İçerik Sağlama – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

İçerik Sağlama – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

3 Nisan 2023 İçerik sağlayıcı Nedir İçerik sağlayıcı Nedir örnek Yer sağlayıcı ve içerik sağlayıcı 0
TİCARET SİSTEMLERİNİ TEST ETME

İçerik Sağlama

Bir kez üretildikten sonra, bir tüketiciye daha içerik sağlamanın ek (marjinal) maliyetinin, esasen dağıtım maliyetinin önemsiz olduğunu hatırlayın. Sonuç olarak, içerik şirketlerinin birkaç özelliği bir pakette veya pakette bir araya getirmesi yaygın bir durumdur.

Paketleme yoluyla çeşitli pazarlama hedeflerini yerine getirmeyi amaçlayabilirler, örneğin:

■ Uygulanabilir bir ürün yaratmak
■ Paket içeriğin cazibesini birleştirerek daha geniş bir kitleye ulaşmak
■ Fiyat katmanları oluşturma
■ Fiyat indirimi sunmak

Birçok paket örneği var. Popüler televizyon programlarının sahipleri, video mağazalarından ve Web sitelerinden kiralamak ve satmak için bir televizyon sezonunda gösterilen tüm bölümleri bir araya toplar. Yazılım şirketleri genellikle ürünleri bir araya toplar.

Örneğin, video düzenleme yazılımı satın alan kullanıcılar da sahip olurlar. Kablo ve uydu operatörleri, birçok kanalı temel katman gibi programlama katmanlarında bir araya getirir; gelişmiş temel katman; ve drama, spor ve premium katmanlar.

Ayrıca, abonenin bir premium kanal sipariş etmesi durumunda, belirli bir süre için daha düşük bir fiyata ikinci bir kanal ekleyerek HBO, Showtime, Starz gibi premium kanallara özel promosyonlar sunarlar. Bu teklif, özellikle yeni kanal tekliflerinin örneklemesini artırmak için iyidir.

Marka Uzantıları

İçerik şirketleri, yeni kitlelere ulaşmak için mevcut başarılı içeriği kullanmak üzere marka uzantıları başlatır. Markayı büyütmek aslında pazarı genişletmek demektir. İki tür marka yayma vardır: yatay ve dikey. Yatay marka yayılımı, mevcut bir marka adını ilgili bir kategoride olabilecek veya ürünü tanıtan şirket için tamamen yeni olabilecek yeni bir ürüne uygulamak anlamına gelir.

Dikey marka yayma, ürünü ana marka ile aynı kategoride tanıtmak anlamına gelir, ancak teklif bir şekilde farklılık gösterir, belki de farklı fiyatlandırma, kalite düzeyi, odak veya özellikler. Yükselen dikey uzantılar, yeni ürünün bir iyileştirme veya yükseltme olduğu anlamına gelir; kademeli bir dikey uzantı, yeni ürünün fiyatının veya özellik setinin düşürülmesi anlamına gelir.

İçerik endüstrisinin yatay uzantıları, bir sinema filmini, Aslan Kral ve Küçük Deniz Kızı gibi bir TV şovuna veya bir Broadway müzikaline dönüştürmeyi içerir. Aynı zamanda, Fox’un popüler TV dizisi The X-Files’ın bir hareketli görüntüye yükseltilmiş bir dikey uzantısını oluşturması gibi, bunun tersi anlamına da gelebilir. Dikey uzantılar arasında film devam filmleri ve ön filmler, TV programı tekrar gösterimleri ve yan ürünler, kayıtlı müzik en iyileri ve derleme albümleri ve yazılım yükseltmeleri yer alır.

Başarılı bir markayı yaymanın riskleri olabilir. Kademeli bir dikey marka genişlemesini uygulamaya koymak, yamyamlaştırma adı verilen bir süreç olan çekirdek markanın satışlarını alarak çekirdek markaya zarar verebilir.

Örneğin, normalde bir sinemaya gidip bir sinema filmi izlemek için kişi başı 8,00 dolarlık bilet satın almış olan ödemeli TV aboneleri, birkaç dolardan ödeme yaparak filmin isteğe bağlı hizmete gelmesini beklemeyi seçebilirler. evde görüntüleme için 10 ABD dolarına kadardır.

Esasen, daha düşük maliyetli seçenek, daha yüksek maliyetli satışı yamyam etti. Diğer bir risk de yeni ürünün ana markadan daha düşük kalitede olarak algılanmasıdır. Devam filmlerinde halkın hayal kırıklığı yaygındır.

Yükseltme uzantıları da sorunlu olabilir. Tüketicilerin kafası karışabilir. Ya da yeni ürün, onları ana marka ürünün kalitesi konusunda şüpheye düşürebilir. “Orijinal üründe yanlış olan ne?” diye sorabilirler. veya “Daha yüksek kalite orijinalde neden mevcut değildi?” Bu tür sorular, özellikle Microsoft Windows gibi ürünlerde görülen yazılım yükseltmelerinde yaygındır.


Yer sağlayıcı Nedir
Yer sağlayıcı ve içerik sağlayıcı
Erişim sağlayıcı nedir
İçerik sağlayıcı Nedir
Yer sağlayıcı örnek
İçerik sağlayıcı Nedir örnek
Yer sağlayıcı YÜKÜMLÜLÜKLERİ
Toplu kullanım sağlayıcı Nedir


Lisanslama

İçerik şirketleri, tamamen farklı bir ürün kategorisindeki veya sektördeki ürünleri tanıtmak için temel markayı kullanarak yatay marka genişletmeyi düşündüklerinde, yeni ürünü üretip pazarlamak yerine genellikle lisanslamaya yönelirler. Lisanslama, fikri mülkiyetin gücünün yeterli kanıtıdır ve tüm zamanların lisanslama şampiyonu serisidir.

İlk üç filmi yaklaşık 2 milyar dolarlık gişe satışı ve 4 milyar dolardan fazla ticari satış getirdi ve şaşırtıcı bir kazanç elde etti.

Markanın lisansını almak için 2 milyar dolar ödedi ve Mattel, 10 yıllık oyuncak lisansı için 1 milyar dolar ödedi. Film müziği tek başına ilk baskısında 1 milyon kopya sattı. Filmin gösterime girmesinden bir yıl sonra, bir UCLA sınıfındaki öğrenciler yerel bir süpermarkette 31 markalı ürün saydılar.

KANAL PAZARLAMASI

Bir kanal, bir nehir veya dere yatağından geçen, elektrik sinyalleri için bir yol, her şeyin geçebileceği bir rotadır. Pazarlama kanalları, içeriğin lisans sahiplerinden tüketicilere dağıtılmasından önceki anlaşmalarda içerik ürünlerini tanıtmanın ve satmanın yollarıdır.

İçerik pazarlarının ticari yolları, içerik endüstrisinin bazı sektörlerinde pazarlamacılar ve tüketiciler arasındaki mevcut toptan satış, perakende ve doğrudan kanalları içerirken, diğer kanallar hala oluşturulmaktadır.

Onlarca yıldır var olan geleneksel sinema ve televizyon segmentlerinde, içeriği pazarlamak ve dağıtmak için toptancı mekanizmalar iyi gelişmiştir. İnternet ve mobil pazarlama kanalları yapım aşamasındadır. Doğrudan kanallar, bazı endüstrilerde iyi anlaşılsa da, çoğu film ve televizyon pratisyenine genellikle yabancıdır.

Bir içerik pazarlamacısı, bir sendikatöre lisans vererek toptan pazarlama kanalı stratejisini benimseyebilir; o da karşılığında fiyatı yükseltir ve başka bir sendikatöre veya distribütöre veya doğrudan bir sergi sahibine yeniden lisans verir. Katılımcı daha sonra içeriği tüketiciye iletir veya doğrudan tüketiciye giden bir kanalı veya her ikisinin bir kombinasyonunu seçebilir.

Dikey kanallar, bu bölümde daha sonra ayrıntılı olarak tartışılacak olan fırsat pencereleri olan tek bir sektördeki tüm mevcut pazarlama yollarıdır. Bazen pazarlamacılar uzmanlıklarını belirtmek için “Sendikatör dikeyini ele alıyorum” derler. İçerik endüstrisi pazarlamasının çoğu dikey kanallar aracılığıyla yapılır, ancak yatay kanallar da ek kazançlı gelir akışları sağlar.

Yatay kanallar, diğer endüstrilere pazarlama yollarıdır. Örneğin, sinema filmleri ve diğer programlar havayolları aracılığıyla uçakta veya LodgeNet gibi o sektöre yönelik bir toplayıcı aracılığıyla otel odalarında mevcut olabilir. Eğitim pazarı, özellikle belgesel ve haber içeriği için başka bir yatay pazardır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir