Karar Vericilere Ulaşmak – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Karar Vericilere Ulaşmak – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

23 Eylül 2022 Karar verme Karar Verme Becerisi Yönetici verdiği kararın doğruluğundan nasıl emin olabilir 0
Ticaret Disiplini

Niteliksiz Müşteriler ve Beklentiler 

Müşterileri kovmak

Sizinle iş yapmak için gerçekten niteliksiz birçok müşteriniz olabilir. Faturalarını zamanında ödemeyen, ödediğinden daha fazla hizmete ihtiyaç duyan, sizi ve çalışanlarınızı rahatsız eden müşteriler söz konusu olabilir.

Müşteriyi kovarsanız, onu kızdırma şansınız olur. Müvekkiliniz kızgın bir şekilde ayrılırsa, çevrenizdeki birçok kişiye söyler. Niteliksiz müşterinizin, müşterinin ihtiyacına iyi hizmet edebilecek başka bir profesyonelle görüşmesini neden ayarlamıyorsunuz?

Tanıtımları yaptıktan ve bu ikisinin birlikte çalışmasının faydalarını açıkladıktan sonra ayağa kalkın, eski müşterinin gözünün içine bakın, elini sıkın ve “Müşterim olduğun için teşekkürler, Bob’a iyi şanslar. Seninle gerçekten ilgileneceğini biliyorum.”

Aynı durum, bir iş mikserinde veya ticaret fuarında ağ kurarken de geçerlidir. Niteliksiz potansiyel müşterilerle sohbet ederek çok zaman kaybedebilirsiniz. Aslında, potansiyel müşteri ne kadar niteliksizse, etrafınızda o kadar fazla oyalanıyor gibi görünüyor. Ee ne yapıyorsun?

İlk olarak, bir ağ oluşturma etkinliğinde veya ticaret fuarında kalifiye olmayan herhangi bir potansiyel müşteriye iki dakikadan fazla zaman ayırmamayı bir kural haline getirin. İkinci olarak, “Uğradığınız için teşekkürler, umarım akşamın tadını çıkarırsınız” deyin. Üçüncüsü, dönün ve sıradaki bir sonraki kişiye geçin veya odanın diğer tarafına geçin ve daha nitelikli görünen bir kişiyi yakalayın.

Bir dizi niteleyici soru kullanmak, bu kişinin sizinle iş yapmaya uygun olup olmadığını hızlı bir şekilde belirlemenizi sağlayacaktır. Tanıştığınız birçok insan olmayacak. İşten çıkarılmasını kullanın ve zamanınızı nitelikli adaylara ayırın.

Karar Vericilere Ulaşmak

Karar veren veya kararları etkileyen kişilerle ilk teması kurarken, yaklaşmadan önce göz önünde bulundurmamız gereken iki anahtar taktiğimiz vardır: (1) Sıcak mı yoksa soğuk mu temas kuracağız? ve (2) İlk önce hangi karar etkileyicisini hedefleyeceğiz?

Sıcak Aramalar

İlk teması kurarken, sıcak bir temas kurabiliyorsanız, potansiyel müşterinin açıklığı artacaktır. Sıcak, potansiyel müşterinin güvendiği arkadaşlarından veya danışmanlarından birinden sizin hakkınızda zaten bir şeyler bildiği anlamına gelir. Bu, görüşmeden önce potansiyel müşterinin ilgisinin ısındığı anlamına gelir.

The Rainmaker Academy’de öğrencilere, bir adayı ısıtmanın iyi bir yolunun, ortak arkadaşlarınızdan birinden sizi tanıtmasını ve potansiyel müşteriye sizin hakkınızda olumlu bir şey söylemesini istemek olduğunu öğretiyoruz. Arkadaşın potansiyel müşteriyle güçlü bir danışma ilişkisi varsa, o kadar iyi. Başka bir yol da şirket içinden tanıdığınız birinin sizi tanıştırmasını sağlamak olabilir.

İzin İsteyin

Sizi tanıştıracak ortak bir tanıdık bulamadığınız birçok olasılık var. İzinli bir pazarlama kampanyasıyla liderliği hala ısıtabilirsiniz. 

Televizyon programınızı kesintiye uğratan reklamlar, dergi okuma akışınızı bozan reklamlar veya akşam yemeğinizi bölen telefon, kesintili pazarlamaya örnektir.

Godin bir teklifte bulunmak için izin istemenizi veya görüşmeden önce bir potansiyel müşteriyle bir ilişki kurmanın daha saygılı bir yolu olarak potansiyel müşterinin yanıtı için bir ödül vaat etmenizi önerir. Godin, izinli pazarlamayı flört ederken flört etmeye benzetiyor, bir ilişkiye doğru adım adım ilerleme kaydediyorsunuz.


Karar verme
Karar verme Türleri
Karar Verme Becerisi
karar verme
Karar verme nedir
Yönetimde Karar Verme süreci
Yönetici verdiği kararın doğruluğundan nasıl emin olabilir
Karar verme süreci


Çoklu Kişiler

Daha büyük işletmeleri hedefledikçe, karar verme gücü daha küçük birimlerdeki kadar net değildir. Karar verme daha karmaşık hale geldikçe, karar gücü daha fazla insan arasında yayılır.
Potansiyeliniz daha büyük bir iş olduğunda, satış yaklaşımınıza CEO’dan daha erişilebilir veya ulaşılabilir bir kişiyle başlamanız genellikle daha iyi olur.

Cana yakın ve anlayışlı bir insanla, iş, sorunları ve politikaları hakkında önemli bilgiler toplayabileceksiniz. İçerideki bilgi sahibi kişilerle güçlü bir ilişki kurmak, nihai karar vericiye güçlü bir giriş yapılmasını sağlayabilir. İçeriden birinin tanıtımıyla birlikte değerli bilgilerle donanmış olarak, CEO ile geçirdiğiniz zamanı daha değerli hale getireceksiniz.

Mümkün olduğunda, sıcak potansiyel müşterilerle başlayın. Uygun olduklarında tavsiye de isteyin. Aksi takdirde, izin isteyerek ilişkilere başlayın.

Karar Vericilere Erişim Kazanmanıza Yardımcı Olacak İpuçları

Karar vericilere erişmenin en iyi yolu sıcak yönlendirmelerdir, ancak harika bir müşteri kadrosu oluşturmak için yönlendirmesiz araştırmayı kullanabilirsiniz. Bu kilit karar vericilere erişmek için aşağıdaki teknikleri de kullanın.

Yerel Haberleri Kullan

Potansiyel müşterilerinizle ilgili fotoğrafları ve haber makalelerini kırpın ve bir notla potansiyel müşteriye gönderin. Buluştuğunuzda bu size alıcılık puanları da kazandıracaktır.

Büyük etki için, kırpmayı profesyonel bir çerçeveciye götürün ve malzemeyi çekici bir çerçeve içinde camın altına da yerleştirin. Ardından çerçeveli haber makalesini bir tebrik notuyla potansiyel müşteriye teslim edin. Böyle sıra dışı bir yaklaşım, muhtemelen size bir telefon görüşmesi sağlayacaktır.

Beklentileri Karşılamak için Bir Ünlü Alın

Bu yıl sizi ziyarete gelen şehir dışından bir uzman olacak mı? Ünlüden, sizinle önemli umutları ziyaret etmesini isteyin. Birkaç müşteri ve potansiyel müşteriyle birlikte bir öğle yemeği veya kahvaltı ayarlayabilir ve en iyi birkaç müşteri adayınız için özel toplantılar da yapabilirsiniz.

Ünlüler hakkında kısa? En iyi potansiyel müşterilerinizden birkaçını ziyaret etmek için yönetici ortağı veya niş uzmanı veya vergi uzmanını yanınıza alın. Şöyle bir şey söyleyebilirsiniz: “Yöneticimiz önümüzdeki hafta Salı ve Çarşamba günleri benimle çalışacak ve sizinle tanışmak istiyor. Hangi gün bir toplantı için uygun olur?”

Cirodan Yararlanın

En iyi potansiyel müşterilerinizden birinde yaklaşan bir personel değişikliğini duyduğunuzda, nasıl yardımcı olabileceğiniz konusunda beyin fırtınası yapın. Kilit karar vericiyi arayın ve ayrılan kişinin değiştirilip değiştirilmeyeceğini sorun. Cevap “evet” ise, yardım etmeyi teklif edin. Pozisyon mali veya yasal bir pozisyon ise, yeni işe alınana kadar ortaklarınızdan birine yardım etmeyi de teklif edin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir