Katalog Kullanımı – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Katalog Kullanımı – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

1 Aralık 2022 Basit katalog hazırlama Online katalog hazırlama 0
Ticaret Disiplini

Katalog Kullanımı

Kataloğu kullanarak ürünlere göz atarak veya özellikle bir şey arayarak alışveriş sepetine konulacak ilginç ürünleri aramaktır. Web kullanıcıları, arama kavramına ve arama sonuçlarına göz atmanın tipik mekanizmasına aşinadır.

Katalog ne kadar iyi yapılandırılmış ve verimli olursa olsun, bir e-mağaza aynı zamanda bir arama işlevi sağlamalı ve müşterilerin ihtiyaç duyduğunda başvurabilmesi için tüm sayfalarda erişilebilir ve görünür durumda tutmalıdır.

Genel kılavuz, aramanın müşterilerin beklediği şekilde çalışması gerektiğidir. Küçük yazım hatalarına karşı toleranslı olmalı, eşanlamlılara ve anahtar kelimeler dizisine izin vermeli ve kolayca yorumlanabilir bir sonuç sayfası ve ürün sayfalarına bağlantılar döndürmelidir.

Ayrıca, bir aramanın başarısız olması durumunda, yanıt sayfası hiçbir gerçek sonucun döndürülmediğini açıkça belirtmeli ve mümkünse, müşterilerin ürünleri bulana kadar aramalarını iyileştirmeleri için bir yol sağlamalıdır (e-mağazada mevcut olması şartıyla). 

Müşteriler, alışveriş sepetine ürün eklerken genellikle güncel sepet içeriklerinin ve fiyat bilgilerinin bulunduğu sayfaya yönlendirilir. Bu sayfada, bir veya daha fazla öğeyi kaldırmalarına, öğe miktarlarını değiştirmelerine ve maliyetleri otomatik olarak yeniden hesaplamalarına izin verilmelidir. Ayrıca, sepete son ürünü eklemeden önce bulundukları yere geri aktarmak için bir “alışverişe geri dön” bağlantısı bulunmalıdır.

Bu mantık tam olarak gerçek hayat paradigmasını yansıtır; Bir süpermarketin koridorlarında yürürken, alışveriş listemizdeki diğer ürünleri bulana kadar eşyalarımızı alır, sepete koyar ve yürümeye devam ederiz.

Şirketler, geleneksel alışverişe kıyasla bu karşılaştırmalı avantajı vurgulayarak, BT’nin sunduğu tüm kolaylıklardan yararlanarak etkili bir elektronik alışveriş sepeti oluşturmalıdır.

Ödeme, teslimatla ilgili bilgileri (posta adresi, teslimat tarihi, paketleme detayları, nakliye seçenekleri vb.) doldurmalarının istendiği aşamadır. Kullanıcı henüz oturum açmadıysa (veya oturum açmak zorunda değilse), ödeme aşaması, normalde otomatik olarak doldurulacak olan ek verileri ister.

Yine, önceki durumlarda olduğu gibi, yazma minimumda tutulmalı ve tüm isteğe bağlı alanlar açık ve tutarlı bir şekilde işaretlenmelidir. Bu aynı zamanda, ödeme aşamasından hemen sonra ödeme aşamasında gerekli olan belirli bilgileri ifade eder.

Ödeme, basitlik, netlik, sertifikalar, güvence ve mümkün olduğunca çok şekilde iletilen bir profesyonellik ve güvenlik duygusu gerektirir. İşlemlerde güvenlik pazarlık konusu değildir. Güvenliğin sağlanması için alınan önlemler hakkında detaylı bilgi bulunmalı ve görüntülemek isteyenler için ödeme sürecinin her sayfasında yer almalıdır.

Ödeme aşamasının başarıyla tamamlanmasının ardından müşteri, bir yanıt sayfası veya e-posta mesajı yoluyla bir kod numarası (gönderilen siparişi benzersiz şekilde tanımlayan) ve tahmini teslimat süresini içeren bir onay almalıdır. Müşteri, sipariş kod numarasını kullanarak, ürünü/ürünleri teslim almadan önce istediği zaman siparişinin durumunu takip edebilmelidir.

Ne Yanlış Gidebilir?

Bir kullanıcı, Web sitesiyle ilgili olması gerekmeyen birçok nedenden dolayı bir Web sitesini terk edebilir. Bu bölümde, kontrol edilebilen ve izlenebilen parametrelere odaklanarak yalnızca e-mağazanın sorumluluğunda olan nedenleri ele alıyoruz.

• Eksik ürün veya ürün detayları: En ciddi terk etme nedenlerinden biri ürünün yerinin belirlenememesidir. Bu gibi durumlarda, etkili bir arama programı veya ürünlerin birden çok katalog kategorisinde atanması sorunu çözebilir.

Ürün mağazada yoksa, en iyi yaklaşım müşterileri mümkün olan en kısa sürede bilgilendirmektir. Eksik veya düşük kaliteli ürün detayları, zayıf profesyonelliğin bir göstergesi olarak hareket ettiği ve satış yapma şansını azalttığı için bir başka önemli sorundur.

• Güvenilmez ve verimsiz e-mağaza operasyonu: E-mağaza, hızlı etkileşim ve navigasyon sağlayan, aşırı trafik koşullarında çalışabilen, 7/24 çalışan bir sistem olmalıdır. Basit ve az yer kaplayan Web sayfalarını, temsili ve iyi yapılandırılmış katalog kategorilerini içermeli ve düşük bant genişliğine sahip bağlantılara sahip kullanıcılar tarafından erişilebilir olmalıdır.


Basit katalog hazırlama
Kütüphane katalog nedir
Online katalog hazırlama
Kitlesel katalog Nedir
PDF katalog hazırlama
Facebook katalog oluşturma
Katalog nasıl hazırlanır
Katalog nedir kısaca tanımı


• Tutarsızlık: E-mağaza hem görünüşü hem de işlevleri açısından tutarlı olmalıdır. Tüm sayfalar aynı işletme kimliğini iletmeli ve etkileşimde bulunma ve hareket etme şekli tutarlı olmalıdır. Örneğin, aynı işlevi yerine getirmeleri amaçlandığında aynı düğmeleri aynı konumda kullanın.

• Eski teknoloji, kötü kaliteli grafikler, okunması zor metinler: Kullanıcılara en son teknolojik uygulamaları görmek iyi bir izlenim verir. Bir e-mağaza kurmak için harcanan çaba, zaman ve paranın tümü e-mağazanın kendisi tarafından belirtilir ve bir müşterinin teknolojik olarak gelişmiş ve özenle tasarlanmış bir e-mağazanın profesyonelliğine güvenmesini beklemek doğaldır.

• Karmaşık veya etkisiz arama: Müşterilere ürünleri bulmak için güvenilir bir alternatif araç sağlamak amacıyla, katalogla birlikte arama sağlanmalıdır. sonraki her girişimde daha fazla aramada başarılı olacaktır. Dahili arama motorlarının ilk sorguda alakalı sonuçlar vermesi önemlidir.

• Eksik onay mühürleri, güvenlik ve ifşa politikası hakkında mevcut olmayan veya yetersiz ayrıntılar, belirsiz şirket kimliği: Güvenlik kaygıları, e-ticaretin önündeki en büyük engeller olmuştur.

E-mağaza, kimliğine, faaliyetlerine, geçmişine, adresine, telefon/faks numaralarına ve fiziksel durumuna ilişkin diğer somut bilgilere açık bağlantılar sağlamalıdır. Bazı e-mağazalar, insanların insanlarla iş yapmaktan hoşlandıkları ilkesine dayanarak, personelinin fotoğraflarına bile sahiptir. Mühürler, sertifikalar, kimlik doğrulama işaretleri ve gizlilikle ilgili ayrıntılı bilgiler de dahil edilmelidir.

Çevrimiçi Alışverişi Geliştirmenin Yolları

Bir e-mağazanın müşteri memnuniyeti ve uzun vadeli kar sağlama şansını artırabilmesi için ileri teknolojik çözümlere yatırım yapması, müşterilerin ihtiyaçlarını algılaması ve onlara verimli bir şekilde hizmet vermesi gerekir.

Tipik olarak, kişiselleştirilmiş bir Web sitesi kullanıcılarını tanır, tercihleri ​​hakkında bilgi toplar ve hizmetlerini kullanıcı ihtiyaçlarına göre uyarlar. E-ticaret alanında kişiselleştirme geniş çapta yayıldı ve müşteri ihtiyaçları hakkında daha fazla bilgi edinmek, gelecekteki eğilimleri belirlemek ve sonunda müşteri sadakatini artırmak için mekanizmalar sağlıyor.

Kişiselleştirme, çevrimiçi alışveriş deneyimini geliştirmek için çeşitli şekillerde kullanılabilir. Kullanıcıyı tekrar ziyaret ettiğinde karşılayabilir veya alternatif olarak, kullanıcının kayıt sırasında sağladığı tüm verileri otomatik olarak önceden doldurur.

Bir e-mağaza, daha sofistike yaklaşımlar kullanarak şunları da sağlayabilir:

• Kişiselleştirilmiş ürün tavsiyeleri ve pazarlama: Bu, müşteri ilgi ve tercihleriyle ilgili bir dizi ürünün tavsiye edilmesini ifade eder.

Günümüzde pek çok e-mağaza, çapraz satış, ek satış ve bir kullanıcının satın almak isteyebileceği ürünleri önermek için bu tür teknikleri uygulamaktadır. Bir ürün önerme mekanizmasının altında yatan algoritmalar, bir mağazanın sattığı ürünlerin türüne, işlem yaptığı müşterilerin profillerine ve pazarlama politikasına bağlıdır.

• Kişiselleştirilmiş fiyatlandırma: E-mağazalar, farklı kullanıcılara, sadık müşterilere indirim veya taksit gibi farklı fiyatlandırma ve ödeme yöntemleri sunabilir.

• Kişiselleştirilmiş ürün konfigürasyonu: Kişiselleştirme, standart bir ürünü bir birey için özel bir çözüme dönüştürmenin güçlü bir yöntemi olabilir.

Çoğu durumda, bu tür özellikler, belirli ürün parametrelerini özelleştirmek için müşteri girişi gerektirir, ancak müşteri, mağazayı kullanarak tam gereksinimleri belirleyebilir ve bir fiyat teklifiyle birlikte bir ürün konfigürasyonu alabilir. Ancak tüketiciler, ürün sorgularını hızlı ve doğru bir şekilde yanıtlamak ve karar verme süreçlerini hızlandırmak için ek araçlara ihtiyaç duyabilirler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir