Web Tabanlı Coğrafi Kodlama – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

0 (312) 276 75 93 @ İletişim İçin Mail Gönderin bestessayhomework@gmail.com - 7/24 hizmet vermekteyiz... @@@ Ödev Yaptırma, Proje Yaptırma, Tez Yaptırma, Makale Yaptırma, Essay Yaptırma, Literatür Taraması Yaptırma, Vaka İncelemesi Yaptırma, Research Paper Yaptırma, Akademik Makale Yaptırma, İntihal Oranı Düşürme, İstatistik Ödev Yaptırma, İstatistik Proje Yaptırma, İstatistik Tez Yaptırma, İstatistik Makale Yaptırma, İstatistik Essay Yaptırma, Edebiyat Ödev Yaptırma, Edebiyat Proje Yaptırma, Edebiyat Tez Yaptırma, İngilizce Ödev Yaptırma, İngilizce Proje Yaptırma, İngilizce Tez Yaptırma, İngilizce Makale Yaptırma, Her Dilde Ödev Yaptırma, Hukuk Ödev Yaptırma, Hukuk Proje Yaptırma, Hukuk Tez Yaptırma, Hukuk Makale Yaptırma, Hukuk Essay Yaptırma, Hukuk Soru Çözümü Yaptırma, Psikoloji Ödev Yaptırma, Psikoloji Proje Yaptırma, Psikoloji Tez Yaptırma, Psikoloji Makale Yaptırma, İnşaat Ödev Yaptırma, İnşaat Proje Yaptırma, İnşaat Tez Yaptırma, İnşaat Çizim Yaptırma, Matlab Yaptırma, Spss Yaptırma, Spss Analizi Yaptırmak İstiyorum, Ücretli Spss Analizi, İstatistik Ücretleri, Spss Nedir, Spss Danışmanlık, İstatistik Hizmeti, Spss Analizi ve Sonuçların Yorumlanması, Spss Ücretleri, Tez Yazdırma, Ödev Danışmanlığı, Ücretli Ödev Yaptırma, Endüstri Mühendisliği Ödev Yaptırma, Tez Yazdırma, Matlab Ödev Yaptırma, Tez Danışmanlığı, Makale Danışmanlığı, Dış Ticaret ödev YAPTIRMA, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Web Tabanlı Coğrafi Kodlama – Pazarlama Stratejileri – Pazarlama Alanı – Pazarlama Alanında Ödev Yaptırma Fiyatları – Ücretli Pazarlama Ödevi – Pazarlama Stratejileri – Ödev Yaptırma

26 Kasım 2022 Web Tabanlı KODLAMA çıkmış sorular Web Tabanlı KODLAMA Kitabı Web Tabanlı KODLAMA PDF 0
Piyasalar ve Ticaret

Web Tabanlı Coğrafi Kodlama ve Mekansal Veri Madenciliği

ESRI yalnızca CBS’de dünya lideri değil, aynı zamanda pazarlama ve ticari karar verme için Web tabanlı hizmetlerde de lider olarak konumlanıyor. Özellikle, ESRI’nin sunduğu şey, küçük ve orta ölçekli işletmelerin en son jeo-uzamsal verilere ve coğrafi kodlama gibi konularla ilgili en gelişmiş araçlara ve uzmanlığa erişmesine izin veren çeşitli ücretli ve ücretsiz hizmetlerdir.

Müşteriler, jeo-uzamsal verileri elde etmek için uğraşmak yerine, hacimli ve maliyetli veri setleri satın alma zahmetine girmeden en son gelişmiş nüfus sayımı verilerine veya güncel sokak merkez hattı verilerine erişebilir. Müşteri adları, satış toplamları ve posta kodu verileri içeren basit bir ASCII dosyası, elektronik tablo veya veritabanı tablosu gönderilebilir.

ESRI daha sonra, her müşteriyi kapsayan posta kodu sınırlarını ve o alan için medyan geliri, ırkı, nüfusu ve diğer demografik özellikleri gösteren bir harita ve öznitelik veritabanı sağlamak için TIGER verileriyle birleştirilmiş Posta Kodu Tablolama Alanı (ZCTA) verilerini kullanacaktır.

Bu, çekici bir seçenektir, çünkü veri setlerinin mevcut sürümlerinin maliyeti binlerce doları bulabilir (hata kontrolü ve posta kodu verilerinin coğrafi kodlanmasındaki zorluk bir yana).

Ortaya çıkan harita ve rapor, büyük veri kümeleri için coğrafi olarak kodlanan ve haritalanan her müşteri için birkaç sente çıkan öğe bazında faturalandırılabilir. Daha pahalı veri kümeleri (ör. Teleatlas verileri), daha sonra müşterinin içinde bulunduğu nüfus sayımı blok gruplarıyla eşleştirilebilen müşteri adreslerini coğrafi olarak kodlamak için kullanılabilir.

Yukarıda belirtilen örneklerin, CBS teknolojilerini ve Web tabanlı uygulamalarını hem daha iyi anlamak hem de takdir etmek için e-pazarlamaya başka bir araç sağlayabileceği umulmaktadır. Ne yazık ki, pazarlama karar vermede kullanılan diğer araçlar gibi CBS’nin de sayısız sınırlaması vardır.

Sınırlamalar

GIS’in Web üzerinden kullanımına ilişkin bazı önemli sınırlamalar vardır. Bunlar arasında, TIGER verilerinin temel çerçevesi (çoğu jeodemografik analizin mihenk taşı) olarak kullanılan caddelerin birçoğunun yanlışlığı ile belki de en iyi örnek olarak verilen, mekansal verilerin doğruluğuna ilişkin süregelen sorun bulunmaktadır.

ABD’deki veriler yanlışsa, Kanada ve Avrupa’daki veriler genellikle aşırı derecede pahalıdır. Dünyanın diğer birçok yerindeki durum, pazarlamada gerekli olan jeo-uzamsal verilerin yokluğudur. Bu alanın bir başka sınırlaması, verilerin kullanılabilirliğini en ayrıntılı düzeylere kadar (örneğin, bloklar, bireysel haneler) kısıtlayan mahremiyetle ilgili endişelerin potansiyelidir.

Son olarak, Enron’un sancıları, Web tabanlı ve jeo-uzamsal teknolojilerin kullanımının sınırlarına dair uyarıcı bir örnek sunuyor. Enron, CBS’nin önemli bir kullanıcısı olmasının yanı sıra enerji hizmetlerinin (ve nihayetinde geniş bant kapasitesinin kendisinin) İnternet tabanlı pazarlamasında önemli bir oyuncuydu.

Enron’un CBS, optimizasyon, finansal analiz, oyun teorisi ve benzeri şeyleri sıklıkla İnternet üzerinden hileli veya komplocu ve yağmacı enerji ticaretini içeren sofistike kullanımı, yalnızca uzun vadeli istikrar ve tüm enerjinin yaşayabilirliği pahasına karları geçici olarak artırdı. 

CBS’nin pazarlamada internet üzerinden uygulanması o kadar yeni bir kavramdır ki, üzerinde henüz çok az araştırma yapılmıştır. Ancak, son zamanlarda teknolojiyi tartışan birkaç kitap çıktı.

Bunlar arasında (1) İnternet CBS: İnternet ve Kablosuz Ağlar için Dağıtılmış CBS; (2) İnternette Haritalar Sunmak ve (3) Dünyamızı Bağlamak: GIS Web Hizmetleri.

Bu kitaplar, akademik dergi makaleleri ve uygulayıcılarla yapılan kişisel görüşmeler, verimli araştırmaların yapıldığı birkaç alan olduğunu güçlü bir şekilde göstermektedir.


Web Tabanlı KODLAMA PDF
Web Tabanlı KODLAMA Dersi
Web Tabanlı KODLAMA Kitabı
Web Tabanlı KODLAMA AÖF
Web Tabanlı KODLAMA Ders Notları
Web Tabanlı KODLAMA çıkmış sorular
Web Tabanlı KODLAMA AÖF pdf
Web Tabanlı KODLAMA çıkmış sorular PDF


Örneğin, çok sayıda mekansal analiz yöntemi mevcuttur. Bu yöntemlerden hangisi İnternet üzerinden kullanım için en uygundur ve algoritmaların karmaşıklığı ve gereken veri türü ve miktarı ile karşılaştırıldığında her yöntemin sağladığı tahminler ne kadar geçerlidir? Başka bir örnek, nispeten küçük haritalarda bilgilerin en iyi nasıl aktarılacağıdır.

Yani, uygun kartografik tasarım hususları nelerdir ve kullanıcılara oluşturması ve anlaması kolay kartografik ürünler, göstergeler, ölçek çubukları, başlıklar ve kaynak bilgileri sunmak için Web sitelerine nasıl dahil edilebilirler? Bu, ekran küçüldüğünde (m-ticaretin gelişen alanında olduğu gibi) daha da önemli bir sorundur.

Küresel Konumlandırma Sistemleri (GPS) teknolojileri ve İnternet tabanlı CBS ile donatılmış kişisel iletişim sistemleri (örneğin, cep telefonları, PDA), gelecekte birçok potansiyel uygulamaya sahiptir.

Örneğin, New York şehir merkezindeki bir müşteri en yakın Starbucks mağazasını belirleyebilir, sipariş verebilir, kredi kartıyla ödeme yapabilir ve kahveyi almaya (veya teslim edilmeye) hazır hale getirebilir. CRM’in gelecekteki uygulamaları, mekansal olarak yoğunlaşmış müşteriler arasında sanal grupların oluşturulmasını içerir.

Örneğin, düzenli müşterilerinin bir veritabanını tutan destinasyon perakendecileri, belirli bir posta kodu içindeki (bir harita aracılığıyla) tüm müşterileri (e-posta yoluyla) Bayan Jane Doe’nun önümüzdeki hafta sonu hedef mağazanın müdavimliğini yapmayı planladığı konusunda uyarabilir ve o da müşterileri mağazaya götürmeye isteklidir.

Sonuçlar

Güçlü ve karmaşık teknolojiler geçmişte büyük ölçüde ayrı ve bağımsızdı. Son zamanlarda, teknolojiler arasındaki sinerji e-pazarlamacılar tarafından istismar edilmeye başlandı. Örneğin, GIS yazılımı, İnternet üzerinde haritalar sunacak şekilde uyarlanmıştır. CBS verilerine internetten erişilmektedir. Web üzerinden GIS programlarından birden çok veri kaynağı gönderiliyor ve alınıyor.

Bu ve diğer teknolojiler bir araya geldikçe çok sayıda ek uygulama geliştirilecektir. CBS, GPS, İnternet ve benzerlerinin yakınsamasının en heyecan verici örneklerinden birçoğu e-pazarlama uygulamalarını içerecektir. Sonuç olarak, gelecekte GIS’in talebini, kullanımını ve takdirini artıracak olan, kullanıcı dostu bir arayüze sahip bir ortam (örneğin, PDA’lar) üzerinden teslim edilen etkileşimli olarak oluşturulmuş haritaların yeteneği olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir