Müşterileri Karşılaştırma – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Müşterileri Karşılaştırma – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

15 Kasım 2022 Müşteri ilişkileri yönetimi Unsurları Nelerdir Müşteri isteklerini tespit etmek 0
BİR TİCARETÇİNİN GELİŞİMİ

Müşterileri Karşılaştırma

E-ticaretin bir iş yapma şekli olarak ortaya çıkması, ticari müşterilerin ve tüketicilerin ihtiyaç ve beklentilerinin hızla değiştiği ve geliştiği bir ortam yaratmıştır. Bu durum, pazarlama yöneticilerine, pazar alanının hangi öğelerinin yeni olduğunu ve geçmişten ne kadar sürekliliğin korunabileceğini belirleme zorluğuyla karşı karşıya bırakır.

Bazı pazarlamacılar, görünüşe göre, firmanın ilerici olduğu gibi yüzeysel bir görünümü koruyarak bir Web sitesi sunmanın yeterli olduğuna inanıyorlar veya Web’i tamamen görmezden geliyorlar, muhtemelen mevcut iş planlarını desteklemek için dijital teknolojiyi kullanıyorlar. Diğerleri, her şeyin değiştiğini ve hiçbir şeyin aynı kalamayacağını söyleyerek ters bir yol izliyor.

Daha dengeli bir görüş, insanların temelde aynı olduğunu, ancak yeni teknolojilerin müşterilerin alışveriş yapma ve satın alma şekillerini değiştirdiğini, bu nedenle birçok işletmenin değişen ihtiyaçları karşılayan ve rekabet gücünü koruyan dijital stratejiler oluşturmak için işletim modellerini elden geçirmesi gerektiğini öne sürer.

Konumumuz bu dengeli görüşle tutarlıdır. Çok şey değişirken birçok temel unsurun kaldığına inanıyoruz. Bu nedenle, yöneticilerin tüketici davranışı ve pazarlama teorisinden sağlam temelli kavramları yeni teknolojilere uyarlayarak kullanabilmeleri için yollar öneriyoruz.

En yenilikçi çevrimiçi alıcıların özelliklerini ve pazarlamacıların bu kişileri Web sitelerine en iyi nasıl çekebileceklerini ele alarak başlıyoruz. Son birkaç yılda çevrimiçi müşteri davranışları hakkında oldukça fazla şey öğrenildi. Bu bilgi, başarılı çevrimiçi pazarlama stratejileri geliştirme çabalarında e-pazarlamacılara fayda sağlamalıdır.

Bu konular önemlidir çünkü artık birçok yatırımcılar nokta-com iş başarısızlıklarıyla yandı, net iş stratejileri olmayan ve potansiyel başarının mükemmel göstergelerine sahip olmayan start-up’lara fon sağlamak konusunda isteksizlerdir.

Ek olarak, rekabet şiddetlidir, bu nedenle Web’de rekabet avantajı, bir müşteriyi arayan bir endüstriyel satış temsilcisi veya mahalledeki bir alışveriş merkezindeki bir perakende mağazası için olduğundan daha önemlidir.

Yöneticiler, müşteriler ve e-ticaret faaliyetlerine ilişkin beklentileri ve tepkileri hakkında ne kadar çok bilgi sahibi olursa, bu çevrimiçi satıcıların tüketicileri çekmesi ve elde tutması o kadar iyi olacaktır. Bu nedenle, bu bölümün hedefleri, yeni alıcıları çekmek, onları tatmin etmek ve elde tutmak isteyen e-ticaret yöneticilerine stratejik içgörüler sunan alıcı davranışının yönlerini tartışmaktır.


Müşteri ilişkileri yönetimi uygulamaları Nelerdir
Müşteri ilişkileri yönetimi Unsurları Nelerdir
Müşteri ilişkileri Nedir
Müşteri İlişkileri Yönetimi
Müşteri ilişkileri Yönetimi PDF
Müşteri isteklerini tespit etme
Müşteri nedir makale
Müşteri İlişkileri Yönetimi kavramı


Kim Çevrimiçi Satın Alır?

“Herhangi bir pazarlama stratejisinin nihai amacı, müşterileri çekmek, tatmin etmek ve elde tutmak olmalıdır”. Bu nedenle, çevrimiçi müşteri davranışının yönetim perspektifinden tartışılması bu amaca yönelik olmalıdır.

Yeni müşteriler çekmek çifte alaka düzeyine sahiptir. İlk olarak, herhangi bir yenilikçi mal veya hizmet için, ilk alıcılar, pazara yeni bir ürün getirmeyle ilgili araştırma, geliştirme ve lansman maliyetlerini ödemek için gereken geliri sağlar. Pazarlamacılar, işlerini büyütmek için hızla pozitif gelir akışları oluşturmalıdır.

Ayrıca, tüm alıcıları müşteri olarak elde tutmak mümkün değildir, bu nedenle ayrılanların yerine sürekli olarak yeni müşteriler edinmek gerekir. İkincisi, yeni müşteriler önemlidir, çünkü ilk satın almaya ek olarak, bir müşterinin firma ile ilişkisi sırasında tahakkuk eden kar akışı olan ömür boyu değer potansiyelini de beraberinde getirirler.

Yeni alıcıları çekmek tek başına yeterli değildir; firmaların varlıklarını sürdürebilmeleri için ilk kez satın alanların en azından bir kısmını elinde tutması gerekir. Sadık memnun müşteriler, zaman içinde harcamalarını artırabilecekleri ve diğer alıcıları çekerek şirket hakkında (e-posta vb. yoluyla) olumlu sözler yayma eğiliminde oldukları için firma için değerlidir.

Son olarak, ilk alıcılar da Web sitesiyle ilgili deneyimlerine ilişkin değerli geri bildirimlerde bulunarak site iyileştirmelerini kolaylaştırabilir.

Şirketler, potansiyel ve mevcut müşterilere ulaşmak için çevrimiçi varlıklarını nasıl kullanıyor?  İnternet ticaretini “ticari işlemin tamamı olmasa da bir kısmının elektronik ortamda gerçekleştiği mal ve hizmetlerin alım satımı” olarak tanımlıyor.

Fortune 500’ü inceleyen makaleleri sırasında, firmaların 322’si Web’de ana sayfalara sahip olmasına rağmen, bunlardan sadece 131’i çevrimiçi ticaret sağlıyordu. Tabii ki, bu rakamlar şimdi çok daha yüksek, ancak elektronik pazaryerinden yararlanma motivasyonları hala geçerli.

Web’in iletişim ve bilgi işlemede iyileştirmeler sağlayarak pazar koordinasyon maliyetlerini büyük ölçüde azalttığını ve verimliliği artırdığını öne sürüyorlar. Potansiyel alıcılar teklifleri daha kolay karşılaştırabildikleri için elektronik pazarlar, ürün farklılaştırmasının yanı sıra fiyat rekabetini de teşvik etmelidir.

Bununla birlikte, B2C e-ticaret söz konusu olduğunda, araştırma, e-satıcılar arasındaki hizmet tekliflerindeki farklılıklar, rakip sayısı gibi pazar özellikleri ve muhtemelen marka adı ve çevrimiçi güven gibi faktörler nedeniyle fiyat dağılımının kalıcı olduğunu göstermektedir.

Sonuçları, bir ana sayfanın varlığının ve gelirlerin önemli ölçüde ilişkili olduğunu göstermektedir, çünkü gözlemledikleri ana sayfaların büyük çoğunluğu yeni ürünleri tanıtmak ve şirketler hakkında genel bilgiler sağlamak için tasarlanmıştır.

Daha küçük ölçekli firmalar doğrudan satış ve gelir elde etme ile görünüşte daha fazla ilgilenirken, daha büyük firmaların Web siteleri iletişim faaliyetlerine odaklanmaktadır. Bu, daha büyük firmaların elektronik bir pazara girdikten sonra farkındalık oluşturmaya daha yatkın olmasına rağmen, daha küçük firmaların doğrudan satışa geçmeye çalışabileceğini göstermektedir.

İkinci strateji, iletişim kurma ve potansiyel müşterilerin bir firma ve ürünlerine aşinalık geliştirmelerine yardımcı olma ihtiyacını göz ardı edebilir – bu, birçok küçük firmanın 2000’deki dot-com çöküşünde başarısız olmasının nedeninin bir parçası olabilir.

Bu bölüm için temel konularımız, bir e-pazarlamacının bir Web sitesine yeni müşteriler çekme, onları memnun etme ve elde tutma ihtiyacından kaynaklanmaktadır. B2B ve B2C pazaryerlerinde kritik konuların çoğu aynı olsa da, bu tür pazarların her biri için müşteri ihtiyaçları ve davranışları farklıdır.

Bu nedenle, son birkaç yılda kullanıma sunulan hem teorik hem de uygulamalı araştırmalardan yararlanarak bu bölümde her birini ayrı ayrı ele alacağız. Gözlemlerimiz uygun referans için özetlenmiştir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir