E-Pazarlama – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

E-Pazarlama – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

26 Kasım 2022 E pazarlama Örnekleri E-Ticaret pazarlama Bölümü E-Ticaret ve pazarlama Bölümü Nedir 0
BİR TİCARETÇİNİN GELİŞİMİ

CBS ve E-Pazarlama

Akademik literatürde e-pazarlamanın çok sayıda farklı tanımı olsa da, bize göre en iyisi, pazarlamanın resmi AMA tanımını kullanan ve genişletendir. E-pazarlama, “bireysel ve örgütsel amaçları tatmin eden değişimleri yaratmak için fikirlerin, malların ve hizmetlerin kavranması, dağıtımı, tutundurulması ve fiyatlandırılmasının planlanması ve yürütülmesi için elektronik veri ve uygulamanın kullanılmasıdır”.

Günümüzde kullanılan e-pazarlama stratejilerinin çoğu, değeri artırarak ve memnuniyet ve sadakat yaratarak müşteriler ve tedarikçilerle karşılıklı yarar sağlayan ilişkileri çekmek, geliştirmek ve geliştirmek için tasarlanmıştır.

E-pazarlamada CBS’nin çok sayıda uygulaması ve kullanımı olsa da, birkaç önde gelen sektör belirledik: e-turizm, B2B e-ticaret, e-gayrimenkul sektörü, e-bankacılık vb.

E-Turizm

İnternet üzerinden etkileşimli GIS tabanlı haritalamanın kullanımı için özellikle verimli bir alan turizm alanıdır. İnternetin seyahatte kullanımına ilişkin emsal, çok sayıda havayolu, otel, araba kiralama şirketi ve seyahatle ilgili diğer rezervasyonların çevrimiçi olarak yapılmasıyla iyice yerleşmiştir.

Seyahatin doğası gereği coğrafi bir bileşeni/ilişkisi olduğundan (örneğin, bilmediğiniz bir şehirde kalacak yer seçimi), haritaların kullanımının değerli olduğu açıktır (zorunlu değilse de). İnternetin ortaya çıkması ve gelişmesiyle birlikte, bu haritalara çevrimiçi olarak erişme talebi var. E-turizm alanındaki bazı Web tabanlı CBS örnekleri arasında Expedia, Travelocity, Goto, Mapquest, Alta Vista ve benzeri Web sitelerine gömülü GIS yer alır.

Birkaç ulusal turizm ofisinin Web siteleri, İngiliz Seyahat Otoritesi’ninki de dahil olmak üzere etkileşimli haritalama yetenekleri içerir.

Visit Britain Web sitesi, kullanıcılardan geldikleri ülkeyi tanımlamalarını isteyen bir başlangıç ​​ekranına sahiptir. Daha sonra o ülkenin resmi dilindeki bir sayfaya bağlanır ve o ülkeyle ilgili seyahat danışmanları ve ücretsiz numaralar sunar.

Ağ geçidi sayfası, seçildiğinde CBS tabanlı etkileşimli bir haritalama uygulamasını başlatan belirgin bir Büyük Britanya haritası içerir. Haritadaki bir alana tıklamak, o bölgenin ana yolları ve kasabaları gösteren daha büyük ölçekli bir haritasının bulunduğu bir açılır pencere açar. Bir kasabaya tıkladığınızda yerel yollar, göller ve nehirler yakınlaştırılır ve kullanıcıların simgelere tıklamasına izin verilir.

Konaklama, ilgi çekici yerler ve ulaşım. Her cazibe merkezi, konaklama tesisi vb. için, her özellikle bağlantılı nitelik verilerini değerlendiren açıklayıcı bir sayfanın bağlantısı vardır. Bu site, büyük bir ülke için tartışmasız en iyi ulusal CBS olan İngiliz Yönetmelik Anketi Ana Harita CBS’nin genelleştirilmiş bir versiyonunu kullanır (İsviçre ve Finlandiya GIS karşılaştırılabilir).

Visit Britain Web sitesinin bir başka çok popüler özelliği de etkileşimli Film Haritasıdır. Bu özellik, Etkileşimli Harita ile aynı çerçeve ve özelliklerden bazılarını kullanır. Bununla birlikte, popüler İngiliz filmlerindeki sahnelerin çekildiği yerleri gösteren simgeler ve bağlantılı görüntüler içeren haritalar içerir.


E pazarlama Örnekleri
e-pazarlama pdf
E-Ticaret pazarlama Bölümü
E pazarlama Nedir
Online Pazarlama Eğitimi
E PAZARLAMA dersi
E-Ticaret ve pazarlama Bölümü Nedir
E-ticaret ve pazarlama Ne iş Yapar


Birleşik Krallık dışında, turizmle ilgili bilgiler İsrail, Avustralya ve Yeni Zelanda’da etkileşimli haritalama kullanılarak yayılmaktadır. CBS’nin 1960’ların başında icat edildiği tartışmalı bir ülke olan Kanada’da, yedinci en büyük endüstri (turizm), Toronto gibi büyük şehirlerdeki gezginler için avuçiçi PDA tabanlı yaklaşımlar kullanan öncü kablosuz İnternet uygulamaları da dahil olmak üzere CBS’yi aktif olarak kullanıyor.

Web tabanlı GIS teknolojisi, yalnızca zengin uluslar için değildir. Goa Eyaleti (Hindistan), Web üzerinden Turizm CBS için bir test pazarı olarak kullanılmıştır. Turistik yerlere erişimle ilgili bilgileri daha kolay yaymak için Agra, Yeni Delhi ve Bombay gibi turistik bölgelerdeki bazı otellerde dokunmatik ekranlı seyahat kioskları ve etkileşimli haritalara sahip bir sunucuya İnternet erişimi kurulmaktadır.

Malezya’da Creative Advanced Technology Corporation adlı bir Web portalı geliştirdi. Bu Web sitesi, arazi modellerinin üzerine örtülmüş uydu görüntüleri ile birlikte etkileşimli CBS tabanlı haritalara sahiptir. Zimbabve’de Turizm Otoritesi, büyük şehirlerden ve otellerden cazibe merkezlerine giden en iyi rotaları belirlemek için ArcView Network Analyst’i kullandı ve bu tür haritaları Web sitesinde yayınladı.

B2B E-Ticaret

Önde gelen jeodemografik veri sağlayıcılarından biri Claritas’tır. Claritas, yeniden birleştirilmiş nüfus sayımı istatistikleri gibi jeodemografik verilerin yanı sıra pazar araştırmacılarına ve potansiyel müşterilerin veya birimlerin dağılımının analiziyle ilgilenen diğer kişilere özel ve tescilli jeo-uzamsal veriler sağlama konusunda uzmanlaşmıştır.

Claritas, belki de en çok on yıllık nüfus sayımından gelen yanıtları alması ve bunları yeni özniteliklere sahip nüfus sayımı alt bölümleri veya posta kodu bölgeleriyle yeniden bir araya getirmesiyle tanınır.

Yeniden toplamanın değeri, posta kodlarının tüketiciler tarafından genellikle daha kolay elde edilebilmesi (açık adres verilerinden) ve hatalı bilgi içerme olasılığının çok daha düşük olmasıdır. Yüzlerce değişken içeren bir sayım yolunu veya blok grubunu karakterize etmek yerine, tüketici alıcı davranışıyla yüksek korelasyona sahip seçilmiş değişkenleri birleştirmek mümkündür.

Blok grubunu, nüfus sayım yolunu, şehri, ilçeyi, Metropolitan İstatistik Bölgesini (MSA) ve benzerlerini, belirli özelliklere sahip (segmentasyon için) belirli bir tüketici oranını içerecek şekilde sınıflandırmak mümkündür.

Claritas’ın PRIZM ve Microvision ürünlerinin en akılda kalan özelliği, her demografik segmenti tanımlamak için kullanılan akılda kalıcı ifadelerdir.

Claritas, nüfus sayımından elde edilen verilerin yanı sıra, tümü pazar araştırmacılarının Web portalları aracılığıyla İnternet üzerinden erişebilecekleri çok çeşitli başka jeo-uzamsal veriler sunmaktadır.

Son zamanlarda, Claritas, B2B e-pazarlama alanında etkileşimli GIS kullanımını teşvik etmeyi amaçlayan Web sitesinde bir özellik başlattı. Bu site, MSA tarafından iş için özellikler, konumlar ve iletişim bilgileri (Web sitesi adresleri dahil) hakkında bir İş Gerçekleri veri setine erişim sağlar.

Veri seti ayrıca Kuzey Amerika Endüstriyel Sınıflandırma Sistemini (NAICS), istihdam düzeylerini, ilk halka arzları, yıllık 10-K raporlarından ve diğer çeşitli SEC dosyalamalarından elde edilen verileri, posta kodlarına göre tüketici harcama verilerini, alışveriş merkezi konumları ve niteliklerini, trafik hacmini içerir. veri ve çevrimiçi sürüş süresi analizi gerçekleştirmek için ağ bağlantısıyla yol verilerini kullanma yeteneği. Claritas ayrıca B2B e-ticareti desteklemek için tasarlanmış bir e-bağlantı hizmeti de sunmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir