Facebook Yaklaşımları

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Facebook Yaklaşımları

8 Haziran 2023 facebook'un özelliklerifacebook'un özellikleri vFacebook hakkında bilgi 0
Ticaret Sisteminin Oluşması

Sosyal Medya Kullanıcılarını Harekete Geçirme

Sosyal medya kullanıcıları için sürekli olarak yenilikçi ve ilgi çekici içerik üretmenin kolay bir yolu, “onları harekete geçirmek”, yani katılımlarını istemek ve yayınlar, fotoğraflar, videolar vb. yayınlayarak deneyimlerini paylaşmaya teşvik etmektir.

Kullanıcıların katılımı farklı şekillerde teşvik edilebilir:

• bir soruya cevap verme talebi (yani, bavulunuzu hazırlarken neleri unutamazsınız? Bugünkü ruh haliniz nedir? iki komik resimle gösterilen farklı seçeneklerle);
• fikir verme talebi (örn. Neyi tercih edersiniz? Deniz mi dağlar mı?);
• fotoğraf, video, ses vb. paylaşma isteği;
• bir yarışmaya katılma isteği.

Gönderiler, görüşler ve genel olarak konuşursak, sosyal medyada paylaşılan kullanıcı tarafından oluşturulan içerik, eğer seyahat deneyimi, bir marka, bir destinasyon vb. ile ilgiliyse, emsallerden geldiği için ücretsiz ağızdan ağza daha da değerlidir.

Bu nedenle kullanıcılar tarafından şirket tarafından yayınlanan içerikten daha güvenilir olarak algılanmaktadır. Ayrıca, kullanıcı tarafından oluşturulan içerik, sayfanın içeriğini zenginleştirdiği ve sohbetleri teşvik ettiği için kimin yayınladığını ve aynı zamanda diğer kullanıcıları da meşgul eder.

Sosyal medya kullanıcılarının katılımını istemenin özel bir yolu kitle kaynak kullanımıdır. Şirket, belirli bir toplulukta çevrimiçi olarak bir sorun veya öneri yayınlar ve tüm üyeler, sorunu çözmek veya bir projeyi geliştirmek için fikirler sunar.

Örneğin, bir şey için işbirliği yapma talebi: yeni bir otel konsepti için fikir vermek veya şirketin yeni reklam kampanyasını tasarlamasına yardım etmek vb. Kazanan fikirler ayrıca ödüllendirilebilir ve ardından şirket tarafından hayata geçirilebilir.

Yarışmalar, konuşma oluşturmak için çok çekici ve yardımcı araçlar olabilir. Kullanıcıları tüm topluluğu zenginleştiren içerikler oluşturmaya teşvik edebilirler. Örneğin, bir restoran, menüde yenilik yapmak için sosyal medya kullanıcılarından (yani Facebook’tan) en sevdikleri pasta tarifini yayınlamalarını isteyebilir, en iyi fikir ücretsiz bir akşam yemeği ile ödüllendirilir.

Yemek, tüm topluluk üyelerinin davet edilmesi gereken ödül töreni için bir vesile olabilir. Bu eylem, gerçek hayatta olası sosyal bağları kurar ve gelecek için yeni içerikler üretir.

Gerçekten de, etkinliğin ertesi günü, yarışmaya katılan diğer topluluk üyeleri, şirketin ve diğer kişilerin fotoğraflar, videolar, mesajlar vb. aracılığıyla onlara akşam yemeği deneyimini anlatmasını da bekleyecektir.


facebook’un özellikleri
Facebook hakkında bilgi
Facebook Nedir ne İşe Yarar
facebook’un faydaları
Facebook
facebook’un zararları
Facebook nedir makale
İnstagram nedir


Facebook Yaklaşımları Üzerine Bir Araştırma

Bu bölümde, önceki sosyal medya yaklaşımları ışığında 2013 yılında Avrupa’nın önde gelen otel markalarının sosyal medya kullanımını araştırmak için yaptıkları bir çalışmanın bazı yararlı bulguları ele alınmaktadır.

Araştırma Mart-Nisan 2013 döneminde gerçekleştirildi ve metodoloji, seçilen Avrupa otel markalarının Facebook sayfalarının beş kategoride gruplandırılabilen 14 öğe aracılığıyla analizinden oluştu: erişilebilirlik, bilgi, “harekete geçirici mesaj” bağlantılar ve performans vardır.

Bu incelemenin amacı doğrultusunda, özellikle 2012 yılında yayınlanan yazıların içerik analizinin yapıldığı ikinci bölümü üzerinde durulacaktır.40 İçerik analizi sonuçları gösterilmektedir. Gönderilerin yaklaşık %48’i tanıtımla ilgili. Gündemdeki konular, belirli bir otelin (%29) ve destinasyonun (%28) tanıtımıdır. Gönderilerin sadece %16’sı yarışmayla da ilgilidir.

Analizden elde edilen genel izlenim, gönderilerin çoğunluğunun otel markasının kendisinden kaynaklandığı, özellikle de zincirin otellerini tanıtmak olduğu yönünde izlenimler vardır. Bu nedenle, Facebook sayfası, kullanıcılarla etkileşime geçmek için bir medyadan ziyade geleneksel bir pazarlama aracı olarak kullanılıyor gibi de görünüyor.

Bu, kullanıcılarla etkileşim düzeyiyle ilgili sonuçlarla doğrulanır. Gönderilerin %42’si, özellikle bir soruyu yanıtlamak ve görüş bildirmek için kullanıcı tarafından oluşturulan içerik istiyor, gönderilerin yalnızca %1’i kullanıcıların işbirliğini (görüş vermekten farklı olarak) istiyor, örneğin, kullanıcılardan şirketin bir slogan veya benzeri bir şey oluşturmasına yardımcı olmalarını istemek. Üstelik otel markalarının sadece %1’i gönderilerde bir şeye veya birine yanıt da veriyor.

Kullanıcılarla etkileşim genellikle başka bir web sitesine verilen bir bağlantıyla kesintiye uğrar (% 60,4). Ayrıca, gönderilerin yalnızca %5’i bir konuda tavsiye veya yorum içermektedir (markanın belirli bir otelinden farklı olarak). Sonuç olarak, angajman olasılığı da azalacaktır.

Bu davranışın olası bir nedeni, komik resimlerin veya harika fotoğrafların (yayınlanan tercih edilen içerik, % 55) etkileşim oluşturmak için yeterli olduğu inancının ardından bu medyada etkileşim yaratma konusundaki kararlılığın olmaması olabilir. Bahsedildiği gibi müşteri bağlılığı, samimiyetle bağlantılı hem duygusal hem de ilişkisel bağların sonucudur.

Sayma metriklerinin analizi, kullanıcılarla etkileşim ve katılım eksikliğine ilişkin bulguları destekler. Uygulamada, “beğeni” sayısı ile “bu konuda konuşan” kişi sayısı arasında önemli bir fark olduğunu fark ettik. Bu da demek oluyor ki otel markaları, sayfayı beğenen ancak markayla etkileşime girmeyen kişilerin sunduğu fırsatlardan tam olarak da yararlanamıyor.

Pusuya yatmış kişileri paylaşım yapmaya teşvik etme, etkileşimleri teşvik etme yeteneği, Facebook kullanıcılarıyla etkileşim oluşturmak için ilk adım da olabilir. Ayrıca, kullanıcı gönderilerine yanıt vermek, işbirliği ve deneyimlerini istemek ve yarışmaları teşvik etmek, daha yüksek bir etkileşim düzeyi oluşturmak ve aynı zamanda müşteri sadakatini, ağızdan ağza iletişimi ve satışları etkilemeye çalışmak için yararlı eylemler de olabilir.

Bu çalışmanın bazı bulguları önceki bölümde bahsedilen anketi desteklemektedir. İncelenen otel markaları arasında en çok kullanılan sosyal medyanın Facebook olduğu da teyit edildi.

Müşteri katılımı yeteneği açısından ve işaret edilen farklı medyalar arasındaki orta düzeyde entegrasyon ve bağlantı göz önüne alındığında, incelenen Avrupa otel markaları genellikle sosyal medya yaklaşımının gelişiminin ilk aşamalarında Sosyal medya mevcudiyetinden gelen süreç üzerinde de konumlanmıştır. 

Ancak aynı zamanda, “harekete geçirici mesaj”a yönelik sosyal medya yaklaşımının kademeli olarak geliştiğine dair bazı sinyaller veriyorlar. Bu, esas olarak, sosyal ağ bağlantılarını “şimdi rezervasyon yap” işlevi aracılığıyla satışa dönüştürme girişimiyle de bağlantılıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir