Vaka İncelemesi Nedir? (4) – Vaka İncelemesinde Bütüncül Yaklaşım – Vaka İncelemesi Nasıl Yapılır? – Vaka İncelemesi Örnekleri – Ücretli Vaka İncelemesi Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Vaka İncelemesi Nedir? (4) – Vaka İncelemesinde Bütüncül Yaklaşım – Vaka İncelemesi Nasıl Yapılır? – Vaka İncelemesi Örnekleri – Ücretli Vaka İncelemesi Yaptırma

5 Ağustos 2020 Bütüncül bir yaklaşım bütünsel açıklamalar istatistiksel etkileşim modelleme Ödevcim Akademik Uygun bir kılavuz vaka araştırmaları Vaka çalışma vaka çalışmaları Vaka İncelemesinde Bütüncül Yaklaşım 0
Vaka İncelemesi Nedir 4 – Vaka İncelemesinde Bütüncül Yaklaşım – Vaka İncelemesi Nasıl Yapılır – Vaka İncelemesi Örnekleri – Ücretli Vaka İncelemesi Yaptırma

 

On yılı aşkın süredir ödev yapma desteği veren Ödevcim Akademik, size Vaka incelemesi yapmakta yardımcı olacaktır. Vaka İncelemesi yaptırma konusunda sizde Ödevcim Akademik destek olsun istiyorsanız yapmanız gerekenler çok basit. Öncelikle vaka incelemesi ve ödevlerinizle ilgili belgelerinizi akademikodevcim@gmail.com sayfamızdan gönderebilir ödevleriniz, tezleriniz, makaleleriniz ve projeleriniz ile ilgili destek alabilirsiniz.


Vaka İncelemesinde Bütüncül Yaklaşım

Örnek olay incelemelerinde çeşitli veri kaynakları kullanılmıştır. Açıkçası, belgeler, mülakatlar ve gözlemsel veriler her zaman mevcut değildir. Birçok bilim insanının gözünde, vaka çalışması, kültürel antropolojiden iyi bilindiği gibi, doğal bir bağlamda alan araştırmasıyla aşağı yukarı aynıdır. Bununla birlikte, bir vaka çalışmasının mutlaka katılımcı gözlemi içermesi gerekmez. Davranışı gözlemleme olasılığı, vaka çalışmasını yalnızca çağdaş fenomenleri incelemek için uygun hale getirir. Ama aynı zamanda çok uzak olmayan bir geçmişe ait bazı tarihsel çalışmalar için ‘vaka çalışması’ etiketini kullanıyoruz. Daha sonra belirli bir dönemde gelişmeler hakkında bilgi toplanabilir. Tarihsel vaka çalışmalarında, belgelerin (ya da yakın geçmişin söz konusu olması halinde sözlü tarihin) münhasıran kullanılması söz konusudur.

Özellikle, dokümanlar ve / veya katılımcılarla görüşmeler yoluyla ancak makro ve mikro düzeylerde gelişim süreçlerini yeniden yapılandırarak mevcut bir durumu anlamak istediğimiz örgütsel çalışmalar ile ilgili olarak, geriye dönük olarak makro ve mikro düzeylerde vaka incelemeleri yapılmaktadır. dışarı. Geçmişe dönük sorular sormak bize yakın geçmişte neler olduğu veya önceki insanların birbirleri ve sürecin kendisi hakkındaki algıları hakkında bir fikir verebilir. Bununla birlikte, bilgi eksikliği nedeniyle her zaman sorulması gereken doğru soruları bilmememiz veya uygun bilgileri bile bilmememiz dışında, geriye dönük sorulara verilen cevaplar önyargılı olarak sorumludur. Mümkünse, moment anın mahiyeti hakkında ’veri toplamak tercih edilecektir. Veriler ve bunların toplanma şekli hakkında eleştirel olmak, araştırmacının tutumunun temel gereksinimlerinden biridir. Data Tüm veri toplama için en önemli kural, verilerin nasıl oluşturulduğunu ve bunları nasıl ele geçirdiğimizi rapor etmektir.

Genellikle vaka çalışmalarında, uygulamalı araştırmacı, her biri kendi algıları, yorumları, argümanları, açıklamaları ve önyargıları olan birkaç (grup) paydaşla ilgilenir. Bazen uzun süredir devam eden tartışmaların veya önyargıların tarihini daha iyi anlamak için bu grupların her birinin diğerlerinin fikirleri ve görüşleriyle yüzleşmesi çok yararlı olabilir. Ayrıca, araştırmacı son dakika düzeltmelerini ve eklemelerini toplamak için ön sonuçlarını katılımcılara sunma fırsatını kullanabilir. Bu prosedürün genel ifadesi ‘üye kontrolü’dür.

Bazı uygulamalı vaka araştırmalarında başka bir adım atılmaktadır. Farklı paydaş gruplarının farklı görüşlere sahip olduğu tespit edilirse, araştırmacı tüm katılımcıları anlaşmaya varma görevi olarak görebilir. Şimdi, araştırmacının rolü bir değişim ajansı rolü ile bağlantılıdır. Bu genellikle, araştırmacının, grupların görüşlerini vb. Sundukları tüm paydaşların yorumlarını davet ettiği uzun atölyeler anlamına gelir. Araştırma ve eylem ajansının bu birleşmesine genellikle ‘eylem araştırması’ denir. Uygulamalı sosyolojideki modern nitel yaklaşımların çoğunu temsil eder. Bu kitapta, eylem araştırması ilgi odağımız değildir.

Bütüncül bir yaklaşım mı benimsenmelidir?

Genellikle, “vaka çalışmaları” tanımlanırken, “bütüncül yaklaşım” ı belirten bazı ifadeler eklenmiştir.

Vaka çalışması … incelenen sosyal nesnenin üniter karakterini korumak için sosyal verileri düzenlemenin bir yoludur. Vaka çalışmaları, belirli bir sosyal birimin belirli bir tarihsel döneminin dinamiklerini bütünsel olarak açıklamaya çalışan araştırma projeleridir.

“Bütünsel” etiketi, insanların davranışlarının ve sosyal fenomenlerin genel olarak karmaşık bir dizi nedenden kaynaklandığını dikkate almamız gerektiği anlamına gelir. Sonuç olarak, çoğu anket analizinde kullanılanlar gibi basit nedensel modeller yeterli değildir.

Daha teknik bir dilde, istatistiksel etkileşim (nedensel ve bağlamsal değişkenler arasında) kuraldır; Katkı bağımsız değişkenlerinin basit modelleri yeterli değildir. Bu şekilde ifade edersek, ‘bütüncül araştırmacıların’ bir anlamı olduğu konusunda anlaşamazlar. Bununla birlikte, eğer bu, değişkenler açısından düşünmeyi radikal bir şekilde reddetmeye yol açarsa, muhtemelen bebeği banyo suyuyla birlikte atması muhtemeldir.

Anket verilerinin analizi ile ilgili aşağıdaki ek açıklama da çok açıklayıcıdır:

… kişi analizden kaybolur, bunun yerine sadece özellikleri karşılaştırır. Yoklama programına kaydedilen kişi sadece bireysel olarak tablo haline getirilmiş bir dizi özellik haline getirilerek çözülmez; kendisi ile ilgili verilerin dar aralığı nedeniyle neredeyse en başından beri var olamaz. 

Klinik psikolog Gordon ve Shontz’ın bu duruma yorumu çok uygundur:

Uygun bir kılavuz, araştırma problemini şu şekilde ifade ederek formüle etmektir: ‘Ben bir kişiyi incelemek istiyorum …’ ve bunu izleyen durum, deneyim veya ilgi durumlarının sonra da çalışmanın önemli nedenlerinin bir spesifikasyonu takip etmesidir.

Örneğin, ölümcül bir hastalıktan ölme olasılığına adapte olan bir kişiyi incelemek istiyorum, çünkü ölümle yüzleşmek evrensel bir sorundur ve bu kişi hakkında öğrendiklerim, bunu deneyimlemenin ve onunla baş etmenin birçok yolundan birini ortaya çıkaracaktır. Bir kişinin bunu nasıl yaptığını ayrıntılı olarak bilmek, diğer kişilerin onunla nasıl başa çıktığını incelemek ve sonuç olarak hangi yönlerin evrensel olduğunu keşfetmek için olasılıkları açacak ve bu da insanların genel özelliklerinin (özellikler, değerler, güdüler, yetenekler ve yetenekleri) ve kendine özgü. Uygun şekilde kullanıldığında, bu bilgi danışmanlar arasında anlayışı geliştirecek ve gelecekte benzer sorunlarla karşılaşan diğer kişilere rehberlik edecektir.

Klasik anlamda bütünsel açıklamalar, kişi genel yasalara ve bir olayın veya koşulun çıkarıldığı başlangıç ​​koşullarına başvurmaz, ancak açıklama mevcut durumun ‘tip’ olarak adlandırılan ‘örüntüsü’ne dayanır. . Bu görüşe göre, explanans (açıklayan ifadeler) ve explanandum (açıklanacak olan şey) arasındaki fark kaybolur. Bir açıklama asla “hazır” değildir, ancak sürekli olarak detaylandırılır. Bir desenin her elemanı değişebileceğinden, diğer elemanları etkileyebilir. Bu tür fikirler, nitel araştırma 15 için birçok argümanda kolayca tanınır, ancak sosyal bilim araştırmasının ana akımında kabul edilmez.

“Değişken dil” ile “tipolojik yaklaşım” arasındaki savaş neredeyse bilimin kendisi kadar eskidir. Bu bağlamda, ‘Aristoteles yaklaşımı’yla karşılaştırıldığında‘ Galili yaklaşımı’na atıfta bulunulmaktadır. Bu konudaki görüşümüz, araştırmacıların ‘tam kişi’ ile veya bir sosyal sistemin tüm giriş ve çıkışlarının kapsamlı bir tanımıyla ilgilendiklerini düşünmenin yanlış bir anlama olduğudur. Bir davanın ‘bütünsel karakterini’ vurgulayan araştırmacılar, bir araştırma sorusundan başlayarak, araştırmacının, alakasız olduğunu düşündüğü uzun bir spesifik faktör ve koşulların analizden ayrılması gerçeğini ihmal ettiğini incelenecek fenomenin ilgili özellikleri ve onu etkileyen genel faktörler.

Yani, araştırmacı genel veya en azından genelleştirilebilir fenomenlerle ilgilenir ve idiografik bir ilgi izlemez (yani sadece bu özel durumla ilgilenir). Bir araştırmacı her zaman seçer, dünyanın belirli bir bakış açısını inceler ve gerçekliğin karmaşıklığını, araştırma sorununun çözümü için yeterli görünen basitleştirilmiş bir modele indirir. Elbette arızalar mümkündür; gözlemlenen ve ölçülen bazı verilerin daha sonra ilgisiz olduğu kanıtlanabilirken, bazı ilgili özellikler ilk modellemede hatalı olarak bırakılmıştır. Ancak, mülkler veya değişkenler açısından düşünmek yerine, “bütünü gözlemleme” anlamında düşünmeye devam edersek bilimsel ilerleme kaydedememiş oluruz.


On yılı aşkın süredir ödev yapma desteği veren Ödevcim Akademik, size Vaka incelemesi yapmakta yardımcı olacaktır. Vaka İncelemesi yaptırma konusunda sizde Ödevcim Akademik destek olsun istiyorsanız yapmanız gerekenler çok basit. Öncelikle vaka incelemesi ve ödevlerinizle ilgili belgelerinizi akademikodevcim@gmail.com sayfamızdan gönderebilir ödevleriniz, tezleriniz, makaleleriniz ve projeleriniz ile ilgili destek alabilirsiniz.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir