Vaka İncelemesi Nedir? (39) – Öğrencilere Raporlama Örnekleri – Ücretli Vaka İncelemesi Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Vaka İncelemesi Nedir? (39) – Öğrencilere Raporlama Örnekleri – Ücretli Vaka İncelemesi Yaptırma

20 Ağustos 2020 Ad Hoc ve Plansız Raporlama Bir Örnek Raporlama Yapısı Ödevcim Akademik Öğrencilere Raporlama Örnekleri RAPOR İÇİN FORMATLAR VE YAPILAR Vaka İncelemesi Nedir 39 – Öğrencilere Raporlama Örnekleri – Ücretli Vaka İncelemesi Yaptırma 0
Vaka İncelemesi Nedir 39 – Öğrencilere Raporlama Örnekleri – Ücretli Vaka İncelemesi Yaptırma

 

On yılı aşkın süredir ödev yapma desteği veren Ödevcim Akademik, size Vaka incelemesi yapmakta yardımcı olacaktır. Vaka Analizi yaptırma konusunda sizde Ödevcim Akademik destek olsun istiyorsanız yapmanız gerekenler çok basit. Öncelikle vaka incelemesi ve ödevlerinizle ilgili belgelerinizi akademikodevcim@gmail.com sayfamızdan gönderebilir ödevleriniz, tezleriniz, makaleleriniz ve projeleriniz ile ilgili destek alabilirsiniz.


Öğrencilere Raporlama Örnekleri

Öğrenciler genellikle endüstri konusunda çok az profesyonel deneyime veya işletme düzeyinde teknik bilgiye sahiptir. Sonuç olarak, öğrenciler bazen uygulayıcıların hedeflerinin, sorunlarının ve endişelerinin önemini anlamakta zorlanabilirler; veya araştırmacıların geçerlilik ve güvenilirlik konusundaki endişelerinin önemi. Anlaşılır bir şekilde, öğrencilerin hedefleri ve sorunları, değerlendirmelerle (örneğin, bir sınavı geçmek), çalışma programlarındaki ilerlemeyle ve tabii ki konuyu öğrenmekle ilgili olma eğilimindedir. Bu nedenle öğrenciler, araştırmacılara ve uygulayıcılara karşı genellikle farklı bir bakış açısına sahiptir.
Vaka çalışmalarını öğrencilere bildirmek bu nedenle iki farklı nedenden ötürü çok değerli olabilir: birincisi, vaka çalışmaları öğrencilere endüstriyel ölçekte yazılım mühendisliğini öğretmeye yardımcı olabilir; ikincisi, vaka çalışmaları, öğrencilere endüstriyel ölçekte yazılım mühendisliği eğitimi alma konusunda yardımcı olabilir.

Uygulayıcılara ve diğer araştırmacılara sunulan raporlar genellikle “bağımsız” raporlar şeklini alırken, hem endüstriyel ölçekli yazılım mühendisliği hem de araştırma metodolojisi olmak üzere ilgili teori ve bilginin öğrencilerine çok daha fazla açıklama sağlamak gerekli olabilir. Öte yandan, bir öğretim ortamı genellikle daha esnek ve etkileşimli bir yaklaşımı destekleyebilir.

Uzun bir süre boyunca gerçekleşebilecek ve çeşitli farklı raporlama ve yayma türlerini, örneğin dersler, öğreticiler, pratikler ve okuma materyalleri içeren böyle bir yaklaşım. Bu, öğretim görevlisine, vaka çalışmasını rapor etmeyi seçtiği şeyin yanı sıra bu raporların nasıl yapılacağı konusunda potansiyel olarak daha fazla esneklik sağlar. Proje yönetimine odaklanan bir öğretim vaka çalışması için örnek bir yapıaşağıda verilmiştir.

Bir Örnek Raporlama Yapısı

Bölüm başlıkları

 • Başlık
 • yazarlık
 • Örnek olay incelemesine giriş
 • Yazılım projesine genel bakış
 • Tanımlar
 • Proje bağlamı
 • Projenin programı, iş yükü ve kapasitesi Yazılım özellikleri ve proje planı
 • Projenin aciliyeti ve diğer proje davranışları Ekipler ve projenin işlevsel alanları İşlevsel alanlar arasındaki bağımlılıklar
 • Bağımlılıkların nedenleri
 • Bağımlılıkların etkisi
 • Değişikliklerin proje Referansları üzerindeki etkisini yönetmek
 • Ekler

Örnek :

Proje Yöneticisi vaka çalışmaları için, iki araştırma vaka çalışması, Birleşik Krallık’taki Hertfordshire Üniversitesi’ndeki MEng Bilgisayar Bilimleri lisans programının bir parçası olan gelişmiş bir proje yönetimi modülünde öğretim ve değerlendirme için daha kısa vaka çalışmalarına dönüştürüldü. Proje C öğretim vaka çalışması, projeyi açıklayan ve analiz eden 15 sayfalık metin ve şekillerden oluşur.

Buna, araştırma metodolojisi üzerine bir ek ve bulguların şekillerde nasıl görselleştirildiğini açıklayan ikinci bir ek eşlik ediyor. Proje C öğretim vaka çalışması, öğretim programı sırasında her hafta gündeme getirilen proje yönetimi kavramlarının tartışılması için ayrıntılı bir örnek olarak kullanılır. Proje C vaka çalışmasına benzer boyut ve formatta Proje B vaka çalışması, modül üzerindeki resmi değerlendirmenin temeli olarak kullanılacaktır. Örnek olay incelemeleri için basitleştirilmiş bir yapı Tablo 6.6’da sunulmuştur.

Ad Hoc ve Plansız Raporlama

Bir projedeki ekip lideri gibi çalışmadaki bir katılımcının vaka çalışmasına ilişkin bir güncelleme istediği durumlar olabilir. Araştırmacının, bu genellikle gayri resmi durumlarda neyin söylenip söylenmediği konusunda çok dikkatli olması gerekir. Araştırmacı, bu durumlarda gizli veya kişisel bilgileri paylaşma konusunda özellikle dikkatli olmalıdır. Bu konular bu bölümün ilerleyen kısımlarında ve ayrıca sonraki bölümleri tartışılacaktır.

RAPOR İÇİN FORMATLAR VE YAPILAR

Yazılım mühendisliği araştırmalarında ve sosyal bilimlerdeki bir dizi disiplinin aksine, toplulukta kabul edilen yayın türleri dergi makaleleri ve konferans makaleleridir. Sayfa sınırlamaları nedeniyle, bu türlerin hiçbiri özellikle büyük ölçekli vaka çalışmaları hakkında ayrıntılı raporlama yapmak için uygun değildir. Bu, yazılım mühendisliği vaka çalışması araştırmacısı için bir sorun teşkil etmektedir.

Örneğin, Yin ve Robson tarafından önerilen bazı kompozisyon yapıları (bu bölümde daha sonra tartışılacaktır) mutlaka dergi ve konferans yayınlarına uymayabilir. Benbasat vd. Örnek olay incelemelerinde üretilen kapsamlı veri miktarı nedeniyle, “kitapların veya monografların vaka çalışması araştırması yayınlamak için daha iyi araçlar olabileceğini” belirtmektedir. Olası bir strateji, bir dizi yayın tasarlamaktır; her yayın, örnek olay incelemesinin belirli yönlerini ele alır ve belki de bir genel bakış sağlayan bir özet kağıt içerir.

Bu strateji, güçlü bir teorik temeli olan vaka çalışmaları için veya önceki bir çalışmanın tekrarları için daha uygun ve etkili olabilir. Keşif niteliğinde olan bir vaka çalışması için, bu strateji daha zor olacaktır çünkü araştırmacının bir dizi yayın için “tasarlamadan” önce vakayı keşfetmesi ve ardından bir anlayış geliştirmesi gerekecektir.
Yin bir vaka çalışmasını bildirmek için dört ana format önermektedir:

• Anlatılan analizin araştırması Yin, bu tür raporların kitap (veya tez) olarak görünmesinin muhtemel olduğunu, çünkü dergilerin böyle bir rapor için gereken alanı barındıramayacağını kabul eder.

• Birden fazla vakanın tanımı ve analizi, her vakanın bir veya daha fazla bölümde anlatı olarak sunulduğu. Tek bir anlatımda olduğu gibi, bu raporların kitap veya tez olarak görünmesi muhtemeldir.

• Soru cevap formatında bir veya daha fazla vakanın sunumu. Her vaka kendi içinde rapor edilir ve bu rapor sorulara göre yapılandırılır.

• Çoklu vaka çalışmalarının çapraz durum açıklaması ve analizi. Bu formatta vakalar ayrı ayrı sunulmaz, ancak rapor konulara göre yapılandırılır ve her konu için vakaların her biri o konuya göre tanımlanır ve analiz edilir.
Yin, dört formata ek olarak, genel olarak vaka çalışmalarını rapor etmek için çeşitli kompozisyon yapıları önerir [217].

Doğrusal-analitik. Standart araştırma raporu yapısı, örneğin problem, ilgili çalışma, yöntemler, analiz, sonuçlar. Bu yapının bir versiyonu yukarıda sunulmuştur.

Karşılaştırma. Aynı durum, alternatif açıklamaları, açıklamaları veya bakış açılarını karşılaştırmak için iki veya daha fazla tekrarlanır.

Kronolojik. Boylamsal çalışmalar için en uygun yapı.

Teori-bina. Bir teori için bir kanıt zinciri oluşturmak için vakayı bazı teori oluşturma mantığına göre sunan bir yapı.

Gerilim. Doğrusal analitik yapıyı tersine çeviren ve önce sonuçları raporlayan, bunları kanıtlarla destekleyen bir yapı. Uygulayıcı raporları genellikle ilk önce sunulan yönetici özeti ile bu “ters yapıyı” alır.

Sırasız. Örneğin, bir dizi vakanın genel özelliklerini rapor ederken kullanılan bir “yapı”.


On yılı aşkın süredir ödev yapma desteği veren Ödevcim Akademik, size Vaka incelemesi yapmakta yardımcı olacaktır. Vaka Analizi yaptırma konusunda sizde Ödevcim Akademik destek olsun istiyorsanız yapmanız gerekenler çok basit. Öncelikle vaka incelemesi ve ödevlerinizle ilgili belgelerinizi akademikodevcim@gmail.com sayfamızdan gönderebilir ödevleriniz, tezleriniz, makaleleriniz ve projeleriniz ile ilgili destek alabilirsiniz.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir