Mobil Portal – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Süreli, online, quiz türü sınavlarda yardımcı olmuyoruz. Teklif etmeyin. - Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Mobil Portal – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

24 Kasım 2022 Portal nedir örnekleri Portfun mobi nedir Web portal nedir 0
Doğrudan Pazarlama Şirketlerindeki Pozisyonlar – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

Mobil Portal

Bir mobil portal, “kullanıcıları bir el terminali kullanılarak kablosuz bir ağ üzerinden erişilebilen iletişim, içerik ve diğer uygulamalar etrafında yoğunlaştıran bir kablosuz portal” olarak tanımlanır.

Mobil portal, hem sabit hat (yani internet) hem de kablosuz (yani mobil cihazlar) bağlantılarından erişilebilen ve tüketicilere çeşitli hizmetler, mobil içerik ve uygulamalar sunan bir Web sitesi olarak da tanımlanabilir.

Buna göre, sabit hatlı web siteleri, önemli bilgileri iletme, deneyimsel çağrışımları iletme, diğer marka oluşturma faaliyetlerini etkileme ve dolayısıyla farklı marka boyutlarını etkileme yetenekleri nedeniyle marka oluşturma çabalarının önemli bir parçası olabilir. Bununla birlikte, mobil portallar marka oluşturmak için kullanılmamıştır.

Bunun için çeşitli açıklamalar verilebilse de, en önemlisi, genel olarak tüketicilerin, mobil portalın etkileşimli içeriğinden tam olarak yararlanamayan, gelişmiş olmayan mobil cihazlara sahip olmasıdır. Mobil portallar da zamanlarının ilerisinde olarak tanımlanıyor. Daha gelişmiş telefonların yaygınlaşmasıyla, özellikle genç ve aktif telefon kullanıcıları arasında mobil portalların önemi artabilir.

Kablosuz veya mobil portallar, sabit hatlı Web sitelerinin temel sürümleri olmamalıdır. (1) mobil iletişim, (2) her zaman her yerde uygunluk, (3) gerçek zamanlı etkileşim ve (4) konumdan bağımsızlık gibi mobilitenin benzersiz yönlerinin gerçekleştirileceği şekilde tasarlanmaları gerekir.

Mobil portallara da uygulanabilecek marka oluşturma Web siteleri için yönergeler sunun. Marka oluşturan bir Web sitesi (1) tüketici için olumlu deneyimler üretmeli, yani değer sağlamalı ve kullanımı kolay, etkileşimli, kişiselleştirilmiş ve zamanında olmalıdır; (2) markayı ve kimliğini yansıtmak ve sürdürmek; (3) diğer tüm iletişim kanalları ile sinerji içinde hareket eder; ve (4) markanın en sadık müşterilerine erişim izni vermek. Başka bir deyişle, marka oluşturan Web siteleri gibi mobil portallar, güçlü marka bağlılığına sahip en sadık müşteriler için bir yuva sunmalıdır.

Genel olarak portal, marka kimliğini yansıtmalı ve desteklemeli, marka çağrışımlarını potansiyel ve mevcut müşterilere iletmeli ve müşteriye tekrar ziyaretleri için bir neden vermelidir. Entegre bir pazarlama stratejisinin parçası olması gerekir (yani, Web portalı, diğer iletişim kanalları ve materyalleri ve tüm pazarlama kampanyaları ile tamamen entegre).

Mobil portallar markalaşma için yaygın olarak kullanılmasa da, bazı gelişmiş örnekler bulunabilir. Bir örnek, Yahoo! Müşterinin zaten Yahoo!’nun sabit hatlı Web portalından aşina olduğu çeşitli hizmetler ve içerik sunan mobil portaldır.

Böylece, Web ve mobil portal sorunsuz bir görünüm verir ve birlikte son derece iyi çalışır. Tüketicilere Yahoo!’ya bağlanabilmeleri için bir yol sunulur. 

Tüketiciler cep telefonu numaralarını kaydettikten sonra, örneğin farklı konularda (örneğin, son dakika haberleri, müzayedeler, spor, e-posta, burçlar, hisse senetleri, haberler ve hava durumu) mobil uyarılar oluşturabilir, hem İnternet ve cep telefonu ve sanal veya fantezi oyunları oynayın, kişisel fotoğrafları indirin ve yükleyin, anlık mesajlaşmayı (IM) kullanın veya gerçek zamanlı olarak e-posta okuyun ve yazın.

Yahoo!’nun mobil portalının, Yahoo!’nun sabit hatlı Web içeriğinin yalnızca bir uzantısı olduğu iddia edilebilse de, mobil portalın Web ile nasıl sinerji içinde hareket edebildiğini göstermektedir. Yahoo! etkileşimi ve kişiselleştirmeyi teşvik eder. Ayrıca sadık müşterilerin zaman ve mekandan bağımsız olarak erişimini sağlar.


Portfun mobi nedir
Portal nedir
Web portal nedir
Portal nedir örnekleri
Portal nedir Ne İşe Yarar
Portal kapı Nedir
Minecraft portal nedir
Portal açmak Ne Demek
Tema portal nedir lcw
Portal Nedir tarih


Yönetimsel Etkileri

Önceki tartışma ve örneklerden de anlaşılacağı gibi, m-markalama henüz emekleme aşamasındadır. M-markalama, marka oluşturma faaliyetlerini desteklemek için çapraz medya reklamcılığında yalnızca küçük bir ölçüde kullanılmıştır. M-markalama, marka varlıklarını oluşturmak ve desteklemek için kullanılabilse de, mobil kanalın farklılaştırıcı etkisini belirlemek zordur.

Tüketiciler cep telefonlarını doğası gereği kişisel olarak algıladıklarından, şirketlerin müşteriyi markadan uzaklaştıracak istenmeyen mesajlarla karıştırmaması önemlidir. Herhangi bir biçimdeki M-markası, her zaman müşterilerin tercih kararına dayanmalıdır.

Mobil kanalın kullanılıp kullanılmayacağına karar verilirken marka kimliği dikkate alınmalıdır. Yöneticilerin, müşterilerin şirket ve markalarıyla cep telefonları aracılığıyla etkileşime geçmeyi olumlu bir deneyim olarak algılayıp algılamadıklarını analiz etmeleri gerekir.

Örneğin kimlik haritalama, cep telefonunun kimliğin hangi bölümlerine karşılık geldiğini ve hedef pazarın kanalın kullanımına uyup uymadığını değerlendirmek için kullanılabilir. Marka kişiliği genç, zamansız ve sürekli hareket halinde olarak nitelendirildiğinde, cep telefonu uygun olacaktır.

Ayrıca cep telefonunun bütünleşik bir iletişim mesajı oluşturmak için diğer iletişim kanallarına nasıl bağlandığına da dikkat edilmelidir. Cep telefonu markalaşmada tek başına çalışamaz. Kampanyanın tüm yönleriyle ilgili dikkatli değerlendirmeler yapılmadan m-markalama, başarılı olma şansı çok düşük olan bir deneme yanılma stratejisi olacaktır.

Mobil pazarlama nispeten yeni bir olgu olduğundan, tüketicilerin ilgisini çeker ve marka farkındalığını etkili bir şekilde artırma ve nispeten bilinmeyen bir markayla olumlu çağrışımlar yaratma yeteneğine sahiptir. Ancak yöneticilerin mobil pazarlamanın sunduğu fırsatlar kadar sınırlamalarının da farkında olması önemlidir.

Örneğin, tüketicilerden istenen etkileşim, katılım için bir eşik oluşturur. Yalnızca zaman ayırmaya değer olduğunu düşünen tüketiciler tepki verir ve geri bildirime dayalı reklam kampanyaları, ilgilenen sadık müşteriler yerine ödül arayanları çekebilir. Ayrıca, m-branding yeni bir fenomen olduğu için, teknik her zaman vaat edilenlerle aynı değildir ve kampanyaların teknik başarısızlığı göz ardı edilemez.

Genelde marka sadakati ve bağlılığı sağlanmaya çalışılsa da, bu sonuçları kolayca ulaşılabilen kampanya istatistiklerinden ayırt etmek zordur. Reklam, kendi başına marka sadakatinden ziyade öncelikle farkındalık ve çağrışımlar yaratır.

Mobil portallar ve m-CRM, müşteriye değerli hizmetler, belki de başka yollarla elde edilemeyecek hizmetler sunarak sadakati destekler.

m-CRM ile meşgul olmak için, pazarlamacıların mobil pazarlama gerçekleştirmek için cep telefonu numaraları ve tüketicilerin izinleri dahil olmak üzere yeterince doğru bir tüketici bilgileri veritabanına ihtiyacı vardır. M-CRM, müşterilerin bireysel ihtiyaçlarına göre uyarlanması gereken bir ilişki destek hizmetidir; cep telefonlarına marka ile ilgili bir mesaj geldiğinde sevinmeliler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir