SOSYAL İÇERİK TANITIMI

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

SOSYAL İÇERİK TANITIMI

15 Haziran 2023 Sosyal içerik ÜRETİCİLİĞİ nace KODU Sosyal içerik Üreticiliği vergi 0
SOSYAL İÇERİK TANITIMI

SOSYAL İÇERİK TANITIMI

Elinizde bir içerik planı varken, sosyal içerik tanıtımına daha yakından bakmanın zamanı geldi. Arama motoru optimizasyonu, içeriğinize ilgili trafiği pasif olarak çeker. Sosyal medya tanıtımı ve ağ oluşturma, onları aktif olarak talep eder ve davet eder.

Arama motoru optimizasyonu ile entegre sosyal medya tanıtımının ek faydası, sosyal sitelerin içeriğinize trafik gönderebilmesi ve ayrıca arama motorlarına doğal arama motoru konumunuzu olumlu yönde etkileyecek sinyaller sağlayabilmesidir. Sosyal Medya ve SEO, çevrimiçi içerik aracılığıyla pazarlama yapan şirketler için her zamankinden daha yakın bir şekilde birlikte çalışıyor.

Bir sosyal içerik tanıtım planı, içeriğiniz için trafik çekme potansiyeli en yüksek olan çevrimiçi ağlarda içeriğin nasıl paylaşılacağını özetler ve yönlendirir.

Müşterilerinizin hangi sosyal ağlarda vakit geçirdiğini anlamak, sosyal tanıtım için önemlidir, ancak daha da önemli olabilecek başka bir hedef kitle vardır. İronik olan şu ki, bu grup, sosyal ağa katılıp katılmamaları gerektiğini değerlendiren şirketler tarafından çoğunlukla göz ardı ediliyor. Hangi gruptan bahsediyoruz? 

İyi bağlantılara sahip blog yazarları veya odaklandığınız konularla ilgili belirli sosyal kanallardaki katılımcılar, tanıtımını yaptığınız içeriğe önemli ve nitelikli trafik sağlayabilir. Bazı şirketler, “Müşterilerimiz Twitter veya Facebook kullanmıyor.

Blog okumuyorlar.” Önemli olan, müşterilerinizi etkileyen kişilerin kendilerinin sosyal ağda tükettikleri içerikten etkilenip etkilenmediğidir. Elbette, hem müşterilerin hem de etkileyicilerin belirli bir sosyal kanalda zengin diyalog içinde bulunması idealdir, ancak müşteriler her zaman aktif katılımcılar değildir.

Etki, sosyal ağda çok değerli bir para birimidir ve ilgili ağlarda yer alan ve karşılığında kategorinizdekileri etkileyebilecek kişilerle ilişkiler oluşturmak, içerik tanıtımı için çok verimli olabilir. Sosyal ağ geliştirme hakkında daha fazlasını ele alıyoruz, ancak sosyal kanallar aracılığıyla içerik tanıtımının içerik pazarlama planınızın önemli bir parçası olduğunu biliyoruz.

Genel olarak sosyal medya, günümüzün teknoloji meraklısı tüketicilerini etkilemek için güçlü bir güç olabilir. Herhangi bir pazarlama planında olduğu gibi, sosyal medya tanıtımı için bir strateji oluşturmak, içeriğinizin dağıtımında ve erişiminde büyük bir fark yaratabilir.

20 FARKLI İÇERİK TÜRÜ

İçeriğin metin ve resimlerle sınırlı olması gerekmez. Farklı içerik türleri, farklı türden insanlara hitap edebilir ve farklı amaçlara hizmet edebilir. Arama motorlarında daha iyi görünürlük için optimize edilebilen herhangi bir içerik, sosyal medyada da paylaşılabilir. “Arama için optimize et, paylaşım için optimize et.”

Şirketler için en büyük zorluklardan biri içerik oluşturmaktır. Yine de içerik oluşturma, en etkili SEO taktiklerinden biridir.2 İçerik pazarlama planınızla birlikte düşünebileceğiniz içerik türleri hakkında fikir üretmenize yardımcı olmak için, burada 30 farklı içerik pazarlama taktiğinin bir listesi bulunmaktadır.

Nesne. Makale pazarlaması, bir gazete veya dergide bulunabilecek makalelere benzer makaleleri kullanarak, çeşitli yollarla dağıtmak ve sendikasyon yapmak amacıyla içerik oluşturmayı içerir.

Bloglar. Düzenleyen blog yazılımını kullanarak orijinal içerik yayınlamak sayfalar sırayla ve/veya kategorik olarak yer alır.

Durum çalışmaları. Vaka çalışmaları, bir olayın nasıl yapıldığını anlatan yazılı bir açıklamadır. Sorun bir ürün veya hizmetle başarıyla çözüldü.


Sosyal içerik ÜRETİCİLİĞİ nace KODU
Sosyal içerik Üreticiliği Tebliğ
Sosyal içerik Üreticiliği vergi
Sosyal içerik Üreticiliği İstisna Belgesi
Sosyal içerik Üreticiliği İstisnası
Sosyal içerik üreticiliği ile mobil cihazlar için uygulama geliştiriciliği İstisnası
Sosyal içerik Üreticiliği GİB
Sosyal içerik Üreticiliği Nedir


Dijital haber bültenleri. Bu çevrimiçi haber bültenleri genellikle bir programa göre yayınlanır ve düzenli olarak yararlı bilgiler, promosyonlar ve okuyucuların ilgisini daha fazla çeken web sayfalarına bağlantılar sağlar. E-kitaplar. Bir blog gönderisinden veya çevrimiçi makaleden daha uzun olan bir e-kitap, belirli bir uzmanlık konusunun daha derinlemesine bir analizini sağlar.

e-posta Zamanlanmış makale dizilerinden özel promosyonlara, e-posta ile gönderilen mesajlar en yüksek dönüşüm oranlarını sağlamaya devam ediyor.

Görüntüler. İçeriğin aşırı ayrıntılı olması gerekmez. Eski bir atasözü gibi, bir resim bin kelimeye ve bazen birkaç bin tıklamaya bedeldir. Infographics. Adından da anlaşılacağı gibi, infografik alanı bilgi, veri veya bilgiyi grafik görsel temsillere çevirir. Örneğin, bir pasta grafiği ve metinsel gerçekler konuyu daha ilginç bir şekilde anlatabilecekken neden yüzdeler hakkında her zamanki gibi sıkıcı bir şekilde konuşalım?

Mikrositeler. Bu tür web siteleri belirli kampanyalara veya promosyonlara ayrılmıştır. Kurumsal web sitesine veya bloga sığmayan içerik için sosyal bir merkez olarak hizmet vermek üzere de oluşturulabilirler.

Mobil içerik. Mobil tüketim için özel olarak oluşturulan ve biçimlendirilen içerik ve uygulamalar, bazı ülkelerde giderek daha değerli hale geliyor.

Haber bültenleri. Basın bülteni formatı, uygulaması ve dağıtımı, basın bültenlerinin gazetecilerin ötesine geçmesi için değiştirildi;
tüketicilere doğrudan hitap etme konusunda da etkilidir.

PDF’ler. Makaleler gibi burada belirtilen içerik türlerinin çoğu, vaka çalışmaları, teknik incelemeler ve daha fazlası PDF’lere dönüştürülebilir ve kolayca dağıtılır.

podcast’ler. Tüm endüstriler için pratik olmasa da, ses dosyaları bazı pazarlar için etkili tanıtım fırsatı. Bu tür ses dosyaları genellikle röportajlar, haber raporları veya bilgilendirici reklamlar olarak biçimlendirilir. Haber bültenleri gibi, podcast’ler de genellikle bir programa göre dağıtılır.

Araştırma. Öngörü sağlayan anketler, araştırmalar, araştırmalar ve istatistiksel veriler çok ilgi çekici ve paylaşılabilir olabilir. Sağladıkları bilgiler, burada listelenen birçok içerik türüyle birlikte çalışabilir.

Slayt gösterileri. Dijital slayt gösterileri genellikle B2B satış yapmak için şahsen sunumlar ve satış konuşmaları yapmak için kullanılır, ancak daha geniş bir kitleye hitap etmek için internete kolayca yüklenebilirler.
Sosyal. Facebook, Twitter veya LinkedIn gibi sosyal ağlar için özel olarak oluşturulan içeriğin, farkındalık ve katılım üzerinde önemli bir etkisi vardır.

Geleneksel medya. İçerik pazarlaması ayrıca gazeteler, dergiler, televizyon ve radyo gibi geleneksel dijital medya aracılığıyla da gerçekleştirilebilir.

videolar. Herkes okuma veya statik görüntülerle meşgul olmaz. En ilgi çekici ve zengin içeriklerden bazıları video biçimindedir.
Web seminerleri. Elbette en gelişmiş içerik pazarlama tekniklerinden biri olan web seminerleri, genellikle soru-cevap oturumu ve sohbet etme fırsatı ile gerçek zamanlı olarak yapılan sunum slaytlarıyla birleştirilmiş sestir.

Bir web semineri bittiğinde ve kaydedildikten sonra, gelecekteki izleyicilerin görüntülemesi için çevrimiçi bir arşivde saklanabilir.

Beyaz kağıtlar. Teknik incelemeler, okuyucuları eğitmek ve insanların karar vermesine yardımcı olmak için kullanılır. Bu yetkili raporlar veya kılavuzlar, belirli bir konuyu derinlemesine inceler ve çok ikna edici olabilir.

İçerik planınızla birlikte kullandığınız içerik türleri karışımı, gerçekten içerik tüketimi için hedef müşteri tercihlerine, oluşturma için kendi kaynaklarınıza ve içerik türlerinin etkililiği için önceliklendirilmesine bağlıdır. Yalnızca bireysel içerik nesnesini değil, aynı zamanda içeriğin bir dizi infografik veya makale gibi bir dizide ve genel pazarlama planınıza dahil edilen diğer içerik ve medya türleri ile işbirliği içinde nasıl çalışabileceğini de düşünün.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir