şirketi başlangıçta saat pazarına tek bir segmentte, dijital saatlerde girdi ve ardından tüm büyük saat mağazalarına ve pazara girmek için 400’e kadar saat modeli sunarak tüm pazarı kuşattı. müşteri segmenti ve genel olarak rakiplerini alt etti.

Timken Company, endüstriyel sektörde 26.000 adet şekilli bilyalı rulman kombinasyonu sunmaktadır ve bu, hiçbir rakibin eşi benzeri olmayan bir ürün yelpazesidir. Böylece şirket, bu pazar segmentini kuşatmış ve müşterilerinin bu ürün kategorisindeki tüm ihtiyaçlarını karşılamıştır.

Bypass Saldırısı

Baypas saldırısı, saldırganın başlıca rakiplerini atlatmasına ve mevcut ürünler için ilgisiz ürünlere veya ilgisiz coğrafi pazarlara çeşitlendirmesine olanak tanır.

Örneğin, elektronik yayıncılık sistemleri, sığır yemi besinleri ve kanser önleyici ilaçlar gibi çok çeşitli ürünlerle, elektronik ve biyoteknoloji gibi çok çeşitli alanlarda bir baypas yaklaşımını başarıyla kullandı.

Bununla birlikte, çeşitli alanlara yönelik bu nispeten ani hareket, Kodak’ın geçici olarak durduğu ve rakiplerinin şipşak fotoğrafçılık, 35 mm kameralar ve video kaydediciler gibi pazarları ele geçirdiği aşırı muhafazakar bir dönemi takip etti.

Bunların tümü, Kodak’ın ana işinin doğal uzantılarıydı. Baypas stratejisi, bir risk ölçüsü içerir çünkü ilgisiz bir dizi alana genişleme, bir şirketin herhangi bir alandaki gücünü azaltabilir.

Bypass stratejisinin kısmen başarısız kullanımına bir örnek, Colgate-Palmolive Company’dir. Colgate, birçok Avrupa pazarında  geçmesine ve buradaki mevcut ürünleri için liderliğini korumasına rağmen, çoğu Kuzey Amerika pazarında Colgate varlığını sürdürdü.

Gerilla Saldırısı

Gerilla saldırısı, farklı pazarlarda küçük aralıklı saldırıları içerir. Büyük bir şirkete karşı rekabet eden küçük bir şirket için veya küçük pazar payına sahip bir ürünün bir marka lideriyle mücadele ettiği durumlarda faydalıdır. Daha büyük bir kuruluş tarafından rakiplerine karşı da yürütülebilir.

Gerilla saldırıları bir dizi eylemle karakterize edilir: seçici fiyat indirimleri, tedarik müdahalesi, idari baskınlar, yoğun promosyon patlamaları ve çeşitli yasal işlemler. Amaç, kafa karışıklığı ve dikkat dağıtma yaratmak ve karşıt yöneticinin hata yapmasına neden olmak için hareket ve sürpriz yapmaktır. 

Saldırı tekniklerini göz önünde bulundurarak, artık askeri stratejinin engin tarihsel perspektifi ile daha yeni iş dünyası görüşü arasında köprü kurabiliriz. Askeri-pazarlama bağlantısı, aşağıdaki algısal ve paralel ifadelerde özetlenebilir.

2.500 yıllık kayıtlı askeri tarihten, iyi uygulanmış tüm stratejilerin özelliği olan beş önemli uygulama bulduk, işinizde başarılı rekabet stratejileri geliştirmek için kullanabileceğiniz pratik ilkeler.

Bu uygulamalar hız, dolaylı yaklaşım, konsantrasyon, alternatif hedefler ve dengesiz rekabetten oluşur. Bu pratik yönergelerin tam olarak anlaşılması, iş kurma stratejilerini uygulamanız için çok önemlidir.

Aşağıda, strateji yönergelerinin açıklamalarını, gerçek şirketlerden örnekleri ve bunları firmanıza uygulamak için adım adım prosedürleri bulacaksınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir