Pazarlamada Zaman – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Pazarlamada Zaman – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

21 Aralık 2022 pazarlama 1.0'dan pazarlama 4.0'a doğru değişim PAZARLAMA İlkeleri Ders Notlar 0
Pazarın Doğası

Ürün Stratejinizi Nasıl Yönetirsiniz?

Bu yazımızı okuduktan sonra şunları yapabilmelisiniz:

1. Ürün stratejileri geliştirmek için altı ana faktörden oluşan bir çerçeve kullanın.
2. Satışları canlandırmak ve ürünlerinizin ömrünü uzatmak için ürün yaşam döngüsü yönergelerini kullanın.
3. Yeni bir ürün geliştirmek için dört aşamalı süreci tanımlayın.
4. Ürün karlılığını sürdürmek için ürün denetimini kullanın.
5. Ürün stratejilerini eyleme dönüştürün.

Ürünlerinizi veya hizmetlerinizi incelerken size ikili bir fırsat sunulur. İlk olarak, yeni ürün geliştirmeyi temel aldığınız müşterilerin değişen ihtiyaç ve isteklerine dikkat etme eğilimindesiniz. İkincisi, kaybeden ve marjinal ürünleri nasıl ve ne zaman ortadan kaldıracağınıza karar verirken daha ihtiyatlı bir yola yöneliyorsunuz.

Ürün değerlendirmelerinin altı ana alanı, ürün yaşam döngüsü, ürün rekabeti, ürün karması, ürün tasarımı, yeni ürünler ve ürün denetimi, ürünlerinizi gözden geçirmek ve rekabetçi stratejiler geliştirmek için sistematik bir çerçeve sağlar.

Aşağıdaki vaka, bir şirketin ürün yelpazesini canlandırmak ve endüstride yaygınlaşmasını önlemek için nasıl stratejiler geliştirdiğini göstermektedir.

Pazarlamada Zaman 

Tanınmış saat üreticisi Timex, agresif rekabet, yönetim hataları ve değişen piyasa davranışı nedeniyle zayıflamış ürün hatlarını yeniden yapılandırmak zorunda olan yöneticiler için ilham verici bir örnektir.

Timex’i etkileyen koşullara bir göz atalım ve ardından stratejilerini inceleyelim. Yönetimin yaptığı hatalar az ama güçlüydü. 1980’lerin başında, bir İsviçre şirketi Timex’ten yeni saat serisinin dünya çapındaki pazarlamasını yürütmesini istedi. Yönetim reddetti ve Swatch, o on yılın son derece başarılı ürünlerinden biri haline geldi.

Rakipler, özellikle de Japon yapımcılar, Texas Instrument’ın 1970’ler ve 1980’lerde pazarı kasıp kavuran dijital saat icadına sarıldıklarında, Timex geleneksel, düşük fiyatlı analog saatlere bağlı kalmayı seçti.

Aynı zamanda tüketici davranışları da değişiyordu. Saatler sadece işlevsel nesneler değil, moda aksesuarları haline geldi. İstatistikler, ortalama bir tüketicinin 30 yıl önceki bir buçuk saate kıyasla beş saate sahip olduğunu ortaya çıkardı.

Seiko ve Citizen gibi agresif rakipler bu trendi fark etti ve büyüyen bir fiyat aralığında çok çeşitli stiller sunmaya başladı. Yine Timex, pazar payı hızla düşerken bile muhafazakar kaldı.

Hatalar bu kadar.Timex yönetimi kendini nasıl yeniden konumlandırdı, ürün yelpazesini oluşturdu ve değerli bir marka adını nasıl kurtardı?


pazarlama 1.0’dan pazarlama 4.0’a doğru değişim
Pazarlama 1.0 Nedir
Katılım pazarlaması
PAZARLAMA Evreleri
PAZARLAMA İlkeleri Ders Notları
PAZARLAMA İlkeleri İsmet Mucuk
PAZARLAMA İlkeleri PDF
Gerçek zamanlı pazarlama örnekleri


Timex’in Stratejileri

• Pazar yönelimi. Hatalarının farkına varan yönetim, yeni ürün geliştirmeyi desteklemek için ilk elden pazar geri bildirimi almak üzere hızla harekete geçti. NewYork ve Paris’ten moda danışmanları, yeni giyim stillerini sergilemek ve saat stillerini etkileyebilecek trendler önermek için düzenli olarak Timex’in genel merkezini ziyaret etti.

• Ürün genişletme. Timex, lüks pazarlara erişim sağlamak için Guess ve Monet Jewelers’ı satın alarak ürün yelpazesini genişletti. Nautica Apparel ile yapılan bir anlaşma, erkekler için ilk elbise saatini piyasaya sürdü, film karakterleri Disney’den yeni bir ürün grubu için lisans aldı ve Timex, bir dizi duvar saati ve saatli radyo için kendi adının lisansını aldı.

• Ürün geliştirme. Timex’in en büyük ürün darbesi, Indiglo serisinin piyasaya sürülmesiyle gerçekleşti. Patentli bir teknoloji kullanılarak, saatin kadranını aydınlatan elektronları harekete geçirmek için saat pillerinden enerji gelir. Ardından, Swatch olayını hatırlayan Timex, İsviçreli rakibine karşı çıkmak için Suluboya adlı plastik bir hat geliştirdi. Ayrıca spor çılgınlığını fark eden Timex, bu büyüme segmentinden büyük bir pay almak için son derece başarılı Ironman ile hızla hareket etti.

• Organizasyonel yeniden yapılanma. Yönetim, pazar değişikliklerinden haberdar olmanın ve doğru zamanda ve yerde ürünlerle hızlı bir şekilde yanıt vermenin, başarılı bir yeniden konumlandırmanın bileşenleri olduğunu zor yoldan öğrendi. çekirdek Timex saatler, her bir ürün hattına ürün tasarımı ve geliştirme üzerinde tam özerklik verir.

Sonuçlar: Ürün yelpazesi, 1970’de 300’den 1.500 stile yükseldi ve fiyatları 15 Sterlin ile 184 Sterlin arasında değişiyordu. Ek olarak, pazar payı birkaç puan artarak yaklaşık %30’a ulaştı.

Eylem Stratejisi

Timex vakasından ne öğrenebilirsiniz? Timex’in stratejileri, ürün stratejisinin daha geniş değerlendirmelerini düşündüğünüz için öğreticidir.

Aşağıdaki yönergeleri kullanın:

1. Odaklanmaya devam edin. Ürünlerinizi, endüstri liderleri arasında olumlu bir şekilde sıralanma şansının ortalamanın üzerinde olduğu o nişlere yerleştirin. Mümkün olduğunda, fiyatın merkezi rekabet konusu haline geldiği emtia segmentlerinden kaçının. Bunun yerine, ürünlerinizi rakiplerinizden ayıran bir teknoloji, ürün tasarımı, dağıtım sistemi veya katma değerli hizmet bulun.

2. Esnek çalışma ekipleri kurun. Geleneksel organizasyonel hiyerarşi ortadan kalktı. İşlevler arası ekipler artık müşteriler ve başarılı ürün stratejileri arasında hayati bir bağlantı kuruyor. Eylemi uygulamak için, ekibin karar verme yetkisine sahip olması ve ekip üyelerinin, ürün stratejilerini içeren stratejik pazarlama planları geliştirme teknikleri konusunda uygun şekilde eğitilmesi gerekir.

3. Müşterilerin sorunlarını çözün. Müşterilerin sorunlarını ne ölçüde çözebilir ve böylece müşterilerinizi daha rekabetçi hale getirebilirsiniz, hayatta kalma ve uzun vadeli büyüme için şansınız o kadar artar. Müşterilerin sorunlarını çözerken, yeni ürün arayın uygulamaları geliştirmek, katma değerli hizmetler geliştirmek ve ürün geliştirmenin ilk aşamalarında gözden kaçan yeni pazar segmentlerini keşfetmek.

4. Küresel görün.Ticaret engelleri yıkılmaya devam ediyor. Ürün fikirlerinizi ve teknolojilerinizi dünyanın neresine uygularlarsa uygulayın. Ancak, yukarıda belirtilen ilkeleri takip edin. Yani, yerel ihtiyaçları karşılayacak özel veya özelleştirilmiş bir ürün sunacak konumda olduğunuzdan emin olun ve standart bir ürünü boşaltmak için dış pazarları kullanmayın.

Ürünlerin satış ömrünü uzatan çeşitli stratejiler, başarılı büyümenin temel direkleridir. Bu yaşam döngüsü uzatıcılar, izlenecek en güvenli ve en ekonomik stratejilerdir. İlk olarak, en iyi uzatma fırsatlarını belirleyin. Ardından ürün geliştiricilerin işbirliğini kazanın: imalat, finans, dağıtım, pazarlama ve satış vb.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir