Hedef Tüketici

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Hedef Tüketici

15 Haziran 2023 Hedef kitle analizi Projede hedef kitle örnek 0
Piyasalar ve Ticaret

Hedef Tüketici

İş ve pazarlama hedeflerimizi, hedef tüketici kişiliklerimizi ve bu içgörülerin anahtar kelimelere ve konulara nasıl dönüştüğünü anlayarak, optimize edilmiş ve sosyalleştirilmiş bir içerik planı oluşturmaya hazırız.

Tüketiciler, en ilgi çekici, güncel ve kendileriyle alakalı olan bilgilerle etkileşim kurma eğilimindedir. İçerik pazarlaması, potansiyel müşterilerin görmek istediğini düşündüğünüz şeyleri yayınlamak ve dağıtmak kadar basit değildir. Karşılıklı olarak faydalı sonuçlara ulaşmak için bir tür düzen ve stratejinin olması gerekir. Bir editoryal takvim, müşteri hedefleri ve ürünlerinizin temel faydaları hakkındaki anlayışınızı yararlı içerik ve medya oluşturma programında bir araya getirmek için herhangi bir içerik pazarlama çabası için hayati önem taşır.

Televizyon haberleri, gazeteler ve dergiler gibi geleneksel medya kuruluşları, ele alacakları haber türlerini planlamak için editoryal takvimleri kullanır. Bu takvimlerin amacı, sürekli olarak geleceğe sürekli yeni içerik akışı sağlamaktır. Ayrıca içeriğin alakalı olmasını ve içerik üreticilerinin, okuyucuların ve reklamverenlerin ihtiyaçlarına uygun olmasını sağlarlar.

İçerik pazarlama amaçlı editoryal takvimler birbirine çok benzer. Bir tane oluşturmak için, ulaşmaya çalıştığınız toplulukları ve bireyleri anlamak gerekir. Bölüm 6’daki kişilerle ilgili tartışmamız, bu ödevin çoğunu kapsıyordu, ancak esasen içerik keşfi, tüketimi ve katılımı açısından müşteri tercihlerini araştırmakla ilgili.

Aynı zamanda bazı önemli soruları yanıtlamakla da ilgilidir: Hedef müşterinizin ihtiyaçları ve hedefleri nelerdir? Ne arıyorlar ve çözümünüzle ilgili sosyal ağda ne hakkında konuşuyorlar? Bu cevaplardan elde edilen içgörüler, konulara ve anahtar kelime fikirlerine yoğunlaştırılır.

Markayı, ürünleri veya hizmetleri tanımlayan alakalı arama anahtar sözcükleri ile birlikte sosyal ağda müşterilerin ilgilendiği ilgili konular popülerlik ve rekabet gücü açısından analiz edilir. Bu içgörü daha sonra sentezlenir ve bir editoryal takvimde düzenlenir.

MEVCUT İÇERİĞİN ENVANTERİNİ ÇIKARIN VE BOŞLUKLARI HARİTALAYIN

Amacımız, yalnızca yeni içerik oluşturmak değil, aynı zamanda potansiyel müşteriler ve müşteriler için iş değeri oluşturmak üzere tüm çevrimiçi içeriğimizden yararlanmaktır. Web sitesi, sosyal mevcudiyet, mikro siteler ve diğer medya dahil olmak üzere mevcut içerik varlıklarının bir envanterini çıkarmak, daha önce ele aldığımız ve arama, sosyal ve hedef topluluk içinde bilinen konular ile hedef topluluk içinde bilinen konular arasındaki boşlukların nerede olduğunu anlamamıza yardımcı olur.

Bu araştırma, müşterilerimiz için yüksek derecede ilgi ve alakanın olduğu ve bu talebi karşılamak için yetersiz içeriğin bulunduğu öncelikli içerik konularının belirlenmesine yardımcı olacaktır. Yazım ve içerik planı, genel marka mesajını ve iş hedeflerini destekleyen ilgili, faydalı ve paylaşılabilir içerikler yayınlamamızı sağlamak ve okuyucuları arzu ettiğimiz eylemleri gerçekleştirmeye teşvik etmek için bu boşlukları giderir.


Hedef kitle türleri
Hedef kitle Örnekleri
Projede hedef kitle örnekleri
Hedef kitle grupları
Hedef kitle analizi
Hedef kitle Nedir
Hedef kitle özellikleri
İç hedef kitle nedir


EDİTÖR TAKVİMİ OLUŞTURMAK İÇİN TEMEL SÜREÇ

İlgi alanlarını belirleyin. Konular ister doğrudan markanızla ilgili isterse müşterilerin yararlanabileceği ilgili bilgiler olsun, müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak, soruları yanıtlamak ve tekrar ziyaretleri motive etmek için topikal alaka çok önemlidir. Müşteri segmentleri, kişisel gelişim ve anahtar kelime araştırmasına yönelik araştırmalar, bu tür konuların altın madenini ortaya çıkaracaktır. Tipik olarak, birincil konular ve destekleyici veya ikincil konularla çalışırız.

Örneğin, Widget’lar birincil konu olabilir, ancak müşteri araştırması tarafından tanımlandığı şekliyle renk varyasyonları, boyutlar, uygulamalar, nihai faydalar, spesifikasyonlar ve diğer değer özellikleri ikincil konuları temsil eder.

İçerik kategorileri oluşturun. İlgilendiğiniz konular, yayınlanan içeriğinize bir miktar süreklilik ve düzen sağlamak için sizin tarafınızdan seçilen belirli kategorilere ayrılacaktır. Bir editoryal takvim için tipik kategoriler, mevcut platformlara bağlı olarak son dakika haber başlıklarını, endüstri haberlerini, devam eden serileri, öne çıkan hikayeleri, derinlemesine ürün veya hizmet raporlarını, anketleri, özel promosyonları, etkinlikleri, ipuçlarını, listeleri ve daha fazlasını içerebilir. müşteri segmentleri için yayıncılık ve editoryal yön.

İçerik türleri atayın. Redaksiyon planları genellikle bir web sitesi, özel kaynaklar bölümü, blog veya mikro site gibi birincil bir yayın platformu için geliştirilir. Bazı içerikler şirketin web sitesinde veya blogunda yayınlanacak ve diğer içerikler YouTube, Facebook veya Pinterest gibi sosyal medya platformlarında yayınlanacaktır.

Yayın platformunda yer alan ilgi konularını temsil eden içerik türleri müşteri tercihlerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Makaleler, videolar, resimler, uzun biçimli içerik, kısa biçimli içerik ve daha birçok format mümkündür. Size fikir vermesi için bu bölümün ilerleyen kısımlarında 30 farklı içerik türünü listeledim. Önemli olan, seçtiğiniz içerik türleri, biçimleri ve konuları ile müşterilerinize, markanıza ve arama motorlarına ve sosyal topluluklara uygun olmaktır.

Bir zaman çizelgesi oluşturun. Kaynaklarınıza ve hedef müşterilerinizin beklentilerine göre düzenli bir yayın programı hazırlamak mantıklıdır. Aynı zamanda, iş genellikle mevsimsellik, satış döngüleri ve sektördeki veya şirketteki değişiklikler nedeniyle dalgalanır veya çeşitli zaman çizelgelerine sahiptir.

Joker karakter içeriği ve programınıza uyarlamalar için zaman çizelgenizde izin verin. Günler veya haftalar içinde (önceden üç veya altı ay yerine) tanımlamak isteyeceğiniz şeyler ortaya çıkabilir.

Mevsimsellikle ilgili olarak kendinize şunu sorun: Sunduğunuz ve özellikle yılın belirli bir döneminde popüler olan bir ürün veya hizmet var mı? Hedef müşterinizi etkileyebilecek bir tatil yaklaşıyor mu? İçerik yapınızın kapsayıcı temasını, işinizin takvimi ve döngüselliğinin yanı sıra tutarlı ve düzenli bir yayın programı ile ilgili olduğundan düşünün.

Bir yayın planı çizin. Önceki adımlardaki tüm bilgileri alın ve içeriğinizi oluşturmak için bir plan halinde düzenleyin. Yayınlama yönteminiz ne olursa olsun, ister videolar, bloglar, makaleler veya diğer medya oluşturmak isteyin, belirli bir düzenliliği sürdürmenize olanak tanıyan ve içeriğinizin medya ve yayın kanalları arasında çapraz tanıtımını yapmanıza izin veren bir program tasarlayın.

Örneğin, çok benzer bir konudaki bir blog gönderisi, basın açıklaması ve videonun tümü çapraz bağlantı oluşturabilir veya güvenilir bir rapora veya e-kitaba atıfta bulunabilir. Özel metin yazarlığı kaynaklarına sahipseniz, bu odak alanlarında bir miktar tutarlılık ve uzmanlık oluşturabilmeleri için ele almaları için konular veya ritimler atayın.

Diğer pazarlama planlarını dahil edin. Herhangi bir pazarlama çabasında olduğu gibi, içerik pazarlama uygulamaları diğer pazarlama, reklam ve halkla ilişkiler çabalarıyla bütünleştirilmelidir. Bu, çevrimiçi ve çevrimdışı iletişim araçlarını ve medyayı içerebilir. 

Müşteri hizmetleri, insan kaynakları, halkla ilişkiler ve diğer departmanlar tarafından yayınlanan içerikler çapraz tanıtım için de fırsatlar sunabilir. Şirketinizin büyüklüğüne ve yapısına bağlı olarak, kaynakları kullanmak ve çapraz tanıtım yapmak için kuruluştaki farklı departmanlarda nasıl birlikte çalışabileceğinizi konuşmak üzere en az üç ayda bir toplanacak gayri resmi bir içerik konseyi oluşturmak mantıklı olabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir