Uzmanlık – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Uzmanlık – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

30 Ekim 2022 Dijital PAZARLAMA Uzmanı Pazarlama Departmanı Ne iş Yapar Satış ve PAZARLAMA Uzmanı 0
TİCARET SİSTEMİ GELİŞİMİ

Uzmanlık

Müşterilerin istedikleri ürün kaynaklarını aramalarına ve tanımlamalarına yardımcı olarak değer de iyileştirilir. Burada aracılar, üreticilerin sahip olmadığı veya geliştirmek istemediği kaynakları ve becerileri sağlayabilir. Bu uzmanlık, son kullanıcı müşteriler için değer katar. Örneğin, eğitim hizmetlerinin sağlanması, sık fakat küçük yük teslimatları ve kredi imkanları, bazı perakendeciler veya OEM’ler için önemli bir değeri temsil edebilir.

Dağıtımla ilgili en büyük ikilemlerden biri, imalatçıların büyük miktarlarda sınırlı çeşitli mallar üretme eğilimindeyken, son kullanıcı müşteriler, tüketiciler, çok çeşitli mallardan yalnızca sınırlı miktarda istemektir. Bu nedenle aracılar, farklı üreticiler tarafından üretilen tüm malları ayıklayarak, tüketicilerin kolaylıkla ve istedikleri sıklıkta satın almalarını sağlayacak miktar ve formatlarda sunarlar. Buna sıralama ve yumuşatma denir.

Kanallar, son kullanıcı müşteri ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmalıdır, aksi takdirde pazarlama odağı kaybolur ve üretici odaklılık ortaya çıkar. Müşterilere göre pazarlama kanallarından fayda ararlar.

Bu yardımcı program birçok biçimde gözlemlenebilir, ancak esas olarak bir kanal tarafından sağlanan hizmet seviyeleri ile ilgilidir. Müşterilerin daha yüksek düzeyde hizmet sunan kanallara çekilmesi daha olasıdır. Bucklin, bu kanal hizmetinin dört ana unsurdan oluştuğunu savundu: birim boyutu, mekansal uygunluk, bekleme süresi ve ürün çeşitliliği vb.

Birim veya parti büyüklüğü, son kullanıcı müşterilerin satın alması gereken ürün birimlerinin sayısını ifade eder. Üreticiler, seri üretime dayalı olarak büyük miktarlar üretir, ancak pazarlama kanalları, müşterilerin daha hızlı tüketmelerini ve daha az stok tutmalarını sağlamak için üretimi daha küçük birimlere böler.

Bu işlem yığın kırma olarak bilinir. Bir kanal, üretim birimlerini daha küçük ve daha küçük birim boyutlarına ne kadar çok bölerse, sistemde özellikle son kullanıcılar tarafından o kadar az stok tutulması gerekir ve son kullanıcı müşteriler tarafından algılandığı gibi hizmet seviyesi o kadar yüksek olur. Ancak, hizmet seviyesi ne kadar yüksek olursa, birim başına ödenen fiyat da o kadar yüksek olur.

Mekânsal kolaylık, son kullanıcı müşterilerinin yaşadığı ulaşım ve arama maliyetleriyle ilgilidir. Müşterilerin ürünlere erişmesi ne kadar kolay olursa, hizmet çıktı düzeyi de o kadar yüksek olur. Klasik örnekler, tek bir çatı altında, motorlu taşıtlardan arındırılmış bir dizi mağaza sunan alışveriş merkezleridir, aynı zamanda otopark imkanı da sağlar.

Yerel marketler ve hatta otomatlar da mekansal kolaylık ve iyileştirilmiş hizmet çıktısı sağlar. Telefonla veya giderek artan bir şekilde İnternet aracılığıyla ev alışverişi olanakları, ‘zamanı kısıtlı’ müşterilere mekansal kolaylık sağlamanın yeni yollarını sağlar.

Eve teslim hizmetleri sağlayarak alışveriş yapanlar için arama ve ulaşım maliyetlerini azaltın. Müşteriler, mağaza ziyaretiyle ilişkili maliyetlere karşı bir takas olarak daha yüksek fayda için ödeme yapar. Bekleme veya teslim süresi. Müşterinin sipariş vermesi ve ürün teslim alması arasında beklediği süre, bir rahatsızlık dönemini temsil eder.


Pazarlama Departmanı Ne iş Yapar
Satış ve PAZARLAMA Uzmanı
Pazarlama Uzmanı maaş
Satış ve pazarlama Bölümü
Dijital PAZARLAMA Uzmanı
Dijital pazarlama uzmanı maaş
PAZARLAMA departmanı pozisyonları
Satış pazarlama Uzmanı Maaşları


Çoğu durumda müşteriler, ürünlerini sipariş edildikleri anda teslim almayı tercih ederler. Bekleme süresi ne kadar kısa olursa hizmet seviyesi o kadar yüksek olur. Fiyat, müşterilerin teslimatı beklemek zorunda kalmalarını telafi etmek için kullanılır.

Mobilya üreticileri, toplu üretim sistemlerini kullanmayı tercih ettikleri için geleneksel olarak uzun bekleme süreleri sunarlar. Kendiliğinden monte edilen mobilyaların geliştirilmesi (örneğin MFI ve Ikea), şirketlerin daha kısa bekleme süreleri geliştirmelerine yardımcı oldu, ancak çoğu zaman kalite pahasına yapılır. 

Ürün çeşitliliği. Müşteriler, daha geniş veya daha geniş bir ürün yelpazesinden seçim yapabildiklerinde daha yüksek bir fayda düzeyi yaşarlar. Müşterilerin seçebileceği ürün çeşitliliği ne kadar fazlaysa, hizmet çıktısı da o kadar yüksek olur. Yine fiyat kontrol mekanizmasıdır ve müşteriler daha kısa bekleme sürelerini daha yüksek fiyatlar üzerinden öderler.

Müşteriler tarafından istenen hizmet çıktılarının seviyesini anlayarak, pazarları bölümlere ayırmak, tüketici gruplarını profillemek ve müşteri ihtiyaçlarını daha iyi karşılayabilecek kanalları tasarlamak daha kolay hale gelir. Son kullanıcı müşteriler küçük miktarlarda satın almak isterse, daha uzun bir kanal oluşturmak ve çok sayıda aracıyı dahil etmek gerekir. Toplu kırma önemli değilse, az sayıda aracı yeterli olacaktır ve fiyat da düşürülebilir.

Genel bir ilke olarak, bir kanalın hizmet çıktı beklentilerini karşılamak için ne kadar çok sağlaması gerekiyorsa, maliyetin ve dolayısıyla müşterilerin bu fayda düzeyi için ödemesi gereken fiyatın o kadar yüksek olacağını savunur. Ancak, hizmet çıktısı teorisinin değerini dış kaynak kullanımı ve elektronik ticaret formatları bağlamında değerlendirmek de faydalıdır.

Teorisini, bugün var olandan tamamen farklı bir ticaret ortamında geliştirdi. Fiyat, piyasa mübadelelerinde hala önemli olabilir, ancak bir zamanlar ilişkisel mübadelelerde olduğu düşünülen koordinasyon mekanizması olmayabilir ve şimdi göreli değer ve rekabet avantajı kavramları tarafından da aşılabilir. Bu yön, bu bölümde daha sonra da tartışılacaktır.

Kanal Akışları

Şimdiye kadar kanal faaliyetlerine atıfta bulunulmuştur. Faaliyetler terimi, bu olayların ayrık ve bağlantısız olduğunu gösterir. Hiçbir şey gerçeklerden daha da uzak olamazdı. Örgütler arası koordinasyon, tüm katılımcıların rollerini etkin ve verimli bir şekilde üstlenebilmeleri için kanalı yukarı ve aşağı süpüren süreçlerin akışını da gerektirir.

Kanal akışları, katılımcıları rollerine ve akışın doğasına göre meşgul eder. En belirgin akış türü, kanal üyeleri arasında resmi ve gayri resmi yollarla hareket eden bilgidir.

Sekiz farklı akış türünü tanımlayın. Sayı ne olursa olsun, ilke, bu akışların bir bağlantı sağladığını ve organizasyonları pazarlamada birbirine bağlamaya yardımcı olduğunu da kabul eder.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir