Reklamın Faydaları – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Reklamın Faydaları – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

8 Ocak 2023 Reklamın faydaları ve zararları Reklamın pazarlamadaki yeri 0
BİR TİCARETÇİNİN GELİŞİMİ

Reklamın Faydaları

Reklamın bir etkinlik için farkındalık yaratıp artırabileceğini kabul etmek, talebi satışa dönüştürebileceğini de gösterir. Reklamcılığın geleneksel olarak müşterileri bu tür bir eyleme teşvik etmede o kadar etkili olduğu kabul edilmese de, bunun yanlış anlaşıldığını öne sürün ve sınıflandırılmış reklamcılığın birçok kullanıcı tarafından satışları teşvik etmede özellikle güçlü olarak nasıl algılandığının altını çizin.

Bu algı, sınıflandırılmış reklamcılığın, etkinlik içeriğinin ve satış bilgilerinin iletilmesi için nispeten ucuz bir seçenek olarak yaygın olarak kullanıldığı etkinlik endüstrisinde geçerli gibi görünmektedir. Birleşik Krallık gazetelerinin arka yarısı, çeşitli organizatör ve destekçilerin müzik konserleri için bazen on sayfalık reklamlarla bunun kanıtıdır.

Her birinin içeriği basitti; kim, nerede, ne zaman uçuyor ve en önemlisi bu seçim için bilet satın alma sürecine yardımcı olan reklam, telefon ve web sitesi detayları. Müşterileri daha fazla ve daha fazla miktarda bilginin verilebileceği web sitelerine yönlendiren reklamların kullanılması, bir etkinlik reklam bütçesini harcamanın etkili ve verimli bir yolu olarak da algılanmaktadır.

Sorulması gereken sorular, reklamcılık işe yarıyor mu ve gerçekten doğrudan ve tartışmasız bir şekilde satışla bağlantılı olabilir mi? Sonuçların farkındalığı, dikkati, ilgiyi, algıyı, görüşü, tutumları ve satışı olumlu yönde etkileyebileceğini gösterdiğini ve bu iletişim biçiminin arkasına bu kadar çok kaynak ayrılmasının reklamın işe yaradığı algısının bir kanıtı olduğunu iddia edin.

Küresel ölçekte reklamcılık işinin boyutunun, reklamların en azından yeterince sıklıkla hedef pazarlarla iletişim kurabileceğini ve onları inançlarını daha olumlu bir şekilde gözden geçirmeye ve ardından buna göre hareket etmeye ikna edebileceğini ima ettiğini kabul eder.

Reklamcılığın olumlu etkisi, onu kullanan uygulayıcıların gözünde muhtemelen söz konusu değildir. Bununla birlikte, nasıl çalıştığı hakkında çok az şey biliniyor, kapsamlı araştırmalara rağmen, baskın bir teori yoktur.

Sorun şu ki, reklamcılığın gerçekleştirmesi gereken o kadar çok görev var ki, tek bir teori yeterli olamaz. Ürün reklamcılığının ve etkinlik bileti satışlarının kişisel olmayan tanıtımının hedeflerini ve bunların bir kuruluşun, kuruluş kombinasyonlarının veya bir hükümetin hedeflerinden ve bunların bir etkinlik düzenleme fikrini teşvik etmekten ne kadar farklı olduğunu düşünün.

Reklam, satışları ve diğer ürünle ilgili hedefleri etkilemek için etkili bir araç olarak kabul edilirken, aynı zamanda bir kavram, felsefe veya iyi niyetle ilgili olabilecek kurumsal hedefleri teşvik etmenin değerli bir yoludur.

Reklamcılığın nasıl çalıştığını anlamak için bir yaklaşım, onu güçlü veya zayıf bir güç olarak görmektir. Örneğin, bir yandan reklamın, bilgiyi artıracak, tutumu değiştirecek ve ardından satın almaya ikna edecek kadar güçlü olduğu, başka bir deyişle bir dönüşüm teorisi olduğu düşünülmektedir.

Bu görüşü destekleyenler, güçlü farklılaştırılmış markalar yaratan reklamın bir sonucu olarak satışların arttığını iddia edeceklerdir. Bu görüşün temeli ABD’dedir ve yaklaşık 80 yıl önce geliştirilmiştir.

Satışların etkili bir şekilde sağlanması için bir ders kitabı çerçevesi, bir kişinin genellikle ‘AIDA’ olarak adlandırılan farkındalık, ilgi, istek ve eylem aşamalarından geçtiği geliştirilmiştir. Bunu, bugün hala reklam etkinliğinin tahmini bir ölçüsü olarak kullanılan “etkiler hiyerarşisi” modeline dönüştürdü.

Ancak bu yaklaşıma sürekli olarak karşı çıkılmıştır. Muhalifler, reklamın dönüştürmediğini, bunun yerine değerleri güçlendirdiğini, markaları koruduğunu ve pazar payını savunduğunu iddia ediyor.

Bu nedenle reklamcılık, yeni alıcılar kazanma etkisine sahip değildir, ancak onları elde tutmak ve muhtemelen daha fazla satın almalarını sağlamak için mevcut alıcılar üzerinde etkiye sahiptir. Bireyin geçtiği aşamaların farkındalık, deneme ve pekiştirme veya ‘ATR’ olduğu alternatif bir model sunuldu. Bu nedenle reklamın daha zayıf bir etkiye sahip olduğu görülür.


Reklamın faydaları
Reklamın faydaları ve zararları
Reklam PAZARLAMA Ne iş Yapar
Reklam pazarlama Nedir
Reklam stratejisi örneği
En iyi reklam stratejileri
Reklamın pazarlamadaki yeri
Reklam ve pazarlama Bölümü


“Etkiler hiyerarşisi” modelinin muhaliflerinin öne sürdüğü en büyük zayıflıklardan biri, tamamen tanımlayıcı olması ve reklamın nasıl çalıştığına dair herhangi bir açıklama sunmamasıdır. Hiyerarşi modeli, bir dizi koşulda neler olduğunu tasvir eder, ancak bireylerin reklamlara neden öyle algılandıkları gibi tepki verdiğini göstermez.

“Etkiler hiyerarşisine” yapılan itirazlara rağmen, reklam karar vermede bir temel olarak kullanımı bugün hala yaygındır. “AIDA”nın hala çok sayıda çağdaş reklamcılık stratejisinin temelini oluşturduğunu iddia ediyor ve daha da ileri giderek, tutarsızlıklar olsa da, tüm uygulayıcıların mutlu bir şekilde anlayıp uygulayabileceği ortak ve üzerinde anlaşmaya varılmış bir teori olmadığı halde bunun tercih edilebilir olduğunu da öne sürüyor.

İki görüş arasındaki tartışma, reklamın satışa etkisi olmamasından çok, satışın nereden geldiğiyle ilgilidir. Burada yapılması gereken iki nokta var. Birincisi, doğru kitleleri hedeflemenin önemini de vurgulamasıdır.

Örneğin, reklamcılık nerede hedeflenmeli, yeni potansiyel pazarlar mı yoksa mevcut pazarlar mı? İkinci olarak, reklamın nasıl çalıştığına ilişkin sorular, reklam hedeflerini belirlerken gerekli olan karar vermeyi de açıkça etkiler.

Reklam Hedefleri

Reklamcılığın nihai amacı, satışları teşvik etmek ve karı arttırmaktır. Daha bütünsel olarak, pazarlamacılara reklamları üç amaca ulaşmak için kullanmalarını tavsiye edin: bilgilendirmek, ikna etmek ve hatırlatmak. Operasyonel bir bakış açısından ve reklam kampanyalarını planlamak için, daha stratejik anlamı olan bir dizi iletişim hedefi de vardır.

IMC amaç ve hedefleri daha önceki yazılarımızda tartışılmıştır ve reklam hedefleri yalnızca genel IMC planı için topluca belirlenenlere uygun olarak geliştirilir.

Bu nedenle reklam, pazar konumunun geliştirilmesi gibi hedeflere yardımcı olabilir. Bununla birlikte, stratejik reklam kampanyaları üretmek için bütünleşik ancak ayrı reklamcılık hedefleri hala gereklidir ve reklamcılığın bu şekilde ulaşabileceği çeşitli hedefler de vardır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir