Vaka İncelemesi Nedir? (42) – VAKA ÇALIŞMALARINI ARTIRMA AMAÇLARI – Ücretli Vaka İncelemesi Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Vaka İncelemesi Nedir? (42) – VAKA ÇALIŞMALARINI ARTIRMA AMAÇLARI – Ücretli Vaka İncelemesi Yaptırma

20 Ağustos 2020 Ödevcim Akademik ÖLÇEK BOYUTLARI VAKA ÇALIŞMALARINI ARTIRMA AMAÇLARI Vaka İncelemesi Nedir? (42) – VAKA ÇALIŞMALARINI ARTIRMA AMAÇLARI – Ücretli Vaka İncelemesi Yaptırma 0
Vaka İncelemesi Nedir 42 – VAKA ÇALIŞMALARINI ARTIRMA AMAÇLARI – Ücretli Vaka İncelemesi Yaptırma

 

On yılı aşkın süredir ödev yapma desteği veren Ödevcim Akademik, size Vaka incelemesi yapmakta yardımcı olacaktır. Vaka Analizi yaptırma konusunda sizde Ödevcim Akademik destek olsun istiyorsanız yapmanız gerekenler çok basit. Öncelikle vaka incelemesi ve ödevlerinizle ilgili belgelerinizi akademikodevcim@gmail.com sayfamızdan gönderebilir ödevleriniz, tezleriniz, makaleleriniz ve projeleriniz ile ilgili destek alabilirsiniz.


VAKA ÇALIŞMALARINI ARTIRMA AMAÇLARI

İlgili ve birleştirilebilen vaka çalışması araştırmasını büyütmenin en az iki amacı vardır:

1. Çalışmanın kapsamını, genişletilmiş araştırma sorularıyla daha kapsamlı bir araştırma gündemini içerecek şekilde genişletmek ve böylece daha geniş ve daha uygun sonuçlar ortaya konur.
2. Çalışmanın geçerliliğinin artması, böylece çalışılan vakalardan elde edilen bilginin daha güvenilir ve yararlı hale gelmesi. Amaç, örneğin dış geçerliliği artırmak ve böylece daha genelleştirilebilir ve ortak özelliklere sahip vakalara aktarılabilir olup olmadığını değerlendirmesi daha kolay olan vaka çalışması sonuçları sağlamak olabilir.

Ölçek büyütmenin ilk amacı, çalışmanın kapsamının genişletilmesini içerirken, ikinci amaç, mevcut kapsamı dahilinde çalışmanın hassasiyetini iyileştirmeyi amaçlamaktadır. Bu amaçların her biri, araştırma sonuçlarının artan faydalarının yanı sıra, artan araştırma maliyetlerine ve araştırma projesinin ek karmaşıklığını yönetmede zorluklara yol açabilir.

Genellikle bu hedefler, zaman içinde bir dizi vaka çalışması kullanılarak gerçekleştirilebilir. Örneğin, bir araştırma önce küçük ölçekli bir vaka çalışmasıyla başlayabilir ve ardından, ilk çalışma, araştırma sorusunun daha geniş kapsamlı bir çalışmasına olan ihtiyacı ortaya çıkardığından, daha sonra ölçeklendirilmiş bir çalışma izleyebilir. Örneğin, daha geniş kapsam, ilk beklenenden daha karmaşık olduğu ortaya çıkan bir olguyu daha iyi kapsayabilir. İlk araştırmayı müteakip, daha büyük ölçekli bir vaka çalışmasıyla takip etmenin bir başka nedeni, dış geçerlilik sorunlarını ele almak için veri toplamayı genişletmek ve böylece elde edilen bilginin daha geniş bir bağlamda genelleştirilmesini daha iyi desteklemek olabilir.

Kapsamın genişletilmesi ve kesinliğin artırılması, yüksek karmaşıklığa ve birçok ayrıntıya sahip büyük ölçekli çalışma nesnelerini dahil ederek gerçek dünyanın karmaşıklığıyla başa çıkma ambiyansını elde etmeye yardımcı olabilir. Bu, hem daha derin hem de daha kapsamlı bilginin faydalarıyla sonuçlanabilir, ancak aynı zamanda veri toplama ve analizinde büyük çabalar gerektirebilir. Örneğin, bir vaka çalışmasında yazılım gereksinimlerinin doğrulanabilirliğini nasıl iyileştireceğimizi araştırmak istiyorsak, sonuçlar, gereksinim mühendisliği, doğrulama ve onaylama faaliyetlerinin genel koordinasyonunun ve hizalamasının nasıl iyileştirileceğine dair kapsamlı bir araştırma gerektirebilir. .

Örnek :

Regnell vd. önceki bölümde ayrıntılı olarak açıklandığı gibi büyük ölçekli bir vaka çalışması yürüttü ve REVV çalışmasını ifade etti. Bu vaka çalışması, coğrafi olarak dağılmış 6 şirketi ve 2 üniversitede toplam yaklaşık 217.030 kelimeden (319 sayfa metin) oluşan 30 görüşmenin transkriptini üreten 11 araştırmacıyı içermektedir. Şimdiye kadar harcanan toplam çaba 1700 saatlik araştırmacı çabasına yaklaşmaktadır.

REVV çalışması, daha kapsamlı araştırma soruları ve daha kapsamlı veri toplama açısından kapsamın artırılması amacıyla zaman içinde tek bir durumdan çok noktalı bir vaka çalışmasına ölçeklendi. Ortak şirketler, diğerlerinin üzerinde çalışılan yazılım mühendisliği zorluklarıyla nasıl başa çıktığı hakkında daha fazla bilgi edinmek istediğinden, ölçek büyütmenin arkasında geçerliliği artırmanın bir amacı da vardı. Böylece çalışma zamanla hem genişledi hem de derinleşti.

ÖLÇEK BOYUTLARI

Vaka çalışması araştırmasını büyütmeye yönelik iki amacın bir sonucu olarak, vaka çalışmaları, her biri ek faydalar ve aynı zamanda ek maliyetler sağlayan dört boyut (en az) boyunca ölçeklenebilir:

1. Zaman, araştırmacıların çalışmanın ölçeğini artırabilecekleri bir boyuttur. Bir vaka çalışmasının zamansal kapsamı, süre açısından genişletilebilir, böylece araştırma soruları zaman içinde incelenebilir ve geçerli sonuçlar elde edilirken, kazanılan bilginin yalnızca geçici bir fenomen olması veya evrimin özelliklerini kapsamaması riski azaltılır. mesai. Uzun bir süre boyunca bir fenomeni izleyen çalışmalara genellikle boylamsal denir. Diğer bir yaklaşım, zaman biriminde artan hassasiyet açısından bir vakanın zamansal çözünürlüğünü artırmaktır, böylece araştırma soruları, zaman içinde hızla değişen fenomeni daha doğru bir şekilde temsil eden daha zengin bir veri setine dayalı olarak çalışılabilir.

2. Vaka sayısı, dikkate alınması gereken başka bir ölçeklendirme boyutudur. Bütçe ve sponsor ilgisi izin verirse, araştırmacılar, bağlamı daha da genişletmek ve kazanılan bilginin geçerliliğini artırmak için daha fazla vaka dahil etmek için çaba sarf edebilirler. Araştırma soruları ve genelleme hedefleri, başka vakaların seçilmesi için bir temel oluşturur ve örnekleme stratejisi, veri setindeki değişkenliği artırmak ve teori olgunluğunun yaklaşıp yaklaşmadığını görmek veya kesinliği artırmak için “aynısından daha fazlasını” elde etmek olabilir. sonuçlarımızın genel ve aktarılabilir olduğu. Vakaların sayısı arttıkça, yeni kanıtlar önceki inançları altüst edebileceğinden, vaka çalışması amaçlarının kavramsallaşmasına kadar tekrar tekrar gerekli olabilir.

3. Araştırma sorusu, önerme, kavram ve önlemlerin sayısı, artırılmış bir vaka çalışması bağlamının amacına yönelik olarak ölçeklendirilebilir. Örneğin, bir yazılım projesinin zaman içinde büyük ölçekli bir vaka çalışması, belirli bir yazılım inceleme örneğinin küçük ölçekli bir vaka çalışmasının aksine, çok geniş bir kavram yelpazesini araştırabilir. Bununla birlikte, yazılım incelemesi çalışması bile, mevcut yazılım eserlerini incelemeye yönelik gelişen insan faaliyetleriyle hem doğrudan hem de dolaylı olarak ilişkili olan birçok örnek ve değişkenle geniş bir kapsamda ölçeklendirilebilir.

4. İlgili araştırmacıların sayısı, paralel olarak birçok araştırmacı tarafından araştırılmasından fayda sağlayan ilginç bir olgunun genişletilmiş araştırma bütçesini desteklemek isteyen bir sponsor olduğunda artırılabilir. Bu, daha fazla kaynağı verimli ve etkili bir şekilde kullanmak için paralelleştirme seviyesini artırırken teslim süresini kısaltmaya çalışan yazılım mühendisliği projelerine benzer. Ancak bunu söylemek yapmaktan daha kolay olabilir.

Benzer şekilde, araştırma gibi karmaşık bir faaliyet, bir kaynak artışından istenen bir verimi elde etmenin ne kadar kolay olduğu açısından da sınırlamalar gösterebilir. Bununla birlikte, üretken bir topluluk çabası oluşturmak için, birden çok araştırmacı arasındaki senkronizasyon zorluklarını ve bireysel araştırmacıların farklı hedeflerini hizalamanın zorluğunu üstlenmemiz gerektiğine olan güçlü inancımızdır. çağdaş ve gelecekteki yazılım mühendisliğinde gerçekten önemli konuları ele alın. Ayrıca, büyük ölçekli yazılım mühendisliğiyle ilgili çalışma nesnemizin yaptığı gibi, araştırmacıların sayısının da artması gerekiyor!

Bu boyutlardan herhangi biri boyunca ölçeklendirmenin, araştırma çabasının boyutunu ve karmaşıklığını artıracağı kesindir. Uzunlamasına bir vaka çalışması, incelenen yazılım mühendisliği bağlamı geliştikçe, karmaşık şekillerde birbiriyle ilişkili potansiyel olarak çelişkili kanıtlarla birlikte geniş bir veri tabanı biriktirecektir. Aynı şekilde, vaka sayısı arttıkça, verilerin boyutu ve karmaşıklığı arttıkça ve vakalar arasında daha fazla çeşitlilik ortaya çıktıkça, veri miktarı hızla analiz edilmesi daha karmaşık hale gelir. Ayrıca, araştırma sorularının sayısındaki ve araştırmacı sayısındaki artış, hem veri toplamada hem de araştırmacılar arası iletişimde belirli zorluklar ortaya çıkarmaktadır.


On yılı aşkın süredir ödev yapma desteği veren Ödevcim Akademik, size Vaka incelemesi yapmakta yardımcı olacaktır. Vaka Analizi yaptırma konusunda sizde Ödevcim Akademik destek olsun istiyorsanız yapmanız gerekenler çok basit. Öncelikle vaka incelemesi ve ödevlerinizle ilgili belgelerinizi akademikodevcim@gmail.com sayfamızdan gönderebilir ödevleriniz, tezleriniz, makaleleriniz ve projeleriniz ile ilgili destek alabilirsiniz.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir