Piyasayı Büyütmek – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Piyasayı Büyütmek – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

26 Ocak 2023 Ekonomik büyüme Nasıl ölçülür ? Ekonomik büyümeyi belirleyen faktörler 0
TİCARET SİSTEMLERİNİ TEST ETME

Piyasayı Büyütmek

Teklifiniz ne kadar benzersiz olursa olsun, ne kadar “tek kişilik bir alanda” oynadığınızı düşünürseniz düşünün ve tek atlı bir kasabadaki tek otostop noktası siz olsanız bile, rekabetiniz vardır.

Tüm mevcut ve daha tanıdık mesaj teslim araçlarıyla rekabet etmesi gerekiyordu ve gelecekte mesaj teslimi için rekabet edecek bir taklit ürün mahsulü ortaya çıkaracağı kesindi.

Rekabet bariz veya doğrudan olmayabilir, ancak her zaman mevcuttur. Bununla ne kadar erken yüzleşir ve planlarsanız o kadar iyi. İş payınızı ölçmek ve büyütmek için bu bölümdeki bilgileri kullanın.

Rekabet Sahasında Oynamak

Rekabet, müşterileri ve satışları çekmek için işletmeler arasındaki yarışmadır. Rekabetin tersi, tek bir şirketin bir endüstri veya hizmet sunumu üzerinde tam kontrole sahip olduğu bir tekeldir.

Seçim ve hayatta kalma için dikkat çekmek gerektiğinde rekabet oluşur. Doğada tavus kuşunun kuyruğu, gülün kokusu ve elmanın tatlılığı pazarlama araçlarıdır.

İş dünyasında, müşterileri bir işletme yerine diğerine çekmek için tasarlanmış pazarlama programları ve ürün yenilikleri ile savaş verilir ve kazanılır. Rekabet güçleri sayesinde, serbest girişim sistemi sürekli olarak gelişmektedir.

İşte rekabetin ne yaptığına dair birkaç örnek:

» Ürün yükseltmelerini ve yenilikleri teşvik eder.

» Daha yüksek kalite ve daha düşük fiyatlara yol açar.
» Seçimi geliştirir.
» İş verimliliğine ilham verir.

Bu bölümler, rekabetin tüm ayrıntılarını ve rekabet gücünü korumak için bilmeniz gerekenleri daha yakından incelemektedir.

Rekabetin Dilini Konuşmak

Satış rakamlarınız, rekabet ortamınızda ne durumda olduğunuzun ilk göstergesini sağlar. Güçlüyseler ve büyüyorlarsa, işletmeniz doğru yolda demektir. Yokuş aşağı kayıyorlarsa, işiniz sizin için biçilmiş kaftandır. Bu bölüm, rekabet alanındaki konumunuzu değerlendirmek ve geliştirmek için bilmeniz gereken terimleri tanımlar.

Pazar payı

Pazar payı, pazar pastasından aldığınız dilim veya pazar alanınızda gerçekleşen sizinki gibi tüm ürün satışlarından size düşen paydır. Örneğin, makul bir sürüş mesafesi içinde bir düzine başka sinema salonu bulunan bir pazarda bir sinema salonu işlettiğinizi varsayalım.

Pazar payınız, sinemanızın 13 sinema salonunun tümü tarafından satılan tüm sinema biletlerinin yakaladığı yüzdedir. Pazar payınızı nasıl belirleyeceğiniz ve büyüteceğinizle ilgili ipuçları için bu bölümün ilerisindeki “Pazar Payınızı Hesaplama” bölümüne bakın.

Müşteri payı

Müşteri payı, her bir müşterinin işletmenizde yapabileceği tüm satın alma işlemlerinin yakaladığınız yüzdesidir.

Sinema örneği ile devam edecek olursak, biletlerin yanı sıra patlamış mısır, gazoz, şekerleme, film afişi, hediye çeki vb. Bir sinema bileti satın alan her müşteri, fatura payı olarak da bilinen daha büyük bir müşteri payını ele geçirmek için bir fırsatı temsil eder.


Ekonomik büyümeyi belirleyen faktörler
Ekonomik büyüme nasıl olur
Büyüme Teorileri Ders Notları
Ekonomik büyüme Nasıl ölçülür
Ekonomik büyüme ve kalkınma nedir
Harrod-Domar BÜYÜME MODELİ formülü
Ekonomik büyüme Nasıl hesaplanır
Türkiye ekonomik büyüme


Fırsat payı

Fırsat payı, sattığınız ürünlere benzer ürünleri satın alabilen ancak almayan tüm insanları ölçer.

Yıllar önce Coca-Cola, dünyadaki yaklaşık 6 milyar insanın günde ortalama 64 ons sıvı tükettiğini belgeleyen bir araştırma yayınladı. Bu toplam alımın tüketilen sıvının yetkilileri, bu bilgiyi, şirketin mideden aldığı pay olarak adlandırdığı şeyi artırma çabasının temeli olarak kullandı.

Bir sigorta komisyoncusu, gönül rahatlığı için bir çözüm sağlayan hayat sigortası satar. Rekabeti, rakip sigortacılardan ve hisse senedi yatırımından yastığın altına para zulalamaya ve piyango bileti almaya kadar her şey dahil olmak üzere insanların finansal güvenlik arzularını ele aldıkları diğer tüm yollardan geliyor. Sigorta komisyonculuğu, yuvadaki yumurta payını nasıl artıracağını düşünmek isteyebilir.

İşletmeniz için bir “mide payı” benzetmesi bulun. Ürününüz hangi memnuniyete hitap ediyor? İşletmeniz hangi çözümü sağlıyor?

İşletmenizin hitap ettiği fırsatın toplam boyutuna ilişkin kesin bir hesaplamaya varmanız pek olası değildir, ancak yalnızca insanların teklifinizi neden satın aldıklarını ve işinize nasıl katıldıklarını düşünerek başarılı olabilirsiniz. daha büyük bir iş payına yol açan yeni promosyon fikirleri.

İşletmeniz üç tür rekabetle karşı karşıyadır:

» Pazar payınızı yiyen doğrudan rakipler: Sizinle aynı türde ürün veya hizmetler sunarlar ve iş yaptığınız pazarlardaki müşterilere hitap ederler. İşi doğrudan rakiplerden kendi işinize çektiğinizde pazar payınız artar.

» Müşteri payınızı aşındıran dolaylı rakipler: Örneğin, siz boya satıyorsanız ancak müşteriniz başka bir yerden boya fırçası alıyorsa, o boya fırçası satıcısı müşterinizin ikincil satışını ele geçirdiği için dolaylı bir rakiptir.

Benzer şekilde, bir pazarlama şirketiniz varsa ve müşteriniz de iş kurmak için bir satış koçu kullanıyorsa, satış koçu sizin dolaylı rakibinizdir.

Müşteri payınızı artırmak için, birincil ürününüzü ve ayrıca müşterilerin hâlihazırda başka yerlerden edindiği ikincil, tamamlayıcı veya eklenti ürünleri sunarak tek elden çözüm olarak hizmet vermenin bir yolunu bulun.

» Fırsat payınızı engelleyen hayalet rakipler: satın almanın önündeki en büyük engel ve dolayısıyla en büyük hayali rekabet, müşterinizin sattığınız şeyi satın almak yerine hiçbir şey satın almama veya alternatif veya kendin yap çözümü bulma eğilimidir.

Boyahane örneğini bir adım daha ileri götürürsek, emaye ve lateks boya arasında bir seçim sunuyorsanız ancak müşterileriniz vinil kaplamayı tercih ediyorsa (asla boyaya ihtiyaç duymaz), bir dış cephe kaplaması işinizi engelleme yeteneğine sahip hayali bir rakiptir.

Bu nedenle, müşteriler evlerinin bir yıl daha boyasız kalabileceğine karar verirse, hiçbir şey yapmama seçeneği hayali rakibinizdir.

Fırsat payınızı artırmak için hayali rakiplerinizi keşfedin ve ardından ürününüzü daha kolay, daha tatmin edici ve daha değerli bir alternatif haline getirin.

Nasıl Rekabet Edileceğini Anlamak

Diğer her şey eşit olduğunda, çoğu müşteri en düşük fiyatlı ürünü tercih eder. Daha fazla ücret almak istiyorsanız, siz ve daha düşük fiyatlı rakibiniz arasında her şeyin eşit olmadığından emin olun.

Çoğu rakip aşağıdaki iki kategoriden birine girer:

» Fiyat rakipleri, rekabet avantajı olarak fiyatı vurgular. Bir fiyat rakibi olarak başarılı olmak için, bir işletmenin düşük kar marjlarını daha yüksek satış hacmiyle dengelemeye hazırlıklı olması gerekir. Ayrıca, başka bir işletme daha düşük bir fiyat teklif ederse, tek rekabet üstünlüğünü kaybetmeye de hazırlıklı olmalıdır.

» Fiyat dışı rakipler, düşük fiyat dışındaki bir ayrım yoluyla iş kazanırlar. Üstün kalite, prestij, hizmet, konum, itibar, teklifin benzersizliği veya müşteri kolaylığı temelinde iş kazanırlar.

Müşterilerin daha yüksek bir fiyat etiketine değdiğini algıladıkları genel bir değer sunmalıdırlar. Ayrıca kalite ayrımlarını net bir şekilde iletebilmeleri gerekir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir