İş Stratejisine Odaklanma – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

İş Stratejisine Odaklanma – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

12 Eylül 2022 Maliyet liderliği stratejisi uygulayan firmalar Odaklanma stratejisi ODAKLANMA stratejisi örnek 0
BİR TİCARETÇİNİN GELİŞİMİ

İş Stratejisine Odaklanma

Askeri tarih, hız, dolaylı yaklaşım, konsantrasyon, alternatif hedefler ve rekabetin dengesizliğinden türetilen beş strateji ilkesi, rekabetçi pazarlama stratejilerinin çoğu kategorisi için geçerlidir.

Bu bölüm, bu strateji ilkelerini üç temel bileşene sıkıştırır: dolaylı yaklaşım, farklılaştırma ve yoğunlaşma. Bunları pazarlama planlarınıza nasıl dahil edeceğinizi anlamak, büyük pazarlama karşılaşmalarını kazanmanıza yardımcı olacaktır.

  • Yerleşik bir rakibe karşı doğrudan bir yaklaşımdan kaçının. Oranlar tamamen size karşı. Bunun yerine, aşağıdaki işlemlerden bazılarını gerçekleştirin:
  • Rakibinizin dikkatini dağıtın. Gerçek niyetleriniz hakkında kafa karışıklığı yaratın. Gelişmekte olan, ihmal edilen veya yetersiz hizmet verilen pazar segmentlerini arayın ve ürün boşluklarını doldurun.
  • Ortak tedarikçilerin çıktılarını bağlayın. Ek hizmetler veya özel teşvikler yoluyla tedarik zincirine erişim kazanın. Uygunsa, bir rakibi işten çıkarmak için yasal yollara başvurun.
  • Tüm bu faaliyetlerde sürpriz yaratmak için hızı kullanın, bu da rakibinizin kafasında kafa karışıklığına neden olur; daha sonra gerçek niyetlerinizle ilgili dengesizliği daha da güçlendirmek için alternatif hedefler kullanın.

Farklılaşma

Dolaylı yaklaşımı uygulamanın en etkili yolu, pazarlama karması (ürün, fiyat, promosyon ve tedarik zinciri) alanlarında farklılaşma aramaktır. Ürününüz ayırt edilemez bir meta gibi görünse de, her zaman onu farklılaştırmanın yolları vardır.

Ürün ve hizmetleri farklılaştırmaya yönelik zekice önerileri şu şekilde özetlenmiştir:

Müşteri hizmetleri, iyileştirilmiş teslimat süresi, uzatılmış garantiler, satış koşulları, satış sonrası destek, paketleme, yönetim eğitimi (kendi personeliniz ve distribütörlerinizin/müşterilerinizinki) ve bilgili satış görevlileri gibi alanlarda farklılaşmayı düşünün.

Ayrıca güvenilirlik, imaj, itibarlı iş, itibar, itibar, rahatlık, değer, sorunlara yanıt verme ve firmanızdaki kilit kişilere erişim gibi maddi olmayan unsurlarla farklılaşmayı deneyin.

Rakip ürünler aynı olsa da, önerilen bu farklılaşma alanları, sizi meta durumundan uzaklaştıran ve size rekabet avantajı sağlayan toplam müşteri tabanlı bir ürün paketi oluşturur.

Pazarlama kaynaklarına konsantre olma yeteneğiniz, dolaylı yaklaşımın etkili bir şekilde uygulanmasına bağlıdır. Konsantrasyon, ancak rakibin dikkatini dağıtabildiğiniz ve hizmet edilmeyen, ortaya çıkan veya ihmal edilen bir segmenti ele geçirmek için hızlı hareket edebildiğiniz ölçüde başarılıdır. Ayrıca, yalnızca kendinizi rakipten farklılaştırabildiğiniz ölçüde etkilidir.

Bu özel bileşen, başarılı stratejiler için o kadar hayatidir ki, Liddell Hart, tüm stratejiler tek bir kelimede özetlenebilirse, bunun konsantrasyon olacağını belirtti.

Rekabetçi Zeka

Bu üç strateji sütununu ancak yeterli rekabet zekası kullanıldığında etkili bir şekilde uygulayabilirsiniz. Örneğin, gelişen pazarları belirlemek, rekabetinizi önceden belirleyebiliyor ve ardından bu pazarların ihtiyaç ve isteklerini karşılayabiliyorsanız faydalıdır.

Alternatif olarak, farklılaştırma uygulamak, yalnızca rakibiniz eylemlerinize yanıt veremiyorsa veya vermek istemiyorsa avantajlıdır. Özetle, stratejinizin güven düzeyi, dolaylı bir yaklaşımı şekillendirmek için rakip istihbaratını kullanma konusundaki gayretli çabanızla güçlenir.


Odaklanma stratejisi
Maliyet liderliği stratejisi uygulayan firmalar
Rekabet Stratejileri
ODAKLANMA stratejisi örnek
porter’ın rekabet stratejileri
Odaklanmış farklılaşma stratejisi
Farklılaştırma stratejisi
Rekabet stratejisi Örnekleri


Strateji Dersleri

Askeri tarihten türetilen ve rekabetçi pazarlama stratejilerine uygulanan zamanla test edilmiş ilkelerden dört ana ders göze çarpmaktadır:

1. Pazarlama araçları (reklam, satış promosyonu, saha satışı, pazarlama araştırması, dağıtım, fiyatlandırma) fiziksel eylemlerdir. Ancak zihinsel bir süreç onları yönlendirir.

Bu nedenle, stratejinizi sistematik olarak düşünmek için yeterli zaman ayırın. Yani bir stratejistin aklıyla hareket edin ve strateji ilkelerini düşüncenizde ön planda tutun. Bunu yapmak, insan ve malzeme kaynaklarında en düşük maliyetle size üstünlük sağlayacaktır.

2. Pazarlama uygulamalarınızı ne kadar sertleştirirseniz, rakipleriniz size karşı o kadar güçlenir. Sonuç: Üstesinden gelmeye çalıştığınız direnci sertleştireceksiniz. Pazarı kazanmayı başarsanız bile, zaferden faydalanmak için daha az kaynağa sahip olacaksınız.

3. Tamamen kendi seçiminize ve şartlarınıza sahip bir pazarı güvence altına almaya ne kadar niyetliyseniz, yolunuza çıkaracağınız engeller o kadar sert olur ve rakiplerinizin elde ettiğiniz şeyi tersine çevirmeye çalışması için o kadar fazla neden olacaktır.

4. Rakibinizi güçlü bir pazar konumundan çıkarmaya çalıştığınızda, o rakibe pazardan çıkmak için kolay bir yol bırakın.

Bunu, rakibin pazardaki konumunu sürdürmek için bütçelerin gerektirdiğinden çok daha fazla kaynak pompalamasını zorunlu kılacak programlar ve katma değerli hizmetler başlatarak yapın. Genel olarak, yarışmacının çekilmesinin ihtiyatlı olacağı izlenimini verin.

Geniş bir uygulamada, bu pragmatik dersler, dünya çapındaki büyük şirketlerin mevcut stratejilerinde açıkça görülmektedir. Cisco, Matsushita, Wal-Mart, IBM, Aldi, Microsoft ve General Electric gibi şirketler, insan ve malzeme kaynaklarını kendi pazarlarına saldıran ve bunaltan stratejiler şekillendirmeye odaklamada muazzam derecede başarılı oldular.

Askeri pazarlama perspektifi ve beş temel strateji ilkesi ile başarılı rekabet stratejileri geliştirmenin temellerine sahipsiniz. Bununla birlikte, tartışmadan anlaşılmalıdır ki, rekabet stratejilerinin formüle edilmesinden önce çok sayıda çalışma yapılmalıdır.

Bu tür çalışmalar, harici ve dahili bir analiz yapmayı, rekabetçi bir istihbarat sistemi geliştirmeyi, pazarlama araştırmasını kullanmayı ve topladığınız tüm verileri stratejik bir pazarlama planı halinde düzenlemeyi içerir. Bu alanların tümü sonraki bölümlerde ele alınacaktır.

Rekabet Analizi Geliştirin

Rekabet analizi geliştirmek, rekabetçi pazarlama stratejileri oluşturmada ilk adımınızdır. Analiz, strateji kararlarınızı etkileyebilecek tüm harici ve dahili faktörleri sistematik olarak görüntülemenize yardımcı olur.

Strateji geliştirmenin temeli olarak sağlam analizi kullanarak, yeni bir pazara girerken veya mevcut bir pazarı savunurken rakiplerinizin baskılarının üstesinden gelmek için mükemmel bir konumda olacaksınız.

Agresif rakiplerin üstesinden gelmek için eylemler geliştirebilecek, ürün farklılaştırma alanlarını belirleyebilecek ve hedeflerinize güç katacak şekilde pazarlama ve satış kaynaklarını yoğunlaştırabileceksiniz.

Yönetim becerilerinizi şu şekilde genişletin:

1. Segment, davranış, istek ve ihtiyaçlara göre müşteri analiziyle ilgili temel faktörleri belirleyin.
2. Her şeyi kapsayan bir rakip analizi yapın.
3. Bir endüstri analizi tasarlayın.
4. Çevresel bir analiz geliştirin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir