İçerik Odağı

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

İçerik Odağı

8 Haziran 2023 İçerik Stratejisi Nedir İçerik stratejisi Örnekler 0
Blog İçerikleri

İyi Bir Karşılama Yapma

Bir kurumsal toplulukta (bir blog, bir sosyal ağ veya bir içerik topluluğu sayfası) yeni gelenler için ilk izlenim, sonraki etkileşim ve katılım düzeyi için özellikle önemlidir. İyi bir başlangıç, kişisel karakterle ilgili engellerin (ör. utangaçlık, çekingenlik) üstesinden gelebilir;

Sosyal medya kullanıcılarının çok küçük bir bölümünün en başından beri pusuya yattığı düşünülürse, yeni kullanıcılar genellikle kendilerini tanıtmak ve gruptaki diğer kişileri tanımak isterler. Topluluğun tanıtımını yapan ve kısa bir kişisel sunum isteyen bir mesaj, yeni üyeleri ilk kez etkileşimde bulunmaya teşvik edebilir.

Bu eylem, yeni gelen kişiyi karşılayan ve dolayısıyla bir sohbeti teşvik eden diğer topluluk üyelerinin mesajlarını tetikleyebilir. Ayrıca böyle bir başlangıç, yazı yazmanın risk algısını azaltabilir.

Yeni gelenlerin mesajlarına ve yeni aboneliklere yanıt çok hızlı olmalıdır. Gerçek zamanlı bir yanıt mümkün değilse (belki otomatik bir prosedürle), yanıt veya “hoş geldiniz” mümkün olan en kısa sürede gönderilmelidir. Tepkinin doğru zamanlaması algısı, dikkate alınan sosyal medyanın türüne göre açıkça değişir.

Elbette, mobil teknolojiler gerçek zamanlı yanıtlarla ilgili beklentileri artırıyor, ancak aynı zamanda topluluk yöneticilerine sosyal medyada olup bitenler hakkında kendilerini güncel tutmaları için yeni araçlar sunuyor ve hızlı yanıtlar için ek fırsatlar sunuyor.

Son olarak, acemiler tüm topluluk prosedürlerini ve geleneklerini bilmezler, bu nedenle onlara ilk giriş mesajında grup hakkında temel bilgileri ve ana çalışma prosedürlerini vermek yararlı olabilir. Bu adımda, naif sorular söz konusu olduğunda da çok nazik olmak özellikle önemlidir, aksi takdirde, yeni üye gelecekte gönderi paylaşmayı bırakmaya ve hatta topluluktan ayrılmaya karar verebilir.

Bazen diğer topluluk üyelerinden kaba ve düşmanca cevaplar gelir. Bu durumda şirket, kaba geri bildirimleri izole etmek ve topluluk duygusunu ve sosyal bağları geliştirmek için yanıtın tonunu değiştirmeye çalışan görüşmede moderatör olarak hareket edebilir.

Yeni bir topluluğa giren kişiler, kolayca yayınlayabilmeyi bekler. Bu, herkesin kuralsız olarak her şeyi yayınlayabileceği anlamına gelmez.

Amaç, üye olmak ve katılmaya başlamak için izlenecek açık ve basit prosedürlerle (kayıt süreci, gizlilik seçenekleri, vb.) güvenli bir topluluk ortamı yaratmak olmalıdır. Özellikle teknik sorunlar görüşmeleri durdurabilir. Bu durumlarda, topluluk üyeleri kilit bilgi kaynaklarıdır ve onların işbirliği, şirketlerin sorunu hızla çözmesine olanak tanır.


İçerik stratejisi Örnekleri
Film içeriği ne demek
Metnin içeriği ne demek
İçerik diğer adı
Edebiyatta İçerik ne demek
İçerik Stratejisi Nedir
Eskimeyen içerik Nedir
Biçim ve içerik nedir


Sosyal Medyada İlgi Çekici İçerik

Sosyal medyanın türü ne olursa olsun, müşterilerle etkileşim kurmak için gerçekten önemli olan, yayınlanan içeriktir. İlgi çekici içerik, tüketiciler/potansiyel müşterilerle sürekli bir etkileşim yaratabilir ve ağızdan ağza iletişimi teşvik ederek bunun ima ettiği daha önce belirtilen tüm faydaları sağlayabilir.

Bu nedenle, şirketlerin sosyal medya içeriğinin hangi özelliklerinin müşteri katılımını etkileyebileceğini anlaması yararlıdır. Bazen bu, mutlaka bir ürünün, markanın veya firmanın belirli özelliklerine bağlı değildir, ancak daha çok şirketin duygusal bir bağ oluşturan ilgi çekici hikayeler yaratma becerisine bağlı olabilir.

Bundan sonra, sosyal medyada ilgi çekici içerik oluşturmak için birkaç olası öneri sunulmaktadır. Bu eylemler, zorunlu uyarlamalar göz önüne alındığında, farklı sosyal medya türleri (sosyal ağlar, içerik toplulukları, kurumsal bloglar vb.) için geçerli olabilir.

Sosyal Medya İçerik Odağı ve Hikaye Anlatımı

Firmalar genellikle sosyal medya içeriğinin kullanıcılarının ilgisini çekmesi ve toplumun normlarına ve anlatı tarzına uygun olması gerektiğini hafife alırlar. Bu, çeşitli müşteri profilleri hakkında derin bir bilgiye sahip olmak ve bu ortamdaki konuşmadan ne beklediklerinin farkında olmak anlamına gelir. Ardından, benimsenecek sosyal medya yaklaşımına karar vermeden önce, şirketin hedef pazarları hakkında özel araştırmalar yapılması ve her bir sosyal medya için ana çalışma ilkelerinin araştırılması önerilir.

Şirketin bir hikaye oluşturma ve anlatma becerisi, müşterilerin ve potansiyel potansiyel müşterilerin katılımını artırabilir. Hikaye anlatımı, anlatı biçiminde içerik oluşturmanın iyi bir yoludur. Hikayeler şirket, özel olaylar, yönetim, personel ve diğer müşterilerle ilgili olabilir. Her olay anlatılacak bir hikaye olabilir.

Daha önce bahsedilen değerli bir örnek, kişisel hayatı, iş hayatı hakkında yorumlar ve kendisi ve ailesi hakkında fıkralar yayınlayan “Marriott on the move” blogudur.

Blogda veya şirketin sosyal ağ sayfasında paylaşılan müşteri hikayeleri söz konusu olduğunda, diğer kullanıcıların ilgisini çekebilecek ve sohbet oluşturabilecek ikili bir etki fark ediyoruz: sayfanın içerik zenginleştirmesi ve hikaye anlatımı. Örneğin, seyahat sırasında nişanlanan iki müşteri, sevimli personele teşekkür etmek için ışıltılı bir yüzüğün fotoğrafını yayınlamaya karar verebilir.

Genel olarak, güçlü duygularla (mizah, neşe, korku, üzüntü) ilgili içeriğin ilgi uyandırması ve ardından diğer insanlara iletilmesi daha olasıdır. Çok komik şakalar ve hikayeler, nadiren gönderenlerle bile buluşabilir.

Özellikle, “yüksek uyarılmış” olumlu (huşu) veya olumsuz (öfke, kaygı) duygular daha ilgi çekici ve daha viral olma eğilimindedir. Ayrıca, görsel içeriğin (resimler, fotoğraflar ve videolar) özellikle ilgi çekici olduğu ve seyahat deneyimine aracılık ettiği kanıtlanmıştır.

Sosyal medya içerikleri bariz bir şekilde tanıtım odaklı olabilir ve marka, şirket ya da belirli bir ürünle ilgili olabilir. Bununla birlikte, firmalar kendi kendine atıfta bulunan içeriğin riskine dikkat etmelidir.

Sosyal medya kullanıcıları, genellikle alışkanlıkları, tercihleri vb. (yani, paketlemenin en iyi yolları) hakkında diğer tartışma konularına atıfta bulunulan şirket merkezli içerik ile kullanıcı merkezli içeriğin dengesini ve değişimini takdir eder. Son olarak, sosyal medya içeriği insanlar için bir eğlence biçimini temsil eder ve bu durumda kullanıcıları sinirlendirmekten kaçınmak için her zaman yenilikçi olmalı ve çok tekrarlı olmamalıdır.

Aslında, sosyal medya kullanıcıları bazen somut bir fayda elde etmek istedikleri için, örneğin indirim almak, ürün ve hizmet satın almak, incelemeleri ve ürün sıralamalarını okumak gibi firmalarla veya markalarla sosyal medya aracılığıyla etkileşime girerler.

Bu durumlarda, sosyal medya kullanıcılarına yönelik özel teklifler (ör. Facebook fiyatları veya ücretler) ve seyahat inceleme web siteleriyle bağlantılar ilgi çekici içeriği temsil eder.

Örneğin, TripAdvisor Pencere Öğeleri, şirketlerin TripAdvisor içeriğini kendi web sitelerine veya en son incelemeleri ve ödülleri görüntüleyen sosyal medya sayfalarına eklemelerine olanak tanır. TripAdvisor pencere öğeleri, sosyal medya kullanıcılarına değerli bilgiler verir ve müşterileri yorum göndermeye teşvik eder.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir