Sosyal Medya Etkileri

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Sosyal Medya Etkileri

25 Mayıs 2023 Sosyal medyanın PAZARLAMA İletişimine Etkileri Sosyal medyanın pazarlamaya Etkisi 0
Sosyal Medya Etkileri

Sosyal Medya Etkileri

Ele alacağımız kilit alanlar:

✓ sosyal medya açıklaması
✓ işinizi sosyal medya ile büyütmek
✓ etkili bir sosyal medya planı yapmak
✓ insanları sosyal medyada paylaştıran nedir?

Sosyal medyanın gençler için bir moda olduğunu ve bunu düşünemeyecek kadar yaşlı olduğunuzu düşünüyorsanız, bunu yapmak için zaman veya kaynaklara sahip olmayı boşverin, o zaman okumaya devam etmelisiniz.

İnsanların “Sosyal medyaya ayıracak vaktim yok” dediğini duydum ve ben de “İşinizi pazarlamak ve olası müşteriler ve müşterilerle ilişkiler kurmak için vaktiniz yok mu?” diye yanıt verdim.

Evet, çaba gerektirir, ancak başarılı bir işletmeyi yönetmenin her yönü de çaba gerektirir ve hepsini bir araya getirmenize yardımcı olacak araçlar mevcuttur. Planımızı bölümün ilerleyen kısımlarında bir araya getirdiğimizde ne kadar kolay olacağını göreceksiniz.

Ayrıca müşterilerinizin ve potansiyel müşterilerinizin sosyal medyada olmadığını ve bu nedenle sosyal medyanın işinize yardımcı olamayacağını düşünebilirsiniz.

Facebook’ta en hızlı büyüyen demografinin 55 yaş üstü kadınlar olduğunu veya LinkedIn’in en popüler sektörünün peynircilerden ABD Başkanına kadar herkesin kişisel profilleriyle “hizmet” olduğunu biliyor muydunuz? Bu kanallarda irili ufaklı bir grup insan kendinizi veya markanızı radarına almanızı bekliyor olacaktır.

Gerçekleşirken müşterilerinizin geri bildirimlerini gerçek zamanlı olarak almak ne kadar harika olurdu? Hem iyi hem de pek iyi olmayan yorumlar alacaksınız, ancak pek iyi olmayan yorumlar işletmeniz için en az iyiler kadar değerlidir.

Yorumlar, işletmenizde düzeltilmesi gereken bir sorununuz olduğunu gösteriyorsa, bunu bilmeniz daha iyi, değil mi? Daha sonra özür dileyebilir, soruna tepki verebilir ve herkesin görmesi için durumu iyileştirebilirsiniz. Sosyal medya, ‘bu bir moda’ aşamasını çoktan geçti ve kesinlikle ‘sonuç alma’ aşamasına geçmiştir.

Hayatınızı paylaşmak ve çevrimiçi yeni arkadaşlar bulmak genç nesil için bir norm. Ama özel hayatımı geniş kitlelerle paylaşmak istemesem de, iş hayatımı beni dinleyen herkesle paylaşmakta bir sakınca görmüyoruz.

Aramızdaki daha gergin olanlar, tüm ayrıntılarımızın herhangi birinin çalması için orada olduğu konusunda endişeleniyor. Ancak bilgileriniz sosyal medya sitelerinin büyük çoğunluğunda güvence altına alınabilir ve kendiniz tarafından kontrol edilebilir (yine de siteler güncelleme yaptıkça ayarlarınızı ara sıra tekrar kontrol etmeniz gerekir).

Potansiyel bir müşterinin veya müşterinin sizinle iletişim kurmasının kolay olmasını istediğiniz için, işletme ayrıntılarınızın cep telefonu numaranız, sabit hattınız ve e-posta adresinizin web sitenizde muhtemelen herkesin görebileceğini unutmayın.

Tabii ki, evden çalışıyorsanız adresinizi veya diğer hassas bilgileri göndermenizi önermem, ancak demek istediğim, ne kadarını paylaşacağınız konusunda seçim sizin ve iş ayrıntılarınızı orada istiyorsunuz, bu yüzden biraz olmayan bir sorun.


Sosyal medyanın pazarlamaya Etkisi
Sosyal Medya ve dijital PAZARLAMA
Sosyal medya pazarlaması Nedir
Sosyal medyanın PAZARLAMA İletişimine Etkileri
Sosyal medya pazarlaması Avantajları
Pazarlamada sosyal medyanın Önemi


Şu Anda Nasıl Pazarlama Yapıyorsunuz?

Mevcut pazarlama araç setinizde neler var? Bültenler, web siteniz, haber medyası makaleleri, dahili iletişimler, anketler, TV ve radyo, etkinlikler, yönlendirmeler ve eski güzel telefon iş dizini gibi şeyler içerdiğinden şüpheleniyoruz.

Bu araçların hepsi olmasa da çoğunda bir fiyat etiketi bulunur ve bazıları pek çok şirketin erişiminin dışındadır. Her şirket TV’de reklam vermeyi göze alamaz ve kesinlikle zaman içinde bir reklamla etkili olmak için yeterli değildir. Bu araçlar yalnızca maliyeti engelleyici olmakla kalmaz, aynı zamanda biraz güncelliğini yitirmiş olabilir.

Şimdi, giderek daha yaygın hale gelen sosyal medyayı ve çevrimiçi siteleri düşünün. Bazılarını sosyal medya olarak sınıflandıramazsınız bile ama yine de çevrimiçi iletişim kanallarıdır.

Maliyet açısından sosyal medyanın güzelliği, zamanınız dışında gerçekten herhangi bir maliyetin olmamasıdır; sorgulamalar, tekrar düşünmenin ve yeni bir şeye geçmenin zamanı gelebilir.

Peki Sosyal Medya Tam Olarak Nedir?

‘Sosyal medya’ terimi, sosyal olduğunuz için ‘sosyal’ ve web’de yayınlandığı için ‘medya’ olarak ayrılabilir. Bu, iletişim kurduğumuz daha geleneksel yollardan ziyade çevrimiçi bir sohbet platformudur ve bu nedenle aynı anda birçok kişiye erişmemizi sağlar; İnternet ona ölçek verdi.

Buna iki şekilde bakabilirsiniz: kişisel veya ticari bir marka olabilen marka bilinirliği; ve ağ oluşturma veya çevrimiçi ilişkiler kurma. İkisi kesişir çünkü siz ağ oluştururken markanız aynı zamanda daha görünür hale gelir.

İkisini birbirinden ayırıyorum çünkü oldukça farklı iki etkinlik olabileceğini düşünüyorum ve bu kitap aracılığıyla, insanların ve şirketlerin sosyal medyayı istedikleri sonuca ulaşmak için her iki şekilde de nasıl kullandıklarına dair farklı hikayeleri sizinle paylaşacağız.

Marka bilinci oluşturma açısından, sosyal medya platformları, müşterilerinizle gerçek zamanlı olarak etkileşim kurmanıza ve herhangi bir zamanda ne istediklerini, düşündüklerini veya hissettiklerini öğrenmenize olanak tanır, bu da onları herhangi bir şirketin kullanması için harika bir araç haline getirir.

Sosyal Medyayı Kullanmanın Faydaları

Sosyal medyayı kullanmanın birçok faydası vardır:

Bedava.
Çok büyük bir izleyici kitleniz var.
Daha geleneksel yöntemlerle birlikte kullanılacak başka bir iletişim aracıdır.
Müşterilerinizle kolayca iletişim kurabilirsiniz.
Web’de görünür bir varlığınız olacak.
Gerçek zamanlı geri bildirim alırsınız.

Hangi sosyal medya siteleri seçeneklerine sahibiz?

Sosyal medya sitelerinin bariz tercihleri Facebook, LinkedIn, Twitter ve YouTube’dur ve Google+ gibi diğerleri her zaman dalga oluşturmaya başlar. Bunlara blog, web seminerleri, Skype ve podcast’ler gibi çevrimiçi kanalları ekleyebiliriz.

Bir kalem alıp birine mektup yazma, zarfın üzerine bir pul yapıştırma ve göndermek için posta kutusuna gitme günleri çoktan geride kaldı – artık gerçekten olmuyor. E-posta artık iş iletişiminin normal biçimi, hemen ardından telefon geliyor, ancak her geçen gün daha fazla insan e-posta yüklemesine maruz kaldıkça, bunun değiştiğini görebiliyoruz.

E-postalarınıza yetişemez ve ayrılan sürede işinizi yapamazsınız ve kim ailesiyle veya uykuda vakit geçirmesi gereken bir zamanda bunu yapmak ister? İletişim kurma şeklimiz değişti ve gelecekte de değişmeye devam edecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir