İçerik Oluşturmayı Geliştirmek – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

İçerik Oluşturmayı Geliştirmek – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

28 Mart 2023 türkiye'de olmayan youtube içerikleri YouTube içerik üretme fikirleri 0
Ticari Düşünceler

İçerik Oluşturmayı Geliştirmek

İçerik üretmek emek yoğun ve genellikle sermaye yoğun bir iştir. Yüksek üretim maliyeti, televizyon ağlarını ve istasyonlarını, sinema film şirketlerini ve video oyunu şirketlerini geliştirmeye zaman ve kaynak ayırmaya teşvik eder.

Sonuç olarak, görsel içerik üretiminin tüm alanlarında geliştirme giderek daha önemli hale geliyor çünkü başlangıçta dikkatli değerlendirme ve planlama genel riski azaltır. Yaratıcıların parlayan vizyonu ifade etmesi ve yöneticilerin potansiyel riskleri dikkate alması alışılmadık bir durum değildir.

Geliştirme, içerik ürünleri için fikirleri sıralamayı, daha fazla dikkate alınması gereken bir veya birkaçını seçmeyi ve her bir fikre potansiyel pazar, nihai ürünün nihai şekli ve hedef kitle arasındaki uyum hakkında giderek daha ayrıntılı bilgiler eklemeyi içerir. Genellikle reklam öğeleri ve yöneticiler arasındaki yakın etkileşimi içerir. Yöneticiler projeye yeşil ışık yaktığında süreç sona erer.

Gelişim bir kavram veya fikirle başlar. Yaratıcı bir kişiden, genellikle bir yazardan, yapımcıdan veya geliştiriciden gelebilir. Ancak fikirler bazen pazardan anlayan yöneticilerden gelir.

Sektöre yeni gelenler genellikle birinin fikirlerini çalmasından endişe duyarlar ve bu tür bir hırsızlık bilinmeyen bir şey olmasa da sık sık gerçekleşmez. Genel olarak, üretimden çok fikirlerin olduğu bir toplulukta fikirleri çalmak için çok az teşvik vardır.

Pek çok yazar günde birkaç fikir bulabilir, ayda bir tedavi, bu nedenle gerçekten fikir sıkıntısı yoktur. Üstelik sektördeki en üretken ve yaratıcı insanlardan bazıları kendi fikirlerini üretmeyi tercih ediyor; onlar onlar için başkalarına bağımlı değildir.

Pratik açıdan, yaratıcı insanların fikirlerini nasıl pazarladıkları aşağıda açıklanmıştır. Televizyon ve film endüstrilerinde, iyi bilinen yazarlar ve yapımcılar (çoğunlukla kendileri yazarlar), fikirlerini sunmak için stüdyolardaki ve yapım şirketlerindeki geliştirme yöneticilerinden randevu alırlar.

Sektöre yeni başlayanlar için böyle bir duruşmayı güvence altına almak zordur. The Player filmi iyi bir satış konuşması örneğiyle açılır. Konsepti, karakterleri, ortamı, hikayenin gidişatını, ana olay örgüsünü, potansiyel izleyiciyi ve herhangi bir özel kancayı açıklayan bir film veya şov fikrinin beş ila on beş dakikalık sözlü sunumudur.

Bir kanca, bir olay örgüsü, alışılmadık bir tür kombinasyonu, bir oyuncu seçimi, benzersiz bir dağıtım şeması, bir tanıtım fikri olabilir: fikri öne çıkaran bir şey. Sunum bittiğinde, sunum yapan kişi yöneticiye, sunumdaki bilgilerin hemen hemen aynısını içeren, genellikle yalnızca birkaç sayfadan oluşan bir geride bırakılan belge verir.


YouTube içerik üretme fikirleri
YouTube video içerik fikirleri
Video içerik üretme programı
türkiye’de olmayan youtube içerikleri
Youtube İçerik üreticisi nasıl Olunur
YouTube İçerik üretme programı
İçerik oluşturma programları
Video içerikleri


Yeni yazarların neredeyse her zaman tamamlanmış bir senaryo yazması ve temsil için aracılara göndermesi gerekir. Temsilci daha sonra senaryoyu stüdyoya veya yapım şirketine sunar. Yapım kuruluşları, “kıç aynalığının üzerinden” gelen veya doğrudan yazardan gelen senaryoları nadiren okur çünkü yöneticiler olası davalardan endişe duyarlar.

Tipik olarak, bu tür komut dosyalarını açılmadan döndürürler. Yeni yazarlar bir senaryo sattıklarında, daha deneyimli başka bir yazar tarafından yeniden yazılması olağan bir durumdur. Yeniden yazma, orijinal senaryonun diyaloğunun yüzde 60’ından fazlasını değiştirmeyi içeriyorsa (ve neredeyse her zaman öyledir), yeniden yazar, yazar olarak ekran kredisi alır. Bir anlaşmazlık olması durumunda, bu tür krediler Amerika Yazarlar Birliği tarafından otomatik olarak tahkim edilir.

Fikirler, aslında senaryoyu yazmamış olabilecek yapımcılardan ve yöneticilerden de gelir. Örneğin, stüdyo ve prodüksiyon şirketi yöneticileri, belirli bir ürün türü için potansiyel bir pazar belirleyebilir. Daha sonra fikri, bir senaryo geliştirmesi ve yazması için deneyimli bir yazara atarlar.

Bir noktada yönetim, kendilerine sunulan fikirleri eleyerek ve projenin potansiyel çekiciliğini, değerini ve fizibilitesini değerlendirerek neyin üretileceğine dair nihai bir karar verir.

Çoğu zaman, bu iş bir grup geliştirme yöneticisi tarafından yapılır. Komite (veya komitenin güçlü bir üyesi) fikri beğenirse, fikirlerinin yaratıcıları, genellikle bir tedavide fikri detaylandırır.

İşlem, asıl senaryo yazılmadan önce yazar tarafından hazırlanan, belirli bir izleyici kitlesini çeken unsurları ve temaları, karakterleri, olay örgüsü noktaları ve hikaye akışı dahil olmak üzere hikaye fikrinin ayrıntılı bir sunumunu sunan bir belgedir. Genellikle, yöneticiler bir senaryo hazırlamadan önce tedavide birçok değişiklik yapılır.

Medya endüstrilerinin diğer sektörleri için süreç farklı olabilir – satış konuşmasının yeri fark yaratır. Video oyunu geliştiricileri, sinema filmi ve televizyon kreatiflerinden daha ayrıntılı bir satış konuşması yaparlar çünkü oyunun teknolojik yönlerini, oynanışını ve kullanıcı tarafından başlatılan değişiklikleri içermesi muhtemel olsa bile oyunun gidişatını açıklamaları gerekir.

Haber üreten kurum ve birimlerde yazarlar, muhabirler, muhabirler ve serbest çalışanlar bir editör veya haber direktörü ile iletişime geçerler. Bir sorgu mektubuyla veya sadece sözlü olarak, telefonla veya şahsen hızlı bir satış konuşması yaparlar. Haberlerde sunum, hikayenin neden önemli veya ilginç ve güncel olduğunu ele alacaktır.

Teklif sahibinin bilgi veya görüntü toplama konusunda nasıl ilerleyeceği ve hikayenin olası nihai biçimini nasıl değerlendireceği ele alınacaktır. Her iki taraf da haber verme sürecinin hikayeyle ilgili her şeyi değiştirebileceğini, başarısız olabileceğini, büyüyebileceğini veya hemen hemen anlatıldığı gibi gidebileceğini anlıyor.

Yöneticiler, yaratıcı insanların yeni fikirler sunmak için kapıyı çalmadığı kurumsal ve kar amacı gütmeyen kuruluşlarda daha da önemli bir rol oynar. Çeşitli türde durumlar, kurumsal ortamlarda içerik oluşturmayı motive edebilir.

Satış organizasyonlarının ve müşterilerin DVD’ler, broşürler, Web siteleri ve sayfaları ve diğer pazarlama iletişimi materyallerini almayı beklediği pazarlama ve promosyon girişimleri dahil olmak üzere bazı faaliyetler geleneksel olarak içerik desteği gerektirir.

Büyük organizasyonlarda, yatırımcı ilişkileri ve çalışan ilişkileri birimleri, şirketin mesajını duyurmak için içeriğe yatırım yapar. Son olarak içerik, hasar kontrolü, yeni bir organizasyon yönü, pazarda değişiklik yaratan çevrede beklenmedik bir gelişme gibi sorunları da ele alabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir