Meta Arama

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Meta Arama

3 Haziran 2023 Arama motorları Bing arama motoru Meta arama Motoru Nedir 0
Güvenilirlik Önyargısı

Meta Arama

Her meta-arama web siteleri (yani Skyscanner, Trivago, Kajak, vb.) ve sosyal medya/seyahat incelemesi web siteleri (TripAdvisor, Lonely Planet, vb.) faydalı olabilir. seyahat kararları için bilgi. Her web sitesi ve her alternatif için karşılaştırmalar, derecelendirmeler, sıralamalar, gezgin yorumları ve görsel içerik, gezginin nihai bir karara daha kesin bir şekilde varabilmesini sağlar.

OTA’lar ve meta-arama/seyahat incelemesi web siteleri arasındaki temel fark, kullanıcıların doğrudan oda rezervasyonu yapma olasılığıdır. Meta-arama ve seyahat yorumları web siteleri genellikle OTA’lara veya işlemin sonuçlandırılabileceği diğer seyahat operatörlerine bağlanır.

Ancak sosyal medya, nihai işlem başka bir web sitesinde gerçekleştirilecek olsa dahi müşterilerin satın alma kararlarını ve işlemlerini etkileyebilmektedir. Aslında, örneğin TripAdvisor, birkaç belirli OTA’nın fiyatlarını karşılaştıran “fiyatları göster” işlevi aracılığıyla müşterilerin rezervasyon tercihlerini etkileyebilir ve yönlendirebilir.

Aynı zamanda, Facebook gibi sosyal ağlar söz konusu olduğunda, bir otel kurumsal sayfası bazen müşterilere yalnızca şirketle etkileşimde bulunmakla kalmayıp aynı zamanda nihai kararları vermede yardımcı olabilir.

Uygulamada, kullanıcılara, yalnızca aşağıdaki durumlarda otelin web sitesine taşınmaktansa, belirli bir dönemde odaların müsaitliğini doğrulama fırsatı veren (web sitesinin rezervasyon motoruna çok benzeyen) belirli bir eklentileri vardır. 

Ayrıca, müşterilerin TripAdvisor’a Facebook hesabıyla giriş yapmalarına yönelik son fırsat, alternatifleri karşılaştırma aşamasında ağlarına dahil olan arkadaşlarının olası geri bildirimlerini belirlemelerine olanak tanır. Bu, açıklandığı gibi, eWOM ile bağlantılı risk algısını ve güven yanlılığını azaltmak için çok yardımcı olabilir.

İlk paragrafta bahsedildiği gibi, seyahat seçiminden sonra (bu bazen sadece bir rezervasyondur ve bağlayıcı bir karar değildir), yolcunun bir şeyleri değiştirebileceği veya seyahatin organizasyonunu iyileştirebileceği, karar sonrası adı verilen bir anımız vardır.

Bu arada, sosyal medyayı içeren ana faaliyetler, yapılan seçim hakkında kendilerini rahatlatmak için bilgi aramak (müşteri yorumları, sıralama, derecelendirmeler vb.) veya destinasyonda faaliyetler düzenlemek (geziler ve diğer boş zaman etkinlikleri) olabilir.


Meta arama Motoru Nedir
Bing arama motoru
Arama motorları
Yandex
Chrome


Bu aşamada, özellikle bağlayıcı olmayan kararlar (ücretsiz iptal rezervasyonu) söz konusu olduğunda, herhangi bir beklenmedik durum veya bilişsel uyumsuzluk birkaç değişiklikle seyahat planlamasını etkileyebilir. Fotis ve ark. (2012), görüşülen kişilerin büyük çoğunluğunun çevrimiçi UGC’ye danıştıktan sonra orijinal seyahat planında bazı değişiklikler yaptığını tespit etti.

Mobil teknolojilerin gelişmesiyle birlikte bazı seyahat kararlarını/satın almalarını (özellikle destinasyondaki “yapılacak faaliyetler” için) seyahat aşamasına erteleme eğilimi, bazı seyahat şirketleri için risk oluşturabilir. Aslında yolculuk öncesi aşamada geliştirilen planlar, seyahat deneyimi sırasında değişebilir.

Seyahat şirketlerinin seyahat öncesi aşamadan itibaren hizmetleri satın alan müşterileri ikna edebilmesi büyük bir fırsattır. Web’de bilgi arayan çok sayıda insan sayesinde sosyal medya yararlı araçlar olabilir.

Bazı işlemsel web siteleri, diğer seyahat operatörleriyle ortaklıklar kurarak bu yönde çalışmaktadır. Örneğin, müşteriler satın alma işlemini tamamlamadan önce bazı havayollarının web sitesinde bir uçuş rezervasyonu yaptıklarında, havayolu onlara konaklama, araç kiralama, havaalanı park etme vb.

Bu, yolculuk öncesi aşamadaki satışları optimize etmeye yönelik açık bir girişimdir. Aynı şey, meta arama web siteleri ve sosyal medya için de geçerlidir.

Örneğin, gezginlerin büyük araba kiralama operatörleri ve bazı yerel seyahat şirketleriyle özel ortaklıklar yoluyla otel, uçak bileti, araba kiralama, macera turları, gezi turları ve sigorta planlamalarına ve satın almalarına olanak tanır. Gezgin, hizmeti planladıktan ve derecelendirmelere, sıralamalara ve diğer topluluk kullanıcılarının incelemelerine danıştıktan sonra, müsaitlik durumunu kontrol edebilir ve belirli seyahat ortağı web sitesinde önceden ödeme yaparak hizmetler için rezervasyon yapabilir.

Gezginler, yolculuk sırasında da bilgi aramaya ve karar vermeye devam eder. Daha önce de belirtildiği gibi, mobil teknolojilerin gelişmesiyle birlikte, turistlerin yolculuk sırasında internete bağlanma fırsatlarının artması sayesinde, gezi öncesi ve gezi sonrası aşamalar örtüşebilir. Aslında, havaalanları, oteller, ulaşım, restoranlar ve tüm destinasyonlar, müşterilerin Net’e ücretsiz olarak bağlanmasına giderek daha fazla olanak sağlıyor.

Gezginler genellikle seyahat planlamasının çeşitli aşamalarında birden fazla cihaz kullanır, ancak yolculuk sırasında mobil cihazların (özellikle akıllı telefonların) artan önemini fark ediyoruz. Ana aktivite genellikle şu konularda bilgi aramaktır: hava durumu/iklim, restoranlar/ incelemeler, yapılacak aktiviteler.

Gezi sırasında sosyal medyadan bilgi aramak da risk algısını azaltmak ve güvenlik algısını artırmak amacına sahip olabilir.

Özellikle iş amaçlı seyahat edenler ulaşım, oteller, restoranlar vb. hakkında gerçek zamanlı kararlar almak için mobil Uygulamaları ve web sitelerini kullanır. Örneğin, Booking.com’un “Tonight” Uygulaması ve “Hotelnight” Uygulaması, gezginlerin yakındaki bir oteli hızlı bir şekilde belirlemesini sağlar.

Uygulamanın rezervasyon motoru zaten “bu gece” olarak ayarlanmıştır ve kullanıcıların yalnızca popülerliğe, yakınlığa, fiyata ve derecelendirmeye göre sıralamaya karar vermesi gerekir. Ancak çok çeşitli konum tabanlı mobil Uygulamalar, turistlerin destinasyondaki çeşitli hizmetler hakkında gerçek zamanlı kararlar almasına olanak tanır. Örneğin Foursquare, “check-in” işlevi aracılığıyla konumunu arkadaşlarıyla paylaşabilen kullanıcının yakınındaki hizmetleri bulur.

Ancak mobil teknolojilerin yaygınlaşması, özellikle insanların bağlamla ilgili bilgiler oluşturma ve gerçek zamanlı deneyimleri paylaşma olanaklarını etkiledi. Sosyal medya ve kısa mesaj servisi (SMS), insanların metin, fotoğraf ve video paylaşmasına olanak tanır.

Sosyal ağlar özellikle bu faaliyetler için uygundur, hatta çoğu kullanıcıdan genel olarak “o anda ne yaptığını” arkadaş ağıyla paylaşmalarını ister. Seyahat ederken, tüm günler paylaşılacak yeni deneyimlerle doludur.

Turizm faaliyetleri, cep telefonlarıyla gönderildiğinde veya sosyal medyada yayınlandığında bir tür “yeni kartpostal” haline gelen görsel içerikle (fotoğraf ve videolar) yakından ilişkilidir. Ancak, eski ve yeni teknolojilerin bazen örtüştüğü bulundu.

Aslında, çalışmalarında “eski kartpostallar” ve “yeni kartpostallar” gezginler tarafından tatil tebrikleri için eşit şekilde kullanılmıştır. Ancak “eski kartpostallar” şunlarla bağlantılı yeni sosyal anlamlar taşır: gezginlere deneyimi ve gidilecek yeri hatırlatan somut bir hatıraya sahip olmak veya aileleri ve arkadaşlarıyla zaman içinde devam eden duygusal bir bağ oluşturmak. Güzel bir tatil yerini gösteren bir kağıt kartpostal, bir statüyü temsil etmek ve diğer insanlarda kıskançlık uyandırmak için somut bir kanıt da olabilir.

Gezginlerin gezi sırasındaki bir diğer paylaşım etkinliği ise TripAdvisor gibi seyahat inceleme sitelerinde çevrimiçi yorum yayınlamak, puan vermek, fotoğraf yayınlamak ve deneyimlerini anlatmaktır.

Bu aktiviteler, genellikle gezgini en az bir gece ağırlayan oteller için harika bir fırsat olabilir. Örneğin, bir şikayet olması durumunda otel personeli, müşteri hala oteldeyken bir hizmet kurtarma girişiminde bulunarak derhal müdahale edebilir. Ancak bu, sosyal medyanın bu görevden sorumlu çalışanlar tarafından gerçek zamanlı olarak yönetilmesi anlamına gelmektedir.

Birkaç çalışmanın gezi öncesi aşamada bilgi aramak için ve gezi sonrası aşamada etkinlikleri paylaşmak için sosyal medyanın büyük ölçüde kullanıldığına işaret etmesine rağmen, son araştırmalar sosyal medyanın seyahat planlama sürecinin yolculuk sırasındaki adımında artan öneminin altını çiziyor. temel olarak mobil teknolojinin gelişmesinden kaynaklanmaktadır. Bu, bazı seyahat kararlarının yolculuk öncesi aşamadan ve yolculuk sonrası aşamadan yolculuk sırasındaki aşamaya aşamalı olarak taşınması anlamına gelir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir