Yazılım ve Veri Kaynakları – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Yazılım ve Veri Kaynakları – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

26 Kasım 2022 Veri tabanı programları Veri tabanı yönetim sistemi Nedir Veritabanı Yönetim Sistemleri 0
Güvenilirlik Önyargısı

Yazılım ve Veri Kaynakları

TIGER veri seti, ABD’de CBS’nin pazarlama kullanımının temel bir bileşenidir ve İnternet üzerinden, ilçe bazında Çevre Sistemleri Araştırma Enstitüsü’nden, CD’lerde, Jeolytics’ten GIS tarafından okunabilen formatta ve etkileşimli olarak kullanılabilir. Nüfus Sayımı Bürosunun etkileşimli haritalama Web sitesi kullanılarak görüntülenebilir ve buradan haritalar oluşturulabilir.

Ayrıca, gelişmiş TIGER verileri GDT’den edinilebilir. Diğer yararlı jeo-uzamsal veriler arasında Teleatlas ve Navtech’ten sokak verileri, Dun ve Bradstreet’ten ekonomik veriler ve Claritas’tan yeniden birleştirilmiş ve özelleştirilmiş veriler yer alır. Bu jeo-uzamsal veriler, depolamak, işlemek ve analiz etmek için oldukça karmaşık bir bilgisayar programları paketi (yani GIS) gerektiğinden, kendi başına işe yaramaz. Bugün lider CBS yazılımı, ESRI’nin ARCGIS ürün serisidir.

ARC İnternet Harita Sunucusu (IMS), internet üzerinden bir dizi mekansal analiz aracıyla etkileşimli olarak haritaları ve diğer jeo-uzamsal veri biçimlerini (örn.

ESRI’nin önemli bir rakibi MapInfo’dur. MapInfo çok uygun maliyetlidir (kopya başına yaklaşık 250 ABD doları) ve masaüstü haritalama uygulamaları olarak adlandırılan uygulamalarda hakim olmuştur. MapXtreme ürünleri, İnternet üzerinden haritalar sunmak için tasarlanmıştır.

MapInfo, basit harita uygulamalarını (örneğin, bölgelere göre satış hacmi) gerçekleştirmek için genellikle yazılımın bağımsız sürümlerini kullanan pazar araştırma şirketlerinde güçlü bir konuma sahiptir. MapInfo, kısa süre önce franchise yeri seçimi ve yamyamlaştırma analizi alanında lider bir pazar araştırma şirketi olan Thompson Associates’i satın alarak iş portföyünü çeşitlendirdi.

MapInfo, Avustralya İstatistik Bürosu’nun (onların nüfus sayımı yetkilileri) çevrimiçi haritalama için MapInfo’yu kullandığı Avustralya’da da güçlü bir varlığa sahiptir. Kanada’da MapInfo, ülke çapında sokak verilerinin önde gelen sağlayıcısı Canmap’i satın aldı.

Genel olarak iş dünyasında ve özel olarak e-ticarette CBS’nin popülaritesi arttıkça, diğer firmalar geçici olarak bu alana girmiştir; Bunlar arasında Bilgisayar Destekli Tasarım (CAD) alanına hakim olan AutoDesk ve onlarca yıldır hükümet ve endüstri için üst düzey anahtar teslimi grafik çözümlerinde uzmanlaşmış Intergraph gibi şirketler yer alıyor.

Bu alanda daha yeni girenlerden biri de Mappoint GIS ile Microsoft’tur. Mappoint, Microsoft Office paketinin geri kalanıyla tamamen uyumludur. Kopya başına yaklaşık 200 ABD Doları olan Mappoint’in, MapInfo ile doğrudan rekabet etmesi amaçlanmaktadır.

MapInfo gibi, oldukça sınırlı bir işlev yelpazesine ve ARCGIS’ten (kopya başına yaklaşık 1.500 $’a satılan) orantılı olarak daha düşük bir fiyata sahiptir. Şu an itibariyle Mappoint, yılda yaklaşık 2 milyar dolarlık GIS pazarında nispeten küçük bir pazar payına sahiptir.

Mappoint, dünya çapındaki kullanıcılara sokak haritası verileri sunmak için tasarlanmış bir Web hizmetleri bileşenine sahiptir. Şu anda Mappoint’in 19 Kuzey Amerika ve Avrupa ülkesi için haritalama, araştırma ve navigasyonda kullanılmak üzere sokak verilerini sunmasına izin veren lisans anlaşmaları vardır.

Microsoft, Web tabanlı uygulamalar (örneğin, Explorer, Outlook) ve toplu pazarlama uygulama yazılımı (örneğin, MS Office paketleri) geliştirme konusunda uzmanlığa sahip olduğundan, birkaç yıl içinde Web tabanlı GIS için yalnızca iki rakip vizyonun olmasını bekleyebiliriz muhtemelen baskın olacaktır: Microsoft’un GIS’in sıradan kullanıcıları için tasarlanmış düşük kaliteli masaüstü haritalama yaklaşımı ve ESRI’nin jeo-uzamsal veri oluşturmak ve gelişmiş uzamsal analiz gerçekleştirmek için tasarlanmış gelişmiş nesne yönelimli ARCGIS ve ARCIMS ürünleri vardır.


Veri tabanı çeşitleri
Veritabanı Nedir
Veri tabanı programları
Database nedir
Veritabanı Yönetim Sistemleri
Veri tabanı yönetim sistemi Nedir
Veri tabanı Nedir Ne İşe Yarar
Telefonda veri tabanı Nedir


CBS ve Pazarlama

1950’lerde piyasaya sürülmesinden bu yana, 4P (yani yer, fiyat, ürün ve promosyon) çerçevesi, pazarlamada baskın paradigma haline geldi. Farklı disiplinlerdeki (örneğin, Pazarlama İlkeleri, Spor Pazarlaması, İnternet Pazarlaması, Küresel Pazarlama ve Pazarlama Yönetimi) pazarlama ders kitabı yazarlarının çoğu bunu birincil yapı olarak kullanır. Bu nedenle, e-pazarlamada CBS’nin önemini doğrulamak için pazarlama karması değişkenleri (4P’ler) kullanılacaktır.

Bazı araştırmacılar, “perakendecilikte en önemli üç şey konum, konum, konumdur” şeklindeki eski atasözünün hala geçerli olduğunu savunurken, diğerleri İnternet’in gelişinin P’lerden birinin, yani yerin önemini azaltma eğiliminde olduğunu savundu. 

Artık pek çok faaliyeti (örneğin, çağrı merkezleri, teknoloji desteği ve Web geliştirme) Hindistan gibi ülkelerdeki uzak konumlara yaptırmanın mümkün olduğunu iddia ediyorlar. Diğer ülkelerde bulunan e-perakendecilerden ürün satın almak, böylece geleneksel teorileri ve yasaları sorgulamak da mümkündür.

Yukarıda belirtilen argüman ne kadar güçlü veya zayıf olursa olsun, yerin gücü ve önemi hafife alınmamalıdır. CBS, belirli bir yerle ilgili demografik, ekonomik ve altyapıyı analiz etmek için kullanılabilir. Bu faktörler genellikle yeni bir perakende birimi bulmanın veya gayrimenkul yatırımı yapmanın uygunluğunu belirler.

Örneğin, belirli bir mesafe veya seyahat süresi içinde ikamet eden kişi sayısı, bir ticaret bölgesinin kar potansiyelini belirlemeye yardımcı olacaktır.

İşverenlerin, otellerin, havaalanlarının, otoyolların, ana caddelerin, toplu taşıma araçlarının, modlar arası bağlantıların ve benzerlerinin varlığı, arabaya servis veya walk-up franchise sistemleri için potansiyel müşteri tabanının belirlenmesine yardımcı olacaktır. Fizyografik faktörler (örn. sel bölgelerine veya deprem faylarına yakınlık), belirli bir alandaki bir yatırımın uzun vadeli değeri üzerinde de etkili olabilir.

CBS’nin yerle ilgili konuların analizine izin vermesi kimseyi şaşırtmamalı, ancak CBS’nin diğer üç P ile ilişkisinde nasıl kullanılabileceğini tasavvur etmek o kadar da açık değil. Promosyonun GIS tarafından sağlanan mekansal analizden faydalandığı örnekleri bulmak muhtemelen en kolayıdır.

Örneğin, trafik sayımlarına ilişkin GIS verileri, reklam panosu ve kamyon tarafı reklam oranlarını belirlemek ve belirli reklamların yerleştirilmesi için reklam panolarını seçmek için kullanılır.

Ağ ve kablolu televizyon ve radyo pazarlarının demografik özelliklerine ilişkin CBS verileri, izleyici verileriyle birleştiğinde reklam oranlarını belirlemek için de kullanılır. Posta kodu sınır verileriyle birlikte müşteri adresleri ve birim konumları, Ace Hırdavat Mağazalarınınki gibi doğrudan posta reklam kampanyalarını hedeflemede etkili bir şekilde kullanılabilir.

GIS, belirli bir perakende satış noktasında sunulacak en uygun ürün karmasını belirlemek için de kullanılabilir. Bu, 50.000’den fazla ürün taşıyan süpermarketler ve süper merkezler (örn. Wal-Mart, Fiesta) için özellikle önemlidir.

Etnik köken ve sosyoekonomik statüdeki yerel farklılıklar, hangi ürünlerin (ör. bebek mamaları) karlı bir şekilde satılacağı konusunda muazzam bir etkiye sahip olabilir. CBS ayrıca, trafik, raf alanı ve yer tahsisi oranlarını belirleme ile ilgili olarak ürünlerin mağazalara yerleştirilmesini incelemek için de kullanılmıştır.

GIS ayrıca ürünler için alınan fiyatları belirlemek veya en azından etkilemek için de kullanılabilir. Dağıtım maliyetleri nedeniyle fiyatın değiştiği coğrafi fiyatlandırma yaygın olarak kullanılır. Örneğin FedEx, sınırları GIS analizine dayanan bölgeler aracılığıyla teslimat ücretlerini belirler.

Aynı kavram, evrensel olarak üretilmeyen ve/veya ağır ve teslimatı zahmetli olan ürünlerin (örneğin otomobiller, kömür, çelik, elektrik) değişen ücretler belirlediği işletmeler arası (B2B) pazarlamada da geçerlidir. 

Teslimat darboğazları, değişken talep, rekabet seviyesi ve yerel, eyalet ve ulusal yasa ve yönetmelikler gibi diğer faktörlerin fiyatlandırma yapısını daha karmaşık hale getirebileceği açıktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir