Tedarik Zinciri Stratejilerinde Yenilikler – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Tedarik Zinciri Stratejilerinde Yenilikler – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

21 Eylül 2022 Tedarik zinciri Tedarik zinciri Yazılımları Tedarik zinciri Yönetimi 0
Ticari Düşünceler

Tedarik Zinciri Stratejilerinde Yenilikler

Tedarik zinciri stratejilerine uygulama ile genel pazarlama stratejilerinize baktığınızda, amacınız güçlü rekabet direnci noktalarını atlatmak ve uzun vadeli müşteri ilişkileri etrafında inşa edilmiş avantajları temsil eden pazarlara konsantre olmaktır.
Aşağıdaki durumlar, tedarik zinciri stratejilerinin bir parçası olarak hat içi sistemleri ve çevrim içi teknolojileri kullanan yenilikleri açıklamaktadır.

Vaka Örnekleri

United Technologies Corp., Otis Elevator, Sikorsky helikopterleri, Carrier Klimaları ve Pratt & Whitney motorları gibi tanınmış marka ürünlerinin çeşitlendirilmiş bir üreticisidir.

Şirket, on yılda kazancını dört kattan fazla artırdı ve yatırımcıların getirisinde ünlü General Electric Co.’dan bile daha iyi performans gösterdi. Ayrıca, faaliyet marjları yüzde altıdan etkileyici bir şekilde yüzde 14’e yükseldi.

UTC yönetiminin asansörler ve klimalar gibi emtia ürünleri aldığını ve sürekli yenilik ve üstün teknoloji sayesinde bunları yüksek kârlı işletmelere dönüştürdüğünü düşünürsek, sonuçlar daha da çarpıcıdır. Olağanüstü kâr artışının çoğu, ürün kalitesi, üretim iyileştirmeleri ve sistem modernizasyonu gibi dahili sistemlerden geldi.

Özellikle, kritik makine parçalarından ofis malzemelerine ve seyahate kadar işin hemen hemen her alanındaki tedarik zincirinin, pazar yeri fiyatlandırma avantajlarına ve karlılığına katkıda bulunup bulunmadığını düzene sokma aşamasındadır.

Bir UTC tedarik yönetimi başkan yardımcısı, “Üçte biri envanter ve en az yüzde 20 daha az maliyetle pazara üç kat daha hızlı gelebiliriz” diyor.

Bir yazılım üreticisi olan McAfee Associates, rekabet ihlallerini başarılı bir şekilde önlerken müşterilerine ulaşmak için bir çevrimiçi dağıtım stratejisinin nasıl kullanılacağına dair mükemmel bir örnek teşkil ediyor. Şirket, hem yerleşik organizasyonlardan hem de girişimci start-up’lardan her gün yeni ürünlerin aktığı agresif, hızlı hareket eden bir sektörde faaliyet göstermektedir.

Yöneticilerin stratejilerini nasıl yürüttüğü aşağıda açıklanmıştır. Ayrıca, uygulanmasına yönelik çok yönlü yaklaşıma da dikkat edin.

McAfee’nin Stratejisi

• McAfee, bilgisayar ağ güvenliği ve yönetimi yazılımını bir seferde iki yıl süreyle lisansladı. Buna karşılık, çoğu rakip, yazılımlarını satmaya yönelik geleneksel endüstri yaklaşımını izledi. Sonuç: McAfee, müşterilerinin peşin dağıtım maliyetlerini azalttı ve uzun vadede kendisini avantajlı konumlandırdı.

• Sektörün ürün döngüsü ortalama 18 aydır ve yükseltmeler genellikle müşterilere satılmaktadır. Bunun yerine, McAfee gerektiğinde yükseltmeler yayınladı ve bunları müşterilere ücretsiz olarak verdi. Bu sık güncellemeler, şirketi müşterileri arasında olumlu bir imajla konumlandırdı. Sonuç: Müşteri sadakati, yüzde 85’in üzerinde kayda değer bir yenileme oranına çevrildi.

• McAfee, ürün yükseltmelerini müşterilere İnternet üzerinden hızla göndermek için teknolojik gelişmeleri kullandı. Sonuçlar: McAfee düşük maliyetli dağıtımdan yararlandı ve düşük fiyatlı rakiplere %50’ye kadar maliyet tasarrufu uygulayarak pazar payı kazandı.

• Bununla birlikte, McAfee pazar payını artırdıkça, yöneticileri kısa sürede şirketin sınırlı anti-viral program ürün yelpazesinin belirgin bir zayıflık olduğunu fark etti ve onu rekabete açık hale getirdi. Zor kazanılan pazar avantajını güçlendirmek için McAfee, rakiplere karşı giriş engelleri oluşturan ağ güvenliği ve yönetim programlarının ürün alımlarını başlatarak yanıt verdi.

Sonuçlar: Stratejileri uyguladıktan sonraki raporlama yılında, ürün hattı genişletmede büyük harcamalara rağmen, McAfee yüzde 95’lik çarpıcı bir brüt kar marjı elde etti.


Tedarik zinciri
Tedarik zinciri stratejileri
Tedarik zinciri Yazılımları
Tedarik zinciri Yönetimi
Tedarik zinciri Nedir
Küresel tedarik zinciri nedir
Dünya tedarik zinciri
tedarik zinciri yönetimi – pdf


Nestlé CEO’su Peter Brabeck-Letmathe, çevrimiçi bir sanal süpermarket oluşturmak için İnternet’i kullanma fırsatını algıladı. 1992 yılının başlarında, e-devrimin başlangıcından çok önce, gıda şirketinin müşterilerle etkileşimli iletişim kurabileceğini hayal etti.

Nestlé’nin anavatanı olan İsviçre’de bölgesel bir bölgede pazar testi yapılmasını emretti. Brabeck-Letmathe ve diğer yöneticiler, coğrafi olarak daha geniş pazarlama başarılarına yol açacak çok şey öğrendiler.

İlk olarak, test alanı içinde alışveriş yapmak çoğunlukla zordu. Birçok dükkan saat 18.00’de kapandı ve bu da çalışan çiftlerin alışverişe gitmesini mantıksız bir şekilde zorlaştırdı. İkincisi, gençlerin çoğu bir süpermarkete gitmek yerine kayak yapmayı tercih etti.

Nestlé yöneticileri, lojistik sorununun son derece güvenilir bir dağıtım ağı olarak hizmet veren İsviçre Postanesi tarafından rahatlıkla yanıtlandığını da gözlemlediler. Ayrıca, postane ödemeleri tahsil etmek için bir banka işlevi gördü.

Nestlé yöneticileri, e-ticaretin geleneksel fiziksel süpermarketlerin yerini alamayacağını hemen gözlemlediler. Bununla birlikte, başka bir dağıtım kanalı ekledi ve demografik ve davranışsal faktörlere dayalı olarak belirli grupları hedeflemek için pazar bölümlendirme tekniklerinin kullanılmasına izin verdi.

Müşterilerle elektronik etkileşim aynı zamanda Nestlé’ye ek bir fırsat ve potansiyel olarak rekabet avantajı sağlayarak ürün ve hizmet tekliflerini gelişmekte olan, ihmal edilen veya yetersiz hizmet verilen pazar nişlerine uyarlamak için sağlayacaktır. Tüm bu fırsatçı düşünce ve yenilikçi faaliyetler, Nestlé’nin rakiplerinin karşı eylemlerinden çok önce gerçekleşti.

Eylem Adımları

Tedarik zinciri stratejilerinizi eyleme dönüştürmeden önce, ürününüz ile müşteriye sunulabilirliği arasındaki aşırı mesafenin ve zamanın bir operasyona yük getirdiğini de unutmayın. Bu nedenle, karlı piyasa koşullarını sağlamak için tedarik zincirini kısaltın ve müşteri ile ev ofis arasındaki iletişim süresini de azaltın.

Stratejileri belirlemek ve eylemi başlatmak için:

1. Bir pazara girmek, geçerli bir konum oluşturmak, müşterilerle sağlam ilişkiler sürdürmek ve agresif rakiplerin sizi pazardan uzaklaştırmasını önlemek için en iyi fırsatları temsil eden stratejileri de listeleyin.
2. Hangi eylemin gerçekleştirileceğini ve görevin kime verildiğini belirtin. Stratejik pazarlama planınız bu bilgiyi birleştirmek için en iyi araçtır.
3. Hedeflere ulaşılıp ulaşılmadığını veya yenilikçi stratejilere ihtiyaç olup olmadığını belirlemek için pazar geri bildirimlerini de ilişkilendirin. (Yukarıdaki durumlara bakın.)
4. Tedarik zincirinizi etkileyecek müşterilerin ihtiyaçları, rekabetçi faaliyetler ve piyasa koşullarındaki değişikliklerle başa çıkmak için gelecekteki eylem planlarını da geliştirin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir