E-Satın Alma  – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

E-Satın Alma  – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

25 Ekim 2022 Pazarama İletişim numarası Pazarama müşteri hizmetleri Pazarama müşteri Hizmetleri Telefon 0
Piyasalar ve Ticaret

Bireysel Etkiler

Satın alma merkezine katılımın, bireylerin satın alma sürecindeki aşamaların her birine katkılarının kişisel sonuçlarına ilişkin algılarından büyük ölçüde etkilendiği gösterilmiştir. Bireyler kötü bir karar için suçlanacaklarını veya iyi bir karar için övüleceklerini düşündükçe, katılımları, etkileri ve görünür KVB ile ilgili faaliyetleri o kadar büyük olur.

Birim içindeki gücün doğası ve dağılımı, alınan kararları etkileyebilir. Bazı kişiler bilgi akışını ve/veya kaynakların dağıtımını kontrol edebilir. Bu iddialılık, bireylerin bir KVB içinde aşırı etkiye sahip olmalarını sağlayabilir.

Bireyler tedarikçiler ve alıcılarla kişisel dostluklar geliştirebilir. Bu tür kişisel ilişkiler, organizasyonlar arası ilişkilerin üzerinde yer alır ve mükemmel bir şekilde sorunsuz çalışır, ancak örneğin organizasyonlar arası ilişkiler değiştiğinde, çatışmalara da yol açabilirler.

Odak kuruluş ve ağdaki diğer paydaşlar arasında ilişkiler gelişir. Değişim ilişkisinin doğası ve iletişim tarzı satın alma kararlarını etkileyecektir.

Kuruluşlar arasındaki ilişki güvene dayalıysa, karşılıklı olarak destekleyiciyse ve daha uzun vadeli bir perspektife (ilişkisel bir yapıya) dayanıyorsa, o zaman satın alma merkezinin davranışının işbirlikçi ve yapıcı olduğu görülebilir.

İlişki resmi, düzenli, destekleyici değilse ve kısa vadeli uygunluğa (piyasa yapısına dayalı bir ilişki) dayanıyorsa, satın alma davranışı nazik ancak mesafeli olarak gözlemlenebilir. Örgütsel çevrenin en önemli belirleyicisinin bir tedarikçiden diğerine geçişle ilişkili maliyet olduğu öne sürülmüştür.

Bir kuruluş diğeriyle satın alma ilişkisine girmeyi seçtiğinde, zamana, insanlara, varlıklara ve sistemlere yatırım yapılır. İlişkinin tatmin edici bir şekilde yürümemesi durumunda, başka bir tedarikçiye geçişte bir maliyet ortaya çıkar. Bu değiştirme maliyetleri, satın alma kararlarını büyük ölçüde etkileyebilir. Potansiyel geçiş maliyetleri ne kadar yüksek olursa, esneklikteki kayıp o kadar büyük olur ve ilişkiyi başlangıçta uygun hale getirme ihtiyacı o kadar güçlü olur.

Ağırlıklı olarak piyasa takas ilişkisine sahip olan alıcılar ve satıcılar, özellikle daha ilişkisel bir takas temelinde çalışan kuruluşlarla karşılaştırıldığında, bu güçlerden çok etkilenebilir. Birlikte çalıştıkları ve ilişkilerini bozabilecek değişiklikleri öngördükleri için, ilişkisel bir değişim içindeki kuruluşlar bu güçlerin bazılarının etkisini azaltmak için çözümler ararlar.

Esnek, yenilikçi ve yeterince kalıcı olma yeteneği, kuruluşların üzerlerinde etki eden güçler karşısında ilişkiler ve satın alma sistemleri geliştirmelerini sağlar. Örgütsel satın alma, bire bir ikili karşılaşmadan, satış elemanından alıcıya, satın alma ekibinin satış ekibiyle buluştuğu bir konuma geçmiştir.

Bu süreçle ilgili beceriler farklıdır ve hem alıcılar hem de satıcılar üzerindeki talepler daha belirginken çok daha karmaşık hale gelmektedir. Alış ve satış süreçleri karmaşık ve etkileşimli olduğu için hafife alınmamalıdır. Küresel bazda faaliyet gösteren tedarikçiler, müşterileri çeşitli yerel, uluslararası, karmaşık ve çalkantılı koşullarla uğraşırken belirli zorluklarla karşı karşıyadır.

Küresel hesap yönetiminin (GAM) geliştirilmesi, kuruluşların daha önce kullanılan daha geleneksel hiyerarşik kontrol mekanizmalarından ziyade bir ağ ve açık fikirli yönetim yaklaşımı aracılığıyla etkili tedarik yönetimi olanakları sağlamasını sağlama girişimidir.

GAM, küresel müşterilere istedikleri gibi tedarik sağlamak için daha fazla bağımsız düşünmeye ve inisiyatif kullanımına olanak tanıyan daha uyarlanabilir bir yaklaşım gerektirir.

Bir tedarikçi ile her müşterinin küresel olarak dağılmış işletme birimleri arasındaki bağlantıların geliştirilmesi yoluyla, ilişkiler içinde yeni değer biçimleri yaratılabilir.


Pazarama müşteri hizmetleri
Pazarama müşteri Hizmetleri Telefon
PAZARLAMA online alışveriş
Pazarama Satıcı başvuru
Pazarama İletişim numarası
Pazarama iş Bankası
Pazarama Satıcı paneli
Pazarama Online


E-Satın Alma 

E-Tedarik’i ‘satın alma sürecinde İnternet teknolojisini kullanmak’ olarak tanımlayın ve altı temel formda tanımlayın:

1 eMRO – bakım, onarım ve işletim malzemeleri için satınalma siparişleri oluşturmak ve yerleştirmek;
2 web tabanlı ERP – ürünle ilgili mal ve hizmetler için satın alma siparişleri oluşturmak ve yerleştirmek için;
3 eSourcing – potansiyel tedarikçileri belirlemek/karşılaştırmak için;
4 eTendering – bilgi ve fiyat istemek/almak için;
5 eTers açık artırma – mal ve hizmet satın almak için (aşağıdaki e-Müzayedeler hakkında daha fazla bilgi edinin);
6 eBilgilendirme – dahili ve harici bilgi alışverişi için.

Çevrimiçi kataloglarına web tabanlı erişime izin veren tedarikçilere sağlanan faydalar arasında, azaltılmış baskı ve dağıtım maliyetleri ve gecikmeler; çok hızlı bir şekilde yeni ürünleri pazarlama veya eski ürünlerin fiyatlarını düşürme yeteneği; daha az gelen telefon görüşmesi; daha doğru sıralama; ve müşteri memnuniyetini artırdı. Alıcılar için avantajlar arasında güncel ürün ve fiyat verilerine erişim; daha az giden telefon görüşmesi; ve çevrimiçi sipariş işleme de mevcut olduğunda, daha hızlı sipariş vardır.

E-Tedarik’in dezavantajları tedarikçiler tarafından büyük ölçüde hissedilir ve IST maliyetlerini içerir; fiyatlar üzerinde aşağı yönlü baskı; ve müşterilerin tedarikçileri karşılaştırma ve değiştirme kolaylığı. Hem tedarikçiler hem de alıcılar, satış ziyaretlerinin, telefon görüşmelerinin ve yüz yüze rekabetçi ihalelerin kişisel temasının azalmasını memnuniyetle karşılayabilir veya pişman olabilir.

e-İhaleler

Çevrimiçi açık artırmalar, B2B ticaretinin iki özel alanında giderek daha popüler hale geliyor: malzeme tedariki ve fazla stok veya diğer varlıkların elden çıkarılması. Geleneksel açık artırmalardan farklı olarak, çevrimiçi açık artırmalar daha uzun olma ve önceden belirlenmiş zamanlarda sona erme eğilimindedir. Alıcılar (veya satıcılar) yüz yüze katılmak zorunda değildir, aslında katılım gerçek zamanlı, küresel olabilir ve işlem maliyetleri önemli ölçüde azaltılabilir.

Mayıs 2003’te B2B ve ‘çevrimiçi açık artırma’ için İngilizce bir Google araması, 9,970 sonuç verdi. Bu bağlantılardan sadece birini izleyerek elde edilen listeler gösterilir.

Chen ve Wilson (2000), B2B açık artırmalarındaki genel büyümenin 1997’de 8.7 milyar dolardan 2002’de 52,6 milyar dolara çıkacağını öne süren araştırmalara atıfta bulundu. 2001 sonunda, 2002 sonunda 62 milyonun biraz altında, kurumsal satın alma ve satışın karlılığına katkısını kesinlikle memnuniyetle karşılıyor ve business.ebay.com’da iş odaklı bir portalı var.

Diğer örnekler, tüm Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada için ‘toptan B2B ve özel taraf açık artırmaları’ sunan ‘ABD Müzayedesi’; ve ‘Indiamart’. ‘Küresel B2B alıcılarını ve satıcılarını her gün çevrimiçi olarak karlı anlaşmalar yapmak için bir araya getirerek işinizi geliştirmek için tasarlandı!’

B2B satın almada özellikle ilgi, ‘ters müzayede’dir. Bir kuruluş, ihtiyaç duyduğu sarf malzemeleri için çevrimiçi açık artırma sitelerini aramak ve onlar için teklif vermek yerine, gereksinimlerini yayınlar ve potansiyel tedarikçileri bunları yerine getirmek için teklif vermeye davet eder. Satın alma birimi personeli bunu kendileri yapabilir veya FreeMarkets gibi bir aracı kullanabilir.

Ters müzayedelerin etkin bir şekilde işlemesi için, var olması gereken dört özel koşul tanımlandı. İlk olarak, ISO 9000 sertifikası, sipariş boyutları, miktarları vb. gibi mal spesifikasyonları açıkça belirtilmelidir. İkinci olarak, satın alma miktarları veya partileri, tedarikçilerin teklif vermek istediği yeterli büyüklükte olmalıdır.

İşlem maliyetlerinde azalma sağlamak ve üretim ölçek ekonomileri elde etmek için büyüklük önemlidir. Üçüncüsü, uygun arz piyasası koşulları mevcut olmalıdır, yani piyasayı rekabetçi kılmak için yeterli sayıda tedarikçi ve tedarikçilerin dahil olmasını değerli kılmak için yeterli teşvikler (örneğin arz kapasitesi fazlası) olmalıdır.

Son olarak, bu araştırmacılar, satın alma organizasyonu için doğru organizasyonel altyapının olması gerektiğini belirlediler. Bu, personelin eğitilmesi, motive edilmesi ve bu satın alma biçimine açık olmasının yanı sıra, gerekli miktarı doğru bir şekilde tahmin etmek ve açık artırmaya konu olan birimlerin sayısını artırmak için havuzlama gerçekleştiğinde bir dizi bölüm arasında iletişim kurmak için gerekli sistem altyapısına sahip olmayı gerektirir. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir