Uyum İyiliği Testi – İstatistik Alanları- İstatistik Fiyatları – Ücretli İstatistik – İstatistik Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Süreli, online, quiz türü sınavlarda yardımcı olmuyoruz. Teklif etmeyin. - Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Uyum İyiliği Testi – İstatistik Alanları- İstatistik Fiyatları – Ücretli İstatistik – İstatistik Yaptırma

24 Ocak 2021  İstatistiksel Veri Analizi Ki-kare testi nedir Ki-kare uyum iyiliği testi Uyum iyiliği indeksleri Uyum iyiliği testi örnekleri 0
Kesikli Dağılımlar – İstatistik Alanları- İstatistik Fiyatları – Ücretli İstatistik – İstatistik Yaptırma

1. Boş ve alternatif hipotezleri belirtin.
2. Test istatistiğini hesaplayın.
3. Boş hipotez ve neden ile ilgili sonuç:
4. Sonuç Bildirimi yapın.

2. Eğitim ve İş Tatmini: İş tatmini ve eğitim düzeyi ile ilgili rastgele 425 kişilik bir anketin sonuçları aşağıdaki acil durum tablosunda özetlenmiştir.

3. İstatistikler Sınıf ve Matematik SAT Puanı: Bir öğrenci, bir Intro-Stats dersinde farklı notlara sahip öğrencilerin matematikte farklı ortalama SAT puanlarına sahip olup olmadığını görmek için bir araştırma projesi yapar. Topladığı örnek verilerin sonuçları aşağıdaki tabloda verilmiştir. İkinci tablo, yazılımla bu veriler üzerinde yapılan bir ANOVA test çalışmasının sonuçlarını gösterir. Farklı popülasyonlardan {A, B, C, D, F} SAT puanlarının yaklaşık olarak normal bir dağılıma sahip olduğunu varsayın.

Test: Ortalama matematik SAT Bu iddiayı her gruptaki tüm öğrenciler için 0.10 anlamlılık düzeyinde test edin.
(a) Boş ve alternatif hipotezleri belirleyin.
(b) Test istatistiği ve test istatistiğinin P değeri nedir?
(c) Boş hipoteze ilişkin sonuç ve neden:
(d) Sonuç Bildirimi:
Sonuç 0,05 anlamlılık düzeyinde değişiyor mu?
Sonucunuz 0.01 anlamlılık düzeyinde değişiyor mu?

Soru Seti

Yıldız işaretli ∗ sayıların, kitabın arkasında ayrıntılı çözümleri vardır. Bu çözümler, yuvarlatılmış sayılar içeren ara adımları gösterir. Sayısal cevaplar (Test İstatistikleri ve P değerleri) teknoloji (Excel ve TI-84 +) kullanılarak tam hassasiyetle hesaplanmıştır. Bu nedenle, ara adımlar, nihai cevaplarla tam olarak uyumlu olmayabilir. Cevaplarınız verilenlerden farklı olabilir. Bu farklılıklar testin sonucunu değiştirmeyecektir.

Uyum iyiliği nedir
Uyum iyiliği testi örnekleri
Uyum iyiliği testi Nedir
Uyum iyiliği testleri
Ki-kare uyum iyiliği testi
Ki-kare Bağımsızlık Testi
Ki-kare testi nedir
Uyum iyiliği indeksleri

Ki-Kare Uyum İyiliği Testi

1. Çoktan Seçmeli Problemlere Cevaplar: Bir öğrenci, çoktan seçmeli problemlere doğru cevapların eşit olarak dağıtılıp dağıtılmadığını görmek ister. Cevabı bilmiyorsanız, her zaman C’yi seçmeniz gerektiğine dair bir söylenti duydu. Önceki testlerden ve kısa sınavlardan alınan 100 çoktan seçmeli sorudan oluşan bir örnekte, doğru cevapların dağılımı aşağıdaki tabloda verilmiştir. Tüm bu sorularda dört seçenek {A, B, C, D} vardı.

Test: Tüm çoktan seçmeli sorular için doğru yanıtların eşit olarak dağıtılmadığı iddiasını test edin. Bu iddiayı 0,05 anlamlılık düzeyinde test edin.

2. Piyango Numaralarının Seçilmesi: Süper Mega piyangoda 50 numara (1’den 50’ye kadar) vardır, bir oyuncu on farklı numara seçer ve bunların çekilmesini umar. Oyuncunun sayıları çekilirse, müstehcen miktarda para kazanır. Aşağıdaki tablo, sayı sınıflarının seçilme sıklığını göstermektedir (çizilmemiştir). Bu sayılar, seçilen 180 sayıdan oluşan bir örnekten geldi.

Test: Seçilen sayıların beş sınıfa eşit olarak dağılmadığı iddiasını test edin. Bu iddiayı 0,05 anlamlılık düzeyinde test edin.

3. Hafta İçi Müşteri Dağılımı: Bir servis atölyesinde hafta içi her gün aynı sayıda mekaniği çalıştırır (hafta sonları burada sayılmaz). Tamircilerden biri bunun kötü bir fikir olduğunu düşünüyor çünkü müşteri sayısının bugünlerde eşit olarak dağılmadığından şüpheleniyor. 289 müşteriden oluşan bir örneklem için hafta içi sayılar tabloda verilmiştir.

Test: Müşteri sayısının hafta içi beş güne eşit olarak dağılmadığı iddiasını test edin. Bu iddiayı 0,05 anlamlılık düzeyinde test edin.

4. M & M’nin Renk Dağılımı: M&M şekerleme üreticilerinin aşağıdaki ortalamayı verdiğini varsayalım
sade çikolata M&M poşetlerinde renklerin karışımı için yüzdeler.

Şimdi, rastgele 200 M & M seçiyorsunuz ve aşağıdaki tabloda verilen sayıları elde ediyorsunuz. Yaklaşık 20 blues bekliyordunuz ama sadece 10 tane aldınız. Yapımcının iddiasının doğru olmadığından şüpheleniyorsunuz.

Test: M & M şekerlerinin renginin yapımcıların (Mars Company) belirttiği dağılıma uyup uymadığını test edin. Bu testi 0,05 anlamlılık düzeyinde gerçekleştirin.

5. Eğitim Durumundaki Değişiklikler: ABD Nüfus Sayım Bürosuna göre, 2005 yılında 25 – 34 yaşları arasındaki ABD’li yetişkinlerde En Yüksek Öğrenim Kazanımının dağılımı aşağıdaki tabloda verilmiştir.

2012 yılında 25-34 yaşları arasındaki 4000 yetişkinin katıldığı bir ankette, bu eğitim düzeylerinin sayıları aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Test: Eğitim kazanımı dağılımının 2005’ten 2012’ye değişip değişmediğini test edin. Bu testi 0.05 anlamlılık düzeyinde gerçekleştirin.

6. Rulet: Casino rulet oyununda 19 siyah yuva, 19 kırmızı yuva ve 2 yeşil yuvaya sahip bir tekerlek vardır. Oyunda bir top dönen tekerleğin etrafında yuvarlanır ve yuvalardan birine iner. Her slotun topu alma olasılığının aynı olduğu varsayılır. Bu, aşağıdaki olasılıklar tablosuyla sonuçlanır (solda). Oyunu 100 tur boyunca izlersiniz ve siyah, kırmızı ve yeşil sonuçları sayarsınız. Sağdaki tablo gözlemlerinizi özetler.

Test: Bu rulet masasının adil olmadığı iddiasını test edin. Yani, tekerleğin tüm dönüşleri için renk dağılımının adil bir tablodan beklenen dağılıma uymadığı iddiasını test edin. Bu iddiayı 0,05 anlamlılık düzeyinde test edin.

Ki-Kare Bağımsızlık Testi 

7. Grip Aşısı: Hastalık Kontrol Merkezi (CDC), grip aşısının grip olma olasılığını azaltmada etkili olduğunu iddia ediyor. 3000 kişi üzerinde deneme yapıyorlar. Sonuçlar acil durum tablosunda özetlenmiştir. Aşı olmak ve grip olmak arasında bağımlı bir ilişki olup olmadığını test edin. Bu testi 0.01 anlamlılık düzeyinde gerçekleştirin.

8. Bira ve Çocuk Bezleri: Erkeklerin çocuk bezi satın almakla alışveriş yaparken bira satın almak arasında bir korelasyon olduğuna dair (veri madencileri arasında) popüler bir hikaye var. Bir öğrenci bu teoriyi, bakkaldan çıkarken 140 erkek dükkana anket yaparak test ediyor. Sonuçlar acil durum tablosunda özetlenmiştir. Bira satın almakla çocuk bezi satın almak arasında bağımlı bir ilişki olup olmadığını test edin. Bu testi 0,05 anlamlılık düzeyinde gerçekleştirin.

9. Galibiyet / Kaybetme ve Joe İle / Olmadan:
Joe, Wildcats için basketbol oynuyor ve sakatlığı nedeniyle sezonun bir kısmını kaçırdı. Joe ile ve Joe olmadan galibiyet / mağlubiyet rekoru sağdaki tabloda özetlenmiştir. Galibiyetler / mağlubiyetler ile Joe’nun oynayıp oynamaması arasında önemli bir bağımlı ilişki olup olmadığını test edin. Bu testi 0,05 anlamlılık düzeyinde gerçekleştirin.

10. Galibiyet / Kayıp ve Ev Sahibi / Ziyaretçi, Chicago Bulls: Chicago Bulls 2012/2013 normal sezonu için ev sahibi ve ziyaretçi kaydı sağdaki olasılık tablosunda verilmiştir. Kazançlar / mağlubiyetler ile takımın ev / ziyaretçi durumu arasında önemli bir bağımlı ilişki olup olmadığını test edin. Bu testi 0,05 anlamlılık düzeyinde gerçekleştirin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir