MEDYA PLANLAMASI  – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

MEDYA PLANLAMASI  – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

4 Mayıs 2023 Medya planlama Nedir Medya PLANLAMASI Örnekleri 0
Ticaret Sisteminin Oluşması

PLANLANMAMIŞ, YAPILANDIRILMAMIŞ MEDYA PLANLAMASI

Dijital kanallar şimdiden tanıtım medyasını yeniden şekillendiriyor. Mevcut kanallar bölündükçe ve zaman kaydırmalı görüntüleme talep üzerine programlamaya dönüştükçe, kanallar ve program paketleri aracılığıyla kitleleri hedeflemek giderek daha zor hale geliyor.

Geniş bant İnternet erişiminin geliştirilmesi bu süreci yalnızca hızlandırabilir. Bireysel müşteri, bu medya girdabında giderek daha kolay hedeflenen odak haline gelecektir. İzleyicilerin, programlama bataklığını filtrelemek ve ilgilendikleri birkaç kişiyi bulmak için kişisel temsilciler kullanması gerekir.

Görüntüleyenlerin filtreleme hizmetlerine erişim için ödediği bedel, kişisel bilgilerinin, gördükleri tanıtımların kendi profillerine ve programlama tercihlerine uymasını sağlamak için kullanılmasına izin vermektir. Rızaya dayalı bir pazarlama ilişkisinde izleyiciler, kendilerine ilgi çekici bir programlama ve promosyon seçkisi sunmak için dinamik dijital ortamdan yararlanır.

Yayın medyası planlamasındaki bu değişiklikler, şirketlerin (ürünler veya markalar) bir pazar yeri veya türetilmiş demografik segmentler yerine bireysel müşteri türlerine tanıtım yaptığını giderek daha fazla görecektir. Günün sonunda müşteriler kendilerini eğlendiren programlar görürler.

Fiziksel dünya pazarlaması, görüntüleme ekranındakiyle aynı süreçten geçecektir. Promosyonlar ve fiyatlandırma, yerel bir kişisel ağ oluşumu üzerinden aktarılan bilgilerle oluşturulan bir perakende ortamında gerçek zamanlı olarak kişiselleştirilebilir.

Müşterinin akıllı kart ‘ortaklık’ bilgileri, ağ cihazından (telefon veya elektronik cüzdan) mağazanın müşteri veritabanına, envantere ve promosyon tekliflerine iletilir.

Şirket, promosyonları, promosyon bütçelerinden en yüksek getiriyi sağlayan müşterilere hedefleyerek, promosyon israfını azaltarak ve envanter yönetimini daha da iyileştirerek fayda sağlar. Alışveriş yapanlar alışveriş sepetleri için daha az öderler. Ayrıca, daha hızlı çıkış sürelerinin pratik avantajından da yararlanmalıdırlar.

DİJİTAL PAZARLAMANIN DEĞERİNİ ÖLÇMEK

Pazarlamacılar, müşterileriyle kurdukları rızaya dayalı ortaklıkların bir sonucu olarak onlar hakkında çok daha fazla bilgiye sahip olacaktır. Pazarlamacının zorluğu, bataklıktaki ilgili bilgileri hızlı bir şekilde tanımak ve bireysel müşteri için hala alakalıyken buna göre hareket etmektir.

Dijital ağlar, gerçek zamanlı veri toplama ve yönetimini mümkün kıldığından, müşterinin karar verme süreci bir satın alma işlemine yol açtığı için veriler çok daha hızlı bozulur. Pazarlamacılar çürümüş bilgileri göz ardı etmeyi öğrenmelidir. Dijitalleştirilmiş müşteri bilgilerinde değerin kilidini açmak, temel pazarlama yönetimi oranlarının etkisinin anlaşılmasına bağlıdır.

Promosyon maliyetleri, bireysel müşterilerde yaratılan uzun vadeli potansiyel değer üzerindeki etkilerine göre ölçülür. Medya yönetimi, şirketin tanıtım faaliyeti ağındaki trafik gelgitlerine odaklanır; mutlak trafik hacimleri, ziyaretçi deneyiminin kalitesi ve kullanışlılığından daha az önemlidir.

Şu anda dijital kanalların çoğu, müşterilerin genellikle bir bilgisayarda görüntüledikleri Web siteleri ve e-posta üzerindedir. Bilgi işlemdeki artan hareketlilik ve mobil cihazlarda artan işlem gücüne yönelik eğilimle tutarlı olarak, son derece taşınabilir ve elde tutulan cihazlara doğru aşamalı bir hareket olacaktır.


Medya planlama Nedir
Medya planlama Aşamaları
Medya PLANLAMASI Örnekleri
Medya planlama maaşları
Sosyal medya planlaması Örnekleri
Nike medya planlaması
Medya PLANLAMA pdf
Dijital medya planlama Nedir


Müşteriler, bilgilerini en uygun ekranda giderek daha fazla görüntüleyecek ve teslimat, platformdan bağımsız hale gelecektir. Ses tanıma yazılımı ve kişisel sesli mesajlaşma yayını devraldıkça manifatura modası geçecektir.

Müşteriler, iletileri filtrelemek ve gizliliklerini korumak için aracıları giderek daha fazla kullanacak. Temsilciler eşit derecede istenmeyen mesajları engelleme yeteneğine sahiptir, bu nedenle müşterilerin iletişim iznine saygı duymak bir pazarlamacının ilk endişesi olacaktır. Kökleri geleneksel gizlilik düzenlemelerine dayanan izin kavramları yerini rızaya dayalı dijital pazarlama ilkelerine bırakacaktır.

Müşteriler, çevrimiçi olarak kullanıcı ilgi toplulukları geliştirmeye devam edecek. Platformdan bağımsız mesajlaşma bu eğilimi teşvik edecek ve perakende alışveriş yapanların mağaza satış asistanının tavsiyesini alırken aynı zamanda mağazadaki bir ürün hakkında topluluk görüşlerini araması oldukça normal hale gelecektir.

Topluluklar, çevrimiçi olarak güçlü fikir oluşturuculardır ve şirketlerin talep edilen kişiliği, teknolojiyi sunma ve müşteri isteklerine yanıt verme becerilerini sürekli olarak izlerler. Şirketler, çevrimiçi müşteri gruplarıyla iletişimlerini olumlu ve yapıcı bir şekilde yönetmeyi öğrenmelidir.

Çoğu büyük kuruluş, halkla ilişkilerini geleneksel medyada yönetme ihtiyacının farkındadır; dijital PR’ı yönetmek için karşılaştırılabilir çabalar gösterilecektir.

Ne yazık ki, tıpkı virüs saldırılarının şirketleri dijital güvenliğe yatırım yapmaya ikna etmesi gibi, çevrimiçi topluluklarla ilişkilere yatırım yapma dürtüsü de muhtemelen bir felakete uğrayan, bir başkasını dinlememeyi ve onlardan bir şeyler öğrenmeyi seçen bir şirketin basında yer almasından kaynaklanacaktır. 

Kuruluşların çevrimiçi topluluklara katılımlarını karakterize etmesi gereken şeffaflığı ve alışılmış açıklığı öğrenmesi biraz zaman alacaktır. Şirketler, toplulukların ve bireysel üyelerinin resmi ve gayri resmi değerini anlamak için teknikler geliştireceklerdir. Üyeler, kendi kuruluşları içinde büyük bir satın alma etkisine sahip olabilir veya görüşleri topluluk içinde oldukça da etkili olabilir.

Tasarımları birkaç nesil öncesine dayanabilir ve en sık ziyaret edilen sayfalarda sunulan marka imajından oldukça farklı görünebilir. Bu kadar hızlı gelişen bir ortamda, bir Web sitesinin bazı bölümlerinin diğerleri kadar güncel olamayabileceği ticari bir gerçektir.

Çoğu sayfadaki bilgiler hala doğru olabilir, ancak tasarım genellikle ziyaretçinin tamamen farklı bir siteye girmiş gibi görünmesini de sağlayacaktır. Tasarım açısından tüm bir Web sitesini tamamen güncel tutmak mümkün olmasa bile, ziyaretçiler site sahiplerine gezinme bileşenlerini baştan sona tutarlı olacak şekilde güncelledikleri için de teşekkür edeceklerdir.

Deneyimli kullanıcı, güven oluşturmaya ve sürdürmeye çalışırken farklı sorunlar ortaya çıkarır. Deneyimli kullanıcılar, bir Web sitesini ilk kez ziyaret ettiklerinde yollarını bulabilmeyi de bekleyeceklerdir. Pratikte bu, ya oldukça geleneksel navigasyon ya da çok sezgisel navigasyon tasarımı kullanmak anlamına da gelir. Alışılmadık bir şekilde yapılandırılmış, alışılmadık tabelalarla donatılmış web sitelerini ziyaret etmek de çok ilginç olabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir